Ponad 20 uczniów klas VI przystąpiło do projektu "WłączaMy ZERO WASTE", którego koordynatorem jest Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO z Poznania. Pierwsze warsztaty, które odbyły się we wtorek 4 kwietnia, były wprowadzeniem w ideę projektu i poprowadziła je trenerka CREO pani Anna Kaczmarek. 

warsztaty creo1Fot. IS

Czytaj więcej...

W marcu w naszej szkole odbył się coroczny konkurs piosenki. W przesłuchaniach, które ze względu na dużą liczbę chorych dzieci, odbyły się w dwóch terminach udział wzięło ok 50 uczniów. Tegorocznych laureatów poznamy na końcu kwietnia podczas koncertu, który odbędzie się w ramach obchodów święta szkoły. 

konkurs piosenki 16   konkurs piosenki 35

Galerii zdjęć: Konkurs Piosenki 2023

Uczniowie z kl. 7 i 8 uczestniczyli w Mistrzostwach Gminy w Piłce Nożnej. Chłopcy zajęli 1 miejsce i awansowali do etapu powiatowego. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu zmagań.
Fot. KM

piłka gmina 78

życzenia dyrektor

SU życzenia

W środę, 5 kwietnia wręczono nagrody i dyplomy uczniom kl. 4-6, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Gratulujemy laureatom! 😀
Fot. MS, MW

konkurs ozdoba

W poniedziałek, 3 kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie i nauczyciele, by wesprzeć autystów i ich rodziny, ubrali się w barwy nieba.

dzien autyzmu001 dzien autyzmu002 dzien autyzmu003

O tym, że kreatywność uczniów nie ma granic, przekonaliśmy się w piątek, 31 marca, czyli dniu bez plecaka. Okazało się, że książki i przybory szkolne potrafią się zmieścić w najróżniejszych przedmiotach.
Fot. IW, AM, AS, RD, MS, MS
Część zdjęć wykonano przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości Laboratoria Przyszłości

klasa 2d klasa 4a klasa 8c

Galeria Dzień bez plecaka 2023

W dniach 20-24 marca obchodziliśmy Tydzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie śpiewali piosenki w różnych językach, oglądali bajki w języku angielskim, rozwiązywali quizy, tworzyli słowniczki i poznawali kulturę krajów z różnych zakątków świata, między innymi poprzez tworzenie makiet, fotoramek, plakatów i lapbooków. Chętni uczniowie z klas 5 i 6 wzięli również udział w lekcji zumby z wykorzystaniem utworu „Wednesday”.

Galeria Tydzień Języków Obcych

 tydzien jezyków025 tydzien jezyków081

W sobotę 1 kwietnia uczniowie klas 5 i 6 wzięli udział w etapie gminnym Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2023. Piłkarze zdobyli 1 miejsce 🥇👏, tym samym uzyskując awans do kolejnego etapu. Gratulujemy i życzymy powodzenia! 
Fot. MB

piłka gmina