#dzienpustejklasy2022
10 czerwca - "Dzień Pustej Klasy". Nasza szkoła również wzięła udział w tej akcji. Uczniowie opuścili szkolne ławki i wyruszyli zdobywać wiedzę na świeżym powietrzu. Dzisiejsza akcja pokazała, że w terenie również można realizować podstawę programową oraz nabywać kompetencje kluczowe, a przy tym świetnie się bawić.

dzień pustej klasy 013   dzień pustej klasy 033   dzień pustej klasy 065

Galeria: Dzień Pustej Klasy - fotorelacja

W minionym tygodniu uczniowie klasy 2a mieli zaszczyt gościć wyjątkowe osoby ☺️
➡️8 czerwca odwiedził ich tata oraz brat Marcela, którzy grają w orkiestrze dętej. Podczas spotkania zaprezentowali uczniom instrumenty dęte, na których dzieci mogły spróbować zagrać.
➡️10 czerwca odwiedziła ich wraz ze swoją ekipą od zwierząt mama Michała, która jest weterynarzem. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, żeby zostać lekarzem zwierząt, następnie poznały różne narzędzia przydatne do badania zwierząt. Uczniowie poznali szczeniaczka i zobaczyli jak wygląda badanie takie małego pieska. Zobaczyły również auto wyposażone w sprzęt potrzebne weterynarzowi, do zbadania większych zwierząt na gospodarstwie. Uczniowie zdobyli również wiele przydatnych informacji związanych ze zdrowiem zwierząt i ludzi.
Rodzicom serdecznie dziękujemy jeszcze raz za bardzo cenne zajęcia.

Fot. OD

2a spt2 2a spt1

6 czerwca w czytelni naszej szkoły odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Uczestnicy zmierzyli się z epopeją Adama Mickiewicza. Laureatami zostali: Martyna Marcinowska-kl.8b, Patrycja Snela-kl.7b, Mateusz Skoracki-kl.5e. Wyróżnienie otrzymał Kacper Szmytowicz z kl. 5c. Gratulujemy!
Fot. IR.

konkurs

Klasa 4a na godzinie wychowawczej miała specjalnego gościa. Pan Krzysztof Braja na co dzień tworzy projekty i opowiedział dzieciom o swojej pracy. Przygotował dla naszych uczniów lekcję pełną niespodzianek i zaraził ich entuzjazmem do swojego zawodu. Dziękujemy Panu Krzysztofowi za wizytę i liczymy, że to nie było nasze ostatnie spotkanie.
Fot. AM

4a spotkanie4a spotkanie2

7 czerwca klasy II a i II d wybrały się na wycieczkę. Dzieci odwiedziły: Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski w Wolsztynie, Muzeum dr. Roberta Kocha.
Fot. OD; DP.

2a 2d 1 2a 2d 2

6 czerwca klasy 3a i 3c pojechały na wycieczkę do Poznania i Puszczykowa. Uczniowie najpierw zgłębiali wiedzę na temat rogali świętomarcińskich w Muzeum Rogala, a następnie podziwiali pamiątki z podróży Arkadego Fidlera.
Fot. JS

3kl wycieczka1 3kl wycieczka2

Sukcesem zakończył się dla ucznia naszej szkoły Nikodema Sikory, udział w IX Powiatowym Konkursie Ortograficznym z Języka Angielskiego: HOW DO YOU SPELL IT? w Kościanie. Piątoklasista zajął 2 miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć. 
Fot. MaW

ns konkursja

W poniedziałek, 6 czerwca reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie z Języka Angielskiego dla uczniów klas 1-3. Gratulujemy im serdecznie zajęcia 1 miejsca! Byli fantastyczni i potwierdzili, że English is easy. Fot. MP.

konkurs

 

Witamy gości z Francji, Rumunii i Litwy, którzy przybyli do nas w ramach realizacji projektu programu Erasmus+

zd1 zd2 zd3