życzenia

7 października 2022r. klasa 1b, skorzystała z zaproszenia i wybrała się na pieszą wycieczkę do szklarni z uprawą róż do państwa Anny i Eugeniusza Włodarczaków. Uczniowie poznawali pracę ogrodnika. Zobaczyli różne gatunki róż, poznali kolejne etapy ich uprawy oraz sposób przygotowania kwiatów do sprzedaży. Przy okazji zobaczyli różne warzywa rosnące w przydomowym ogródku – jako nawiązanie do niedawno omawianego wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Na zakończenie, w podziękowaniu, uczniowie wręczyli gospodarzom własnoręcznie wykonaną laurkę. Uczestnicy wycieczki zostali poczęstowani smacznymi jabłkami z ogrodu, a pani otrzymała piękny bukiet róż. Miło było nauczyć się czegoś poza szkołą, tym bardziej, że pogoda dopisała. KS

1b szklarnie róż

Klasa IIe odwiedziła zakład weterynaryjny w Śmiglu. Pani weterynarz Karolina Szul podczas wywiadu przeprowadzonego przez uczniów chętnie odpowiadała na pytania. Pokazała także uczniom gabinet i salę operacyjną. Przybliżyła dzieciom pracę lekarza zwierząt.
Fot. BŁ

2e

We wtorek 11 października klasy III b i III e wybrały się na wycieczkę do Leszna. Dzieci odwiedziły lotnisko, gdzie zostały zapoznane z zasadami jego funkcjonowania. Następnie udały się do kina, w którym obejrzały bajkę pt."Guliwer."
Fot. DŻ, HM

wycieczka leszno

Uczniowie klas 5a i 5b podczas lekcji biologii poznali budowę mikroskopu optycznego i nauczyli się jego obsługi. Podczas zajęć kształtowali umiejętności przygotowywania preparatu - uczniowie samodzielnie przygotowali preparat z ziemi ogrodowej i skórki cebuli. Oglądali również gotowe preparaty narządów ssaków. Piątoklasiści mogli na lekcji korzystać ze sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Dzięki temu każde dziecko mogło indywidualnie pracować z mikroskopem. (BP)
#laboratoriaprzyszłości

mikroskopowe_obserwacje
Fot. BP

W piątek 7 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowski patrol wyruszył sprawdzić jak nauczyciele i pracownicy szkoły opanowali umiejętność mnożenia i dzielenia. Uczniowie zaś mieli okazję zdobyć certyfikat Mistrza podczas lekcji matematyki. Ponadto rozwiązywali zadania i łamigłówki związane z tabliczką mnożenia. (IW)

światowy dzień tabliczki mnożenia 14   światowy dzień tabliczki mnożenia 22

Galeria: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2022

W sobotę 8 października w dużej sali odbył się szkolny turniej singli siatkarskich. Wzięło w nim udział 22 uczniów z klas II I III. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i słodki upominek.
Fot. RP

turniej siatkówka 2022

Uczniowie klas 8 udział wzięli w spotkaniu z pełnomocniczką Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, oddział w Lesznie panią Moniką Lewandowską oraz panią Anną Skoracką - przedstawicielem Cechu Rzemiosł Różnych w Śmiglu. Spotkanie dotyczyło możliwości dalszego kształcenia w zawodach rzemieślniczych.
Fot. IS

spotkanie zawody

 

Klasa IIe wzięła udział w jesiennych zajęciach prowadzonych przez pania Lidię Skrzypczak na terenie amfiteatru przy Centrum Kultury w Śmiglu. Dzieci rozwiązywały przyrodnicze zagadki oraz zadania matematyczne podczas gry w Koło Fortuny. Nie zabrakło zabaw ruchowych, było polowanie na lisy, sadzenie i zbieranie ziemniaków. (BŁ)

Lekcja w CK 1   Lekcja w CK 2   Lekcja w CK 3

Klasy 8b i 8c wybrały się na wycieczkę do Leszna, podczas której odwiedziły m.in. firmę Spinko oraz oglądały mural poświęcony pisarzowi Stanisławowi Grochowiakowi.
Fot. IR

Wycieczka klasy 8