Rodzice przyszłych uczniów klas I chcący zapisać dziecko na zajęcia do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2022/2023 proszeni są o pobranie ze strony internetowej szkoły (zakładka "Do pobrania") lub zabranie w formie papierowej przy portierni w szkole druku karty oraz wypełnienie jej.
Gotowy dokument należy wrzucić do urny wystawionej w szkole przy portierni w terminie do wtorku 07.06.2022r.

INFORMACJA DOTYCZĄCA WYPEŁNIENIA KARTY

W rubryce:
• klasa – wpisać należy tylko „I” bez litery;
• wychowawca – nic nie wpisywać;
• pobyt dziecka w świetlicy należy podkreślić przed lub po lekcjach, albo oba.
Dane te zostaną uzupełnione we wrześniu, gdy uczennica/uczeń będzie przydzielony do danej klasy i otrzyma plan zajęć.

 

Dyrektor szkoły

Robert Plewka

Czytaj więcej...

W poniedziałek 23 mają uczniowie klasy 7b i 7c wybrali się na wycieczkę do Poznania, gdzie zgłębiali wiedzę na temat pracy i obsługi pasażerów przez PKP Intercity.

Fot. JS\

7b c

20 maja klasy II b i II e wybrały się na wycieczkę. Dzieci odwiedziły Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Następnie udały się do Skansenu Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski w Wolsztynie,gdzie wzięły udział w lekcji muzealnej. Wycieczka zakończyła się ogniskiem. (HM)
Fot. HM

282586434 3201912653427174 1344014081105310696 n

obiady czerwiec 22

plakat 2022

28 kwietnia w naszej szkole odbył się finał Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” . Najlepsi uczniowie klas II i III, którzy z powodzeniem przeszli etap klasowy i szkolny spotkali się podczas finału. Z tekstem finałowym zmierzyli się uczniowie ze szkół w Śmiglu, Czaczu, Przysiece Starej Drugiej, Bronikowie i Starym Bojanowie. Wśród uczniów klas drugich Mistrzem Ortografii został Ryan Wawrzyniak ze szkoły w Starym Bojanowie, a laureatami Alicja Szymańska ze szkoły w Starym Bojanowie i Lena Jagodzik ze szkoły w Śmiglu. Wśród uczniów klas trzecich wyłoniono dwóch Mistrzów: Igora Jurgę ze szkoły w Śmiglu i Jana Ratajczaka ze szkoły w Bronikowie. Laureatką została Zuzanna Kaczmarzyk ze szkoły w Starym Bojanowie. Gratulujemy.

Mistrz Ortografii 01Mistrz Ortografii 04

Czytaj więcej...

 W ramach projektu programu Erasmus+ i realizacji zadania ph.self-made men/woman zachęcamy do przeczytania wywiadu, który troje uczniów przeprowadziło z burmistrz Śmigla, p. Małgorzatą Adamczak. Dziękujemy Pani za podzielenie się z nami historią swojego życia. 

Fot. IS

Sef-made men/woman 2

wywiad burmistrz001 wywiad burmistrz002 wywiad burmistrz003

Dyrektor szkoły informuje, że bibioteka szkolna uzyskała dotację z "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025" na zakup ksiażek oraz wyposażenia biblioteki w wysokości 15000zł. 

book

W dniach od 27.04-29..04 miała miejsce trzecia już wirtualna wymiana w ramach projektu programu Erasmus+. Tym razem szkołą koordynującą była placówka z Rumunii. Podczas spotkań poznawaliśmy kulturę Rumunii, tworzyliśmy wirtualną wystawę artystyczną prac związanych z interpretacją poradnika człowieka szczęśliwego. Uczestniczylismy w lekcji języka rumuńskiego, słuchaliśmy rumuńskiej muzyki. Omawialiśmy tradycje wielkanocne we Francji, Polsce, Rumunii i na Litwie. Dyskutowaliśmy na temat różnic i podobieństw. Przedstawialiśmy portrety kowali własnego losu z kazdego kraju, na podstawie których szukaliśmy przepisu na bycie szczęśliwym w życiu. Na koniec zaprosiliśmy partnerów na wizytę w Polsce w czerwcu. (AN)

Fot. AN; AM

wymiana rumunia014 wymiana rumunia001

Galeria III wirtualna wymiana

Z okazji Święta Szkoły zorganizowany został konkurs literacki pod hasłem: „Jak nadano imię naszej szkole?”. Celem konkursu było rozpropagowanie wśród społeczności szkolnej wiedzy na temat okoliczności nadania szkole imienia Konstytucji 3 Maja, w tym zapoznanie się z materiałami dokumentującymi tę ważną w jej historii datę. I miejsce zdobyła Amelia Szłapka 7e, II miejsce - Malwina Łupicka 8d i Gabriela Stachowska 8f, wyróżnienie - Mikołaj Baranowski 8a. Laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na drodze literackiego rozwoju! (MWoś, fot.IW)

   święto szkoły 130   święto szkoły 131   święto szkoły 132   święto szkoły 134