Komunikat

 

W związku z comiesięczną aktualizacją list uczniów dowożonych dla przewoźnika dowozów szkolnych, rodzice uczniów dowożonych są zobowiązani do pisemnego powiadomienia koordynatora dowozów szkolnych - panią Marzenę Kowalczyk o każdej zmianie. Dotyczy ona rezygnacji lub rozpoczęcia dowozów szkolnych przez ucznia. Pisemną informację należy przesłać z tygodniowym wyprzedzeniem na adres:  swietlica@sp.smigiel.pl

 

Koordynator dowozów szkolnych

                                                                                                                           Marzena Kowalczyk

17 października br. gościliśmy w szkole pracowników oraz wolontariuszy Fundacji CAT: Centrum Aktywności Twórczej w Lesznie. Wizyta miała na celu zaprezentowanie organizacji CAT oraz leszczyńskich szkół projektu Erasmus + oraz zakresu współpracy i wspólnie zrealizowanych inicjatyw ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych INGA.
Uczniowie klas 8 udział wzięli w spotkaniu z wolontariuszami z Ugandy, Gruzji i Turcji.
Fot. IS

spotkanie wolontariusze 

Wychodząc naprzeciw sugestiom i oczekiwaniom rodziców uczniów naszej szkoły, Rada Rodziców utworzyła swoją stronę na Facebooku. Serdecznie zapraszamy do obserwowania:
RR fb logo

życzenia den

 

 

życzenia

7 października 2022r. klasa 1b, skorzystała z zaproszenia i wybrała się na pieszą wycieczkę do szklarni z uprawą róż do państwa Anny i Eugeniusza Włodarczaków. Uczniowie poznawali pracę ogrodnika. Zobaczyli różne gatunki róż, poznali kolejne etapy ich uprawy oraz sposób przygotowania kwiatów do sprzedaży. Przy okazji zobaczyli różne warzywa rosnące w przydomowym ogródku – jako nawiązanie do niedawno omawianego wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Na zakończenie, w podziękowaniu, uczniowie wręczyli gospodarzom własnoręcznie wykonaną laurkę. Uczestnicy wycieczki zostali poczęstowani smacznymi jabłkami z ogrodu, a pani otrzymała piękny bukiet róż. Miło było nauczyć się czegoś poza szkołą, tym bardziej, że pogoda dopisała. KS

1b szklarnie róż

Klasa IIe odwiedziła zakład weterynaryjny w Śmiglu. Pani weterynarz Karolina Szul podczas wywiadu przeprowadzonego przez uczniów chętnie odpowiadała na pytania. Pokazała także uczniom gabinet i salę operacyjną. Przybliżyła dzieciom pracę lekarza zwierząt.
Fot. BŁ

2e

We wtorek 11 października klasy III b i III e wybrały się na wycieczkę do Leszna. Dzieci odwiedziły lotnisko, gdzie zostały zapoznane z zasadami jego funkcjonowania. Następnie udały się do kina, w którym obejrzały bajkę pt."Guliwer."
Fot. DŻ, HM

wycieczka leszno

Uczniowie klas 5a i 5b podczas lekcji biologii poznali budowę mikroskopu optycznego i nauczyli się jego obsługi. Podczas zajęć kształtowali umiejętności przygotowywania preparatu - uczniowie samodzielnie przygotowali preparat z ziemi ogrodowej i skórki cebuli. Oglądali również gotowe preparaty narządów ssaków. Piątoklasiści mogli na lekcji korzystać ze sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Dzięki temu każde dziecko mogło indywidualnie pracować z mikroskopem. (BP)
#laboratoriaprzyszłości

mikroskopowe_obserwacje
Fot. BP

W piątek 7 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowski patrol wyruszył sprawdzić jak nauczyciele i pracownicy szkoły opanowali umiejętność mnożenia i dzielenia. Uczniowie zaś mieli okazję zdobyć certyfikat Mistrza podczas lekcji matematyki. Ponadto rozwiązywali zadania i łamigłówki związane z tabliczką mnożenia. (IW)

światowy dzień tabliczki mnożenia 14   światowy dzień tabliczki mnożenia 22

Galeria: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2022