W piątek 30 września klasa III e wybrała się z wizytą do piekarni pani Danuty Grygier. Dzieci miały możliwość zobaczenia, jak wygląda piekarnia; poznania etapów powstawania pieczywa oraz produktów potrzebnych do jego wypieku. 🙂🥐🥖
Fot. HM

3e piekarnia

W Dzień Chłopca obchodziliśmy jako dzień koszuli. Wielu uczniów i nauczycieli włączyło się w tę akcję i uczciło z humorem to wyjatkowe święto. Poza tym były życzenia i upominki od dziewczyn.

dzien chlopca 2022037 dzien chlopca 2022006

Fot. HJ, HM, AS, AC

Zdjęcia w galerii: Dzień Chłopca 2022 - dzień koszuli

Noc Zawodowców 2022 Edycja 5.0 - sztandarowe wydarzenie organizowane już 5 raz przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie przy wsparciu i zaangażowaniu partnerów edukacyjnych, instytucjonalnych oraz biznesowych zawita ponownie październikowym popołudniem do szkół. Niezmienny pozostaje cel przedsięwzięcia: promocja kształcenia zawodowego, pokazanie korzyści płynących z wyboru rzemiosła i techniki jako atrakcyjnych ścieżek kariery, wsparcie uczniów w określeniu predyspozycji zawodowych. W tym roku Noc Zawodowców 2022 Edycja 5.0 odbędzie się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie.(IS)

nz 2022001

DZCH

Dzięki nowemu wyposażeniu sali technicznej grupa uczniów koła eksperymentalnego wykonała doświadczenie pt. „Wpływ środków spulchniających na jakość ciasta.” Uczniowie pod okiem nauczyciela przygotowywali naleśniki z użyciem różnych dodatków spulchniających. Tego typu doświadczenia są teraz możliwe do zrealizowania, ponieważ szkoła dysponuje sprzętem i pełnym wyposażeniem zakupionym w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Zajęcia są ciekawym uzupełnieniem wiedzy teoretycznej zdobywanej podczas lekcji. (AM)

Fot. AM

lp1 lp2

obiady październik

Nowa Rada Samorządu Uczniowskiego wybrana! Tworzą ją: Lena Nowak- przewodnicząca; Aleksandra Cieśla i Julia Sworacka - zastępczynie; Karolina Rusek-sekretarz; członkowie rady- Oliwia Skoracka, Patrycja Snela, Amelia Szłapka. Funkcję opiekuna samorządu będzie pełniła p. Monika Włoch. Gratulujemy nowej radzie i życzymy owocnej pracy!

rada su 2022

 

Choć wakacje toprzyjemny czas, nadszedł ich kres. Nastał czas ponownego spotkania w szkolnych murach. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy 1 września o godz. 9:00 na boisku szkolnym. W uroczystości wzięli udział dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice. Podczas apelu dyrektor szkoły, pan Robert Plewka, opowiedział o planach na najbliższy rok oraz przywitał nowych uczniów naszej szkoły. Potem głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, pani Wiesława Skoracka. Następnie rozeszliśmy się do klas na krótkie spotkania z wychowawcami. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy sukcesów, a nauczycielom - cierpliwości!

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu informuje, że od dnia 4 września 2022r. nie będzie możliwości odpisywania kwot za wykupione obiady, które nie zostały zjedzone.
Wyjątek stanowić będzie pobyt dziecka w szpitalu. Nastąpi to po telefonicznym zgłoszeniu tego faktu pani intendent na nr telefonu - 655 180 143 wewnętrzny 36.
Jeśli uczeń nie zjadł obiadu z powodu nieobecności w szkole, obiad może być odebrany przez rodzica lub rodzeństwo każdego dnia w godzinach:
12:00-12:30
13:00-13:30
14:00-14:30

W trakcie spożywania obiadu w stołówce mogą przebywać tylko uczniowie, którzy mają wykupione obiady.

W związku z pracami remontowymi prowadzonymi przed szkołą, ze względów bezpieczeństwa ulica M. Konopnickiej na odcinku od ul Mierosławskiego do parku będzie zamknięta dla ruchu kołowego i pieszego.

Wejście do szkoły będzie możliwe jedynie od strony boiska szkolnego. Zakaz obowiązuje do odwołania (do momentu zakończenia prac na ul. Konopnickiej).

Dyrektor szkoły 

Robert Plewka