Klasy 4b i 4e wyjechały 15 marca do stolicy naszego województwa. W Poznaniu uczniowie odwiedzili Muzeum Czekolady, gdzie poznawali historię tego produktu oraz mieli możliwość wykonania własnej tabliczki. Następnie przyszedł czas na wizytę w jednym z kin.
Fot.AM; MS

4b 4e wycieczka

W ramach projektu Eko-Szkoła 2022 uczniowie podjęli kolejne działanie. Tym razem czwartoklasiści wykonali ekologiczne torby w języku angielskim.
Fot. MK

eko szkoła2

DK

Od dwóch lat w naszej szkole realizowana jest innowacja metodyczna polegająca na włączeniu w proces ucznia się języka angielskiego aplikacji InstaLing. Umożliwia ona uczniom szybką i skuteczną naukę słówek, która opiera się na najważniejszym elemencie, czyli częstym powtarzaniu materiału. Aplikacja jest bezpłatna, a rodzice również mają możliwość obserwowania postępów swoich dzieci. (AM)

Link do strony: https://instaling.pl/

 

installing

Czytaj więcej...

W ramach innowacji o tematyce ekologicznej, klasa 1a w ubiegłym tygodniu przeniosła się na biegun północny z okazji obchodzonego 27 lutego Dnia Niedźwiedzia Polarnego. Uczniowie przez cały tydzień poznawali środowisko życia niedźwiedzi polarnych i przystosowanie ich do warunków życia. Pierwszoklasiści bardzo zaangażowali się we wszystkie zaplanowane działania: prace plastyczne, wyszukiwanie w swoich domowych biblioteczkach książek na temat niedźwiedzi polarnych, przygotowanie plakatów czy kącika tematycznego.

Dzień Niedźwiedzia Polarnego kl1a 08

Czytaj więcej...

obiady marzec 2022

Za nami pierwszy dzień wirtualnej wymiany w ramach projektu programu Erasmus+, której organizatorami są szkoły litewskie. Podczas łączenia za pośrednictwem internetu uczniowie opowiadali o swoich szkołach, swoich zainteresowaniach. Rozmawiali w międzynarodowych grupach o tradycjach narodowych. Na części offline wykonywali plakaty. 

wymiana litwa d1001 wymiana litwa d1027

https://www.facebook.com/1792052791079841/videos/1112309766212254

Galeria Wymiana wirtualna - Litwa - dzień 1 

 

Dyrektor szkoły informuje, że od poniedziałku 21 lutego 2022 nastąpi zmiana godzin dowozów uczniów do szkoły z kierunków: Nietążkowo i Poladowo.
Nietążkowo 7:00 I kurs
Nietążkowo 7:15 II kurs
Poladowo 7:35 I kurs

autobus szkolny komunikat

 

W zakładce rekrutacja znajdują się aktualne informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2022/2023

 

 

W poniedziałek 14 lutego uczniowie klasy III d uczestniczyli w niezwykle ciekawych warsztatach chemicznych pod hasłem "Młodzi uczą młodych". W atmosferze zabawy, pod okiem pani Anety Matuszczak i kolegów z klas 8, dzieci miały możliwość wykonania eksperymentów i doświadczeń. Dowiedziały się, że umiejętności doświadczalne mogą być niezwykle inspirujące i ciekawe, bo wyjaśniają wiele zjawisk przyrodniczych. Miały okazję np. dowiedzieć się jak powstaje mydło lub jak chemicznie wyprodukować wykwintny kawior. Dzięki tym zajęciom dzieci obserwowały ciekawe zjawiska, a także poznały pracę chemika od kuchni.

warsztaty chemiczne 14

Zdjęcia w galerii: Warsztaty chemiczne w klasie IIId