13 kwietnia br. tuż przed przerwą świąteczną uczniowie klas II i III wzięli udział w szkolnym etapie Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”. Z klas drugich do etapu szkolnego zakwalifikowało się siedemnaście osób. W gminnym finale wezmą udział: Lena Jagodzik z klasy II b, Anna Kapłońska z klasy II c i Natalia Wasielewska z klasy II a. W klasach trzecich dyktando pisało szesnaścioro uczniów. Najlepsi okazali się Justyna Primel i Kacper Stawiński z klasy III a oraz Igor Jurga z klasy III d. Serdecznie gratulujemy. 28 kwietnia w naszej szkole odbędzie się finał Gminnego Konkursu. Życzymy powodzenia. (RK, fot. RK, AS)

mistrz ortografii kl2   mistrz ortografii kl3

Od 11 do 13 kwietnia na lekcjach fizyki uczniowie prezentowali różne eksperymenty.

Fot. PA

eksperymenty fizyka1 eksperymenty fizyka2

zyczenia wielkanoc

Klasy 1a, 1e i 2e intensywnie przygotowywały się do świąt Wielkiej Nocy. Podczas zajęć rozmawiali o tradycjach świątecznych. Przygotowywali również koszyczki na spotkanie z zającem. (r).
Fot. IM; BŁ, HM

klasa 1a wielkanoc klasa 1e wielkanoc klasa 2a wielkanoc

29 marca klasy III d i III e, a 12 kwietnia kl. IIIa i IIIc wybrały się na wycieczkę do Leszna, która doskonale wpisała się w przedświąteczny czas. Dzieci miały okazję obejrzeć film pt.: "Zając Max - misja pisanka". Odwiedziły również Muzeum Regionalne, gdzie wzięły udział w zajęciach warsztatowych związanych z obchodami świąt wielkanocnych.

Fot. AJ, MZ, JS

wycieczka kino   wycieczka klas 3   wycieczka muzeum wycieczka 3de

Tradycyjnie, jak co roku Starostwo Powiatowe w Kościanie zaprosił uczniów szkół do udziału w konkursie plastycznym na „Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną”. Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą w nim udział, licznie przygotowując oryginalne i barwne prace. W tym roku laureatami konkursu zostały uczennice z klas drugich: Marcelina Jagodzik – miejsce II, Maja Skrzydlewska – miejsce III, Jagoda Hamrol – wyróżnienie oraz z klas trzecich – Marta Stam i Maja Adamczyk – wyróżnienie. Dziewczynki dumnie reprezentowały naszą szkołę w trakcie wręczenia nagród w Kościańskim Ośrodku Kultury. Pozostali uczniowie, których prace zostały zakwalifikowane do konkursu, otrzymali dyplomy i upominki z rąk dyrektora szkoły. Wszystkim biorącym udział i nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy. (JS)

kartka wielkanocna   kartka wielkanocna1

 

Pod koniec marca i na początki kwietnia klasy 1a, 1d, 1e,2b,2e i 3d wybrały się do kaplicy poewangelickiej, gdzie obejrzały wystawę Mistrzów Fotografii - sekcji działającej przy Centrum Kultury w Śmiglu. Organizatorzy opowiedzieli uczniom historię zdjęć oraz wiele fotograficznych ciekawostek.
Fot. HM, BŁ, MZ; IM; K. Gruszko

wystawa 2 wystawa 3wystawa 1 1d

W czwartek 7 kwietnia klasy II b i II e udały się na wycieczkę do Deli Parku w Trzebawiu. Dzieci wzięły udział w warsztatach wielkanocnych. Następnie skorzystały z atrakcji oferowanych przez Deli Park. (HM)
Fot. DŻ; HM

deli park./

We wtorek 5 kwietnia odbyły się zawody sportowe klas I - III. Dzieci rywalizowały w sztafetach i na torach przeszkód. Zwycięzcami w poszczególnych grupach wiekowych zostały reprezentacje klas: I d, II c i III d. Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali statueti oraz słodką niespodzianką. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie gminnym. 

zawody sportowe 1 3 13

Galeria: Zawody sportowe klas 1-3

W środę 6 kwietnia klasa VIb udała się na wycieczkę do Poznania. Na początku uczniowie odwiedzili Manufakturę Czekolady, gdzie sami zdobili tabliczki czekolady oraz poznali historię jej powstania. Następnie udali się na Stary Rynek i obejrzeli poznańskie koziołki. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Rogala, gdzie szóstoklasiści zgłębili tajniki wyrobu rogali świętomarcińskich. (IW)

wycieczka Poznań klasa6b