W sobotę 8 października w dużej sali odbył się szkolny turniej singli siatkarskich. Wzięło w nim udział 22 uczniów z klas II I III. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i słodki upominek.
Fot. RP

turniej siatkówka 2022

Uczniowie klas 8 udział wzięli w spotkaniu z pełnomocniczką Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, oddział w Lesznie panią Moniką Lewandowską oraz panią Anną Skoracką - przedstawicielem Cechu Rzemiosł Różnych w Śmiglu. Spotkanie dotyczyło możliwości dalszego kształcenia w zawodach rzemieślniczych.
Fot. IS

spotkanie zawody

 

Klasa IIe wzięła udział w jesiennych zajęciach prowadzonych przez pania Lidię Skrzypczak na terenie amfiteatru przy Centrum Kultury w Śmiglu. Dzieci rozwiązywały przyrodnicze zagadki oraz zadania matematyczne podczas gry w Koło Fortuny. Nie zabrakło zabaw ruchowych, było polowanie na lisy, sadzenie i zbieranie ziemniaków. (BŁ)

Lekcja w CK 1   Lekcja w CK 2   Lekcja w CK 3

Klasy 8b i 8c wybrały się na wycieczkę do Leszna, podczas której odwiedziły m.in. firmę Spinko oraz oglądały mural poświęcony pisarzowi Stanisławowi Grochowiakowi.
Fot. IR

Wycieczka klasy 8

W piątek 30 września klasa III e wybrała się z wizytą do piekarni pani Danuty Grygier. Dzieci miały możliwość zobaczenia, jak wygląda piekarnia; poznania etapów powstawania pieczywa oraz produktów potrzebnych do jego wypieku. 🙂🥐🥖
Fot. HM

3e piekarnia

W Dzień Chłopca obchodziliśmy jako dzień koszuli. Wielu uczniów i nauczycieli włączyło się w tę akcję i uczciło z humorem to wyjatkowe święto. Poza tym były życzenia i upominki od dziewczyn.

dzien chlopca 2022037 dzien chlopca 2022006

Fot. HJ, HM, AS, AC

Zdjęcia w galerii: Dzień Chłopca 2022 - dzień koszuli

Noc Zawodowców 2022 Edycja 5.0 - sztandarowe wydarzenie organizowane już 5 raz przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie przy wsparciu i zaangażowaniu partnerów edukacyjnych, instytucjonalnych oraz biznesowych zawita ponownie październikowym popołudniem do szkół. Niezmienny pozostaje cel przedsięwzięcia: promocja kształcenia zawodowego, pokazanie korzyści płynących z wyboru rzemiosła i techniki jako atrakcyjnych ścieżek kariery, wsparcie uczniów w określeniu predyspozycji zawodowych. W tym roku Noc Zawodowców 2022 Edycja 5.0 odbędzie się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie.(IS)

nz 2022001

DZCH

Dzięki nowemu wyposażeniu sali technicznej grupa uczniów koła eksperymentalnego wykonała doświadczenie pt. „Wpływ środków spulchniających na jakość ciasta.” Uczniowie pod okiem nauczyciela przygotowywali naleśniki z użyciem różnych dodatków spulchniających. Tego typu doświadczenia są teraz możliwe do zrealizowania, ponieważ szkoła dysponuje sprzętem i pełnym wyposażeniem zakupionym w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Zajęcia są ciekawym uzupełnieniem wiedzy teoretycznej zdobywanej podczas lekcji. (AM)

Fot. AM

lp1 lp2

obiady październik