zbiórka 2022

15 czerwca odbyły się mistrzostwa gminy Śmigiel w dwa ognie klas 4. Dziewczyny z naszej szkoły zajęły 2 miejsce, a chłopcy pierwsze. Gratulujemy obu drużynom wysokich wyników.
Fot. KM

zawody dwaognie

Klasa 3a uczyła się opisywania drogi do celu w języku angielskim,bawiąc się przy tym doskonale:)
Fot. LK

3c ja

Co klasa 4c robiła w miasteczku rowerowym podczas lekcji angielskiego? Uczyła się opisywać drogę, wskazywać kierunek. Teraz już poradzą sobie doskonale, gdy ktoś zapyta ich „Excuse me, how can I get to….?” (Przeprszam , jak się dostanę do …?)
Fot. LK

4c ja

We wtorek 14 czerwca br. klasy czwarte i piąte uczestniczyły w koncercie muzyki klasycznej w Centrum Kultury w Śmiglu w ramach projektu edukacyjnego "Jestem Coolturalny". Uczniowie mieli okazję poznać historię instrumentów muzycznych takich jak: fagot, flet oraz fortepian, a także posłuchać utworów Fryderyka Chopina, Antoniego Vivaldiego i innych twórców muzyki klasycznej.
Fot. MW.

koncert klasyka

Klasy 1a i 1e w środę, 15 czerwca wybrały się na wycieczkę do Poznania. Uczniowie odwiedzili Muzeum Rogala, Palmiarnię oraz poznański ogród zoologiczny.
Fot. IM, BŁ

1a e Poznan 1a e Poznan2

W środę 15 czerwca uczniowie z klas 8f, 7b i 7c przeżyli niesamowitą przygodę w miejscowości Bardo na spływie pontonowym po Nysie Kłodzkiej. W przepięknej scenerii spędzili razem czas na łonie natury, podziwiając uroki Gór Bardzkich.

Fot. JS, IR

splyw bardo1 splyw bardo2

Klasa 7a w dniach od 14-15 czerwca przebywała na biwaku integracyjnym w Wieleniu.

Fot. AC

7a wielen

14 czerwca klasy 2b i 2e wybrały się na spacer po Śmiglu. Ich przewodnikiem była p. Barbara Mencel. Dzieci odwiedziły wiele ciekawych miejsc,poznając w ten sposób historię swojej miejscowości.

Fot.DŻ i HM

2b e smigiel2 2b e smigiel

W sobotę 11 czerwca br. w Sali Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu miało miejsce podsumowanie X edycji Archidiecezjalnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej „Kocham moja Ojczyznę”. Tytuł LAUREATKI otrzymała uczennica naszej szkoły Lena Domagała. Ósmoklasistka otrzymała dyplom i statuetkę Brązowego Orła. W tym roku przegląd był przeprowadzony w formie online. Zadaniem uczestników przeglądu było nagranie prezentowanych utworów.

foto1  foto2foto3  foto4

Poniżej linki do pieśni śpiewanych przez Lenę:
https://youtu.be/S0CKGvLeDkg

https://youtu.be/duDB2lZNm4U

Wskazany przez organizatora i jury wykonawca będzie miał możliwość występu podczas Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej na Zamku Królewskim w Warszawie. Gratulujemy uczennicy i życzymy, aby to ona mogła wziąć udział w w/w koncercie. (BP)