Już niebawem przed uczniami klas ósmych wybór szkoły ponadpodstawowej. By ułatwić im decyzję organizowane są spotkania z przedstawicielami szkół. Jedne odbyły się zdalnie, inne stacjonarnie. W ostatnich dniach gościliśmy u sobie przedstawicieli I Liceum Ogólnokształcącego w Kościanie oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie. (IS)

Fot. IS

doradztwo1

Dowozy ranne będą przebiegały bez zmian, zgodnie z codziennym harmonogramem.

Odwozy:
Wszystkie odwozy będą odbywały się ze szkoły. Autobusy nie odjadą
z przystanku przy Placu Wojska Polskiego.

klasy I-III ok. godz. 11:50 - Nietążkowo/Poladowo/ Żegrówko

klasy IV-VI - ok. godz. 12:20 – Nietążkowo/Poladowo/ Wydorowo/ Żegrówko

klasy VII-VIII oraz przedszkole ok. godz. 13:15 – Nietążkowo/Poladowo/ Wydorowo/ Żegrówko.

Kursy do Wydorowa będą o godz. 12:20 oraz 13:15.

Świetlica szkolna czynna będzie do godziny 15:30; ostatnie kursy autobusów o godz. 13:15.

bus

Czytaj więcej...

Zazieleniło się dziś w naszej szkole. To jednak nie sprawa wiosny … jeszcze 😉 Dziś obchodzi się dzień świętego Patryka - patrona Irlandii . Świętują wszyscy Irlandczycy … i także uczniowie naszej szkoły, którzy mieli na sobie zielone elementy np. kapelusze, trzylistne koniczynki - które nieodłącznie kojarzą się ze świętym Patrykiem oraz trollem Lepreuchanem” ☘️
Fot. AM, L]

patryk day1patryk day2 

W poniedziałek 14 marca obchodziliśmy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie klas 6-8 zapoznali się z historią i ciekawostkami na temat liczby Pi. Rozwiązywali zagadki i rebusy z ludolfiną w roli głównej.
W tym dniu odbył się także Szkolny Konkurs Matematyczny. Najlepsi uczniowie z klas 5-8 walczyli o awans i prawo reprezentowania szkoły w Gminnym Konkursie Matematycznym.
W czwartek 17 marca ponad stu uczniów z klas 2-8 podjęło trud rozwiązania zadań w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2022.

konkursy matematyczne 01   konkursy matematyczne 02   konkursy matematyczne 06

Galeria: Matematyczny tydzień w naszej szkole

(IW)

Klasy 4b i 4e wyjechały 15 marca do stolicy naszego województwa. W Poznaniu uczniowie odwiedzili Muzeum Czekolady, gdzie poznawali historię tego produktu oraz mieli możliwość wykonania własnej tabliczki. Następnie przyszedł czas na wizytę w jednym z kin.
Fot.AM; MS

4b 4e wycieczka

W ramach projektu Eko-Szkoła 2022 uczniowie podjęli kolejne działanie. Tym razem czwartoklasiści wykonali ekologiczne torby w języku angielskim.
Fot. MK

eko szkoła2

DK

Od dwóch lat w naszej szkole realizowana jest innowacja metodyczna polegająca na włączeniu w proces ucznia się języka angielskiego aplikacji InstaLing. Umożliwia ona uczniom szybką i skuteczną naukę słówek, która opiera się na najważniejszym elemencie, czyli częstym powtarzaniu materiału. Aplikacja jest bezpłatna, a rodzice również mają możliwość obserwowania postępów swoich dzieci. (AM)

Link do strony: https://instaling.pl/

 

installing

Czytaj więcej...

W ramach innowacji o tematyce ekologicznej, klasa 1a w ubiegłym tygodniu przeniosła się na biegun północny z okazji obchodzonego 27 lutego Dnia Niedźwiedzia Polarnego. Uczniowie przez cały tydzień poznawali środowisko życia niedźwiedzi polarnych i przystosowanie ich do warunków życia. Pierwszoklasiści bardzo zaangażowali się we wszystkie zaplanowane działania: prace plastyczne, wyszukiwanie w swoich domowych biblioteczkach książek na temat niedźwiedzi polarnych, przygotowanie plakatów czy kącika tematycznego.

Dzień Niedźwiedzia Polarnego kl1a 08

Czytaj więcej...

obiady marzec 2022