7 kwietnia dzieci z klas I b i I d wzięły udział w wielkanocnych warsztatach plastycznych. Uczniowie wykonali koszyczki, wianuszki i mnóstwo innych wielkanocnych ozdób.
Fot. AS, RK

klasy 1bd

W czwartek 31 marca sześcioro uczniowie naszej szkoły wzięło udział w II Gminnym Konkursie Matematycznym pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla "Zostań mistrzem matematyki", który odbył się w Czaczu. W kategorii klas 4-6 szkołę reprezentowali - Mikołaj Psiuk, Jędrzej Nowak i Nikodem Sikora, a w kategorii klas 7-8 - Lena Domagała, Wiktor Skrzypczak i Ignacy Lorych.

W poniedziałek 4 kwietnia najlepsi uczniowie spotkali się ponownie, aby odebrać nagrody. Wśród nich troje śmigielaków: Mikołaj zajął 2 miejsce (klasy 4-6), zaś Lena - pierwsze, a Wiktor - drugie miejsce w kategorii klas 7-8.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 gminny konkurs matematyczny 06   gminny konkurs matematyczny 07

Galeria: Gminny Konkurs Matematyczny

(KS, RP)

1 kwietnia uczniowie klasy 1c oraz 2a udali się na wycieczkę do Kościana. Jej celem było rozstrzygnięcie sporu między Zajączkiem, a Królikiem, o to które z nich jest główną postacią świąt wielkanocnych. Były konkurencje, zabawy, malowanie pisanek i dużo śmiechu. Po rywalizacji dzieci przeszły do sali Nufrik, gdzie mogły się wyszaleć w parku trampolin.

zajączek kontra kurczak wycieczka 1c 2a 117

Galeria: Wycieczka do Kościana klas 1c i 2a

O.D.

Od 28 marca do 1 kwietnia br. trwał w szkole Tydzień Języków Obcych. Podczas lekcji języka angielskiego i niemieckiego uczniowie zdobywali wiedzę nt.różnych krajów świata.

kl4 tydzien jo015

Galeria Tydzień Języków Obcych

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, mający na celu podnoszenie świadomości na temat autyzmu. Społeczność szkolna pokazała wczoraj, że wspiera osoby z autyzmem i pamięta o swoich kolegach ze szkoły dotkniętych tym zaburzeniem.
Fot. MT, MZ

autyzm

1 kwietnia z inicjatywy uczniów zorganizowano w szkole dzień bez plecaka. Pomysłowość dziewcząt i chłopców w zakresie tego, w czym można nosić książki, zeszyty i przybory szkolne, przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. (r)

d01

Fot. Nauczyciele szkoły

Galeria Dzień bez plecaka

Czterdzieścioro ośmioro uczniów wzięło udział w etapie szkolnym XXII Gminnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się 24 marca br. Chłopcy i dziewczęta pisali tekst dyktanda, w którym musieli wykazać się znajomością reguł ortograficznych i interpunkcyjnych. W zmaganiach z trudną dziedziną gramatyki języka polskiego, jaką dla wielu jest ortografia, sukces odniosło sześcioro uczniów: z klas IV-VI: Gabriela Konieczna, Julia Snela i Maria Skrzypczak; z klas starszych: Julia Skrzypczak, Patrycja Snela i Gabriela Stachowska. 11 kwietnia wezmą udział w finale konkursu, który odbędzie się w Czaczu. Gratulujemy i życzymy połamania piór! (r)

GKO1

22 i 24 marca odbyły się przesłuchania w szkolnym Konkursie Piosenki. Łącznie w konkursie udział wzięło 60 śmiałków. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z klas I-III. Komisja miała niełatwe zadanie w rozstrzygnięciu wokalnych zmagań. 

konkursy piosenki dz1 10   konkursy piosenki dz1 19   konkursy piosenki dz2 20

Galeria: Konkurs Piosenki 2022

Wyniki konkursu:

Czytaj więcej...

Dyrektor szkoły informuje, że przy wejściu głównym do szkoły (od ul.M.Konopnickiej) zostały wywieszone listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Śmiglu.
Rodzice dzieci zakwalifikowanych, zobowiązani są pobrać oświadczenie potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do klasy pierwszej. Wypełnione i podpisane oświadczenia należy złożyć do 4.04.2022r. godz. 14:00.

Rodzice, którzy nie złożyli podpisanej klauzuli informacyjnej ze zgłoszeniem bądź wnioskiem o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej proszeni są o dostarczenie podpisanego dokumentu wraz z oświadczeniem potwierdzającym wolę przyjęcia dziecka do klasy pierwszej.

Dokumenty do pobrania w zakładce Rekrutacja. 

obiady kwiecień