2 czerwca uczniowie naszej szkoły przeprowadzili wywiad z p. Anną Hryniewicz-Szulc w ramach projektu programu Erasmus+ oraz uczestniczyli w warsztatach artystycznych, podczas których wykonywali prace z gliny. MW

Fot. AM, IS

wyawiad HS

W piątek, 3 czerwca uczniowie naszej szkoły kibicowali zawodnikom uczestniczącym w Mitingu Lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy.🙂🏃🏃‍♀️
Fot. KM

mittin la

2 czerwca 2022 r. w szkole w Starej Przysiecie Drugiej odbył się V Międzyszkolny Konkurs Informatyczny. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów (dwie 2-osobowe drużyny) wyłonionych w szkolnych eliminacjach.💻🖱⌨️ 
W kategorii klas 4-6 miejsce II wywalczyli Karol Kubiak i Tadeusz Zimniak, a w kategorii klas 7-8 miejsce III zdobyli Kinga Buchwald i Wiktor Braja.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 👏

konkurs informatyczny

Tego samego dnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Kościanie odbył się VI Powiatowy Konkurs o tytuł Mistrza Teologii. Troje naszych uczniów: Maksymilian Chudek, Sebastian Nadolny i Patryk Witkiewicz stanęło do konkursowych rywalizacji. Uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczacymi Starego i Nowego Testamentu, historii Kościoła, najnowszych wydarzeń z życia wspólnoty wierzacych oraz znajomości małego katechizmu. Spośród naszych uczniów najwyższe - 5 miejsce - zajął Maksymilian Chudek. Rywalizacja 25 uczniów z całego powiatu była zaciekła, jednak nikt nie dawał za wygraną, a różnice punktów były minimalne. (FM)

konkurs teologiczy

31 maja 2022r. uczennica naszej szkoły Nadia Romaniuk uczestniczyła w podsumowaniu konkursu organizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Poznaniu „Palić, nie palić-oto jest pytanie?”, które odbyło się w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu.
Była to już XXII edycja konkursu, który skierowany jest do uczniów klas piątych szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. W tym roku zadanie konkursowe polegało na samodzielnym wykonaniu fotografii promującej zdrowy styl życia, wolny od tytoniu i e-papierosów. Nadia zajęła pierwsze miejsce w etapie powiatowym i jej praca reprezentowała powiat kościański w finale wojewódzkim, podczas którego została wyróżniona (II miejsce) spośród prawie tysiąca zdjęć. Piątoklasistka za zajęcie drugiego miejsca w finale wojewódzkim otrzymała w nagrodę hulajnogę. Podczas gali wręczenia nagród fotografie uczestników były prezentowane na kinowym ekranie. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu „Za stary na bajki”.
Dzień podsumowania tego konkursu nie był przypadkowy. Otóż 31 maja od roku 1987 obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu.
Gratulujemy uczennicy i życzymy równie owocnych udziałów w innych konkursach. (AK)

Nadia 04Nadia 03Nadia 01Nadia 02

Czytaj więcej...

"Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie."
W naszej szkole od marca do maja odbywała się akcja charytatywna Góra Grosza. Nasi uczniowie nie zawiedli - zbierali monety, z których udało się zebrać kwotę 505,06zł. Pieniądze zostały przekazane na konto organizatorów. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do akcji. (OK)

góra grosza

Dzien dziecka

Klasa 7e wybrała się w piątek, 27 maja do Poznania. Uczniowie do stolicy Wielkopolski podróżowali pociągiem. W Poznaniu obejrzeli film w kinie oraz spacerowali ulicami Starego Miasta. Odbyli także przejażdżkę tramwajem, ucząc się przy okazji, jak korzystać ze środków transportu publicznego.

7e

Rodzice przyszłych uczniów klas I chcący zapisać dziecko na zajęcia do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2022/2023 proszeni są o pobranie ze strony internetowej szkoły (zakładka "Do pobrania") lub zabranie w formie papierowej przy portierni w szkole druku karty oraz wypełnienie jej.
Gotowy dokument należy wrzucić do urny wystawionej w szkole przy portierni w terminie do wtorku 07.06.2022r.

INFORMACJA DOTYCZĄCA WYPEŁNIENIA KARTY

W rubryce:
• klasa – wpisać należy tylko „I” bez litery;
• wychowawca – nic nie wpisywać;
• pobyt dziecka w świetlicy należy podkreślić przed lub po lekcjach, albo oba.
Dane te zostaną uzupełnione we wrześniu, gdy uczennica/uczeń będzie przydzielony do danej klasy i otrzyma plan zajęć.

 

Dyrektor szkoły

Robert Plewka

Czytaj więcej...

W poniedziałek 23 mają uczniowie klasy 7b i 7c wybrali się na wycieczkę do Poznania, gdzie zgłębiali wiedzę na temat pracy i obsługi pasażerów przez PKP Intercity.

Fot. JS\

7b c

20 maja klasy II b i II e wybrały się na wycieczkę. Dzieci odwiedziły Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Następnie udały się do Skansenu Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski w Wolsztynie,gdzie wzięły udział w lekcji muzealnej. Wycieczka zakończyła się ogniskiem. (HM)
Fot. HM

282586434 3201912653427174 1344014081105310696 n