Burmistrz Śmigla oraz przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla w przeddzień zakończenia roku szkolnego (tj. 23 czerwca) zaprosili do sali widowiskowej Centrum Kultury w Śmiglu uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli ponadprzeciętne wyniki w nauce, a także wyróżniali się aktywnością społeczną. Z naszej szkoły nagrodzeni zostali:
- nagrodami Burmistrza: Lena Domagała, Marta Samoląg, Maria Skrzypczak, Radosław Chudak, Wiktoria Braja, Magdalena Kubowicz, Patrycja Ginter, Zofia Chudak, Filip Brzozowski, Liliana Beck, Marta Kaźmierczak, Wojciech Zimniak, Wiktor Skrzypczak, Weronika Fornalik, Monika Dudkowiak, Kinga Buchwald, Natasza Ratajczak, Gabriela Stachowska, Julia Borowska, Wiktoria Stróżak,
- nagrodą Rady Miejskiej Śmigla: Lena Domagała
- laureaci konkursu Mistrz Ortografii – z kl. II: Lena Jagodzik; z kl. III: Igor Jurga
- laureatka Gminnego Konkursu Ortograficznego „Zostań mistrzem ortografii” kl. IV-VI: Maria Skrzypczak
- mistrzowie matematyki z kl. III: Olaf Szymczak, Roxana Kraczewska, Joanna Sobierajska, Irmina Zamelczyk, Lena Myszuk, Franciszek Szczepaniak, Liwia Psiuk, Mateusz Han, Mateusz Maćkowiak,
- laureaci konkursu „Mistrz matematyki” kl. III: Filip Ogrodowczyk, Cezary Cieśla
Podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursów otrzymały panie: Iwona Baranowska, Dorota Żak, Magdalena Zimniak, Agnieszka Jankowska, Joanna Spalony, Krystyna Schulz.

Gratulujemy nagrodzonym!

Fot. smigiel.pl

podsumowanie roku szkolnego 4.JPG  podsumowanie roku szkolnego 16.JPG  podsumowanie roku szkolnego 17.JPG  podsumowanie roku szkolnego 18.JPGpodsumowanie roku szkolnego 19.jpgpodsumowanie roku szkolnego 11.JPG 

 

Projekt „OD MALUSZKA DO HARMONIUSZKA” był realizowany w maju i czerwcu br. Dwanaścioro uczniów z klas I i II naszej szkoły uczestniczyło w warsztatach muzyczno-wokalnych zorganizowanych we współpracy z Towarzystwem Śpiewu „Harmonia”. Celem projektu był rozwój umiejętności muzycznych dzieci i zachęcenie ich do chóralnego śpiewania. Podsumowaniem inicjatywy były wspólne występy chóru „Harmonia” i dzieci biorących udział w zajęciach, czyli „Harmoniuszków” podczas XXIX Dni Śmigla na Placu Targowym i na koncercie „Śpiewaj z nami” w Centrum Kultury w Śmiglu. Była to już szósta inicjatywa projektu „OD MALUSZKA DO HARMONIUSZKA”. Wielu uczestników poprzednich edycji kontynuuje przygodę ze śpiewaniem w Śmigielskim Chórze Dziecięco-Młodzieżowym. (BŁ, AJ)

harmonuszki 08

Galeria: "Od Maluszka do Harmoniuszka"

Ostatnia środa roku szkolnego 2021/2022 upłynęła w naszej szkole pod znakiem podsumowań dokonań. Najpierw wręczono nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursach przedmiotowych. Był też czas na podsumowanie sukcesów sportowych uczniów i wręczenie najlepszym sportowcom upominków oraz dyplomów. Na apelu panie wicedyrektor wręczyły także nagrody odchodzącym członkom pocztu sztandarowego oraz Samorządu Uczniowskiego.

 apel konkursy 05 apel konkursy 17 apel konkursy 30

Galeria Apel - podsumowanie konkursów 2022

Uczniowie klas ósmych za trzy dni opuszczą mury szkoły. Za nim jednak zakończą edukację , wzięli udział w balu, który odbył się 21 czerwca. Organizatorami zabawy byli rodzice oraz wychowawcy klas ósmych, a wśród zaproszonych gości znaleźli się: dyrektor szkoły – p. Robert Plewka, wicedyrektorki – p. Joanna Pawlicka i p. Agata Kulus oraz nauczyciele. Ósmoklasiści rozpoczęli bal polonezem. Po licznych sesjach zdjęciowych zgromadzeni udali się na poczęstunek i rozpoczęła się długo oczekiwana zabawa. Humory wszystkim dopisywały, a do dyskotekowych rytmów włączyli się nawet nauczyciele.

Fot. IW

komers 220 004

 Galeria  Komers 2022

Dyrektor szkoły informuje, że w czwartek 23 czerwca dowozy do szkoły będą odbywały się bez zmian, natomiast odwozy ze względu na skrócone lekcje nastąpią wg poniższego harmonogramu:
- po 5 lekcji godz. 11.20;
- po 6 lekcji godz. 11.55;
- po 7 lekcji godz. 12.30;
- po 8 lekcji godz. 13.00

W piątek 24 czerwca odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie przyjeżdżają do szkoły na godz. 9.00:
a) dowozy zgodnie z codziennym podziałem na kursy i klasy:
Wydorowo - godz. 7.55;
Nietążkowo - godz. 8.00 (I kurs)
Nietążkowo - godz. 8.15 (II kurs)
Poladowo - godz. 8.35

Bielawy/Żegrówko - godz. 8.05 (I kurs);
Bielawy/Żegrówko - godz. 8.30 (II kurs)

b) odwozy:
- klasy I-III godz. 10.15;
- klasy IV-VIII godz. 10.45

Czytaj więcej...

zbiórka 2022

15 czerwca odbyły się mistrzostwa gminy Śmigiel w dwa ognie klas 4. Dziewczyny z naszej szkoły zajęły 2 miejsce, a chłopcy pierwsze. Gratulujemy obu drużynom wysokich wyników.
Fot. KM

zawody dwaognie

Klasa 3a uczyła się opisywania drogi do celu w języku angielskim,bawiąc się przy tym doskonale:)
Fot. LK

3c ja

Co klasa 4c robiła w miasteczku rowerowym podczas lekcji angielskiego? Uczyła się opisywać drogę, wskazywać kierunek. Teraz już poradzą sobie doskonale, gdy ktoś zapyta ich „Excuse me, how can I get to….?” (Przeprszam , jak się dostanę do …?)
Fot. LK

4c ja

We wtorek 14 czerwca br. klasy czwarte i piąte uczestniczyły w koncercie muzyki klasycznej w Centrum Kultury w Śmiglu w ramach projektu edukacyjnego "Jestem Coolturalny". Uczniowie mieli okazję poznać historię instrumentów muzycznych takich jak: fagot, flet oraz fortepian, a także posłuchać utworów Fryderyka Chopina, Antoniego Vivaldiego i innych twórców muzyki klasycznej.
Fot. MW.

koncert klasyka