Z okazji Święta Szkoły zorganizowany został konkurs literacki pod hasłem: „Jak nadano imię naszej szkole?”. Celem konkursu było rozpropagowanie wśród społeczności szkolnej wiedzy na temat okoliczności nadania szkole imienia Konstytucji 3 Maja, w tym zapoznanie się z materiałami dokumentującymi tę ważną w jej historii datę. I miejsce zdobyła Amelia Szłapka 7e, II miejsce - Malwina Łupicka 8d i Gabriela Stachowska 8f, wyróżnienie - Mikołaj Baranowski 8a. Laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na drodze literackiego rozwoju! (MWoś, fot.IW)

   święto szkoły 130   święto szkoły 131   święto szkoły 132   święto szkoły 134

26 kwietnia uczniowie klas V-VIII wzięli udział w szkolnym konkursie mitologicznym. Laureatami zostali: Maria Pieprzyk - kl.Vd, Milena Cieślik - kl.Vb i Bartosz Swędrowski - k.VIIb. Gratulujemy!  

konkurs mitologiczny

W czwartek, 28 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju siatkówki Enea Akademia Sportu w Poznaniu. Był to kolejny turniej eliminacyjny, a już 19 maja wielki finał.
Fot.RP

enea1

29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji zachęcamy do przeczytania wywiadu, który troje uczniów naszej szkoły przeprowadziło z nauczycielką matematyki i choreografem i instruktorką tańca, p. Aldoną Cichocką w ramach realizacji projektu programu Erasmus+ i realizacji zadania ph.self-made men/woman.

Sef-made men/woman 1

wymiana litwad23001

W sobotę 23 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla naszej społeczności szkonej było to także święto patrona. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością senator RP pan Wojciech Ziemniak, burmistrz Śmigla pani Małgorzata Adamczak oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Wiesława Skoracka. (MJ)

święto szkoły 012   święto szkoły 084   święto szkoły 036

Galeria: Święto Szkoły 2022

25 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowych Zawodach w Grach i Zabawach klas I-III w Racocie, reprezentując gminę Śmigiel. Klasa I d po przegranej dogrywce o II miejsce zakończyła rozgrywki z brązowym medalem. Klasa II c zajęła IV miejsce, a zawodnicy klasy III d zostali mistrzami powiatu. Gratulujemy!
(Fot. AS, MZ, KG)

zawody 1 3 powiat

Obiady maj - zmiana


17 dni żywienia x 4,00zł  tj. 68,00zł


W dniach 24,25,26 maja stołówka szkolna nieczynna.

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie kl. 1a uczestniczyli w zajęciach nt. segreagacji śmieci. Chłopcy i dziewczęta z 2a i 7f sprzątali tereny wokół szkoły.

Fot. IM; OD; RP

Dzień Ziemi 1a dzień ziemi 7fDzień Ziemi 2a 

obiady maj 22

W środę 13 kwietnia na terenie naszej szkoły odbyła się akcja charytatywna "Gofry dla Zuzi" prowadzona przez Szkolne Koło Wolontariatu. Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i pracowników szkoły. W sumie 21 wolontariuszy upiekło ponad 900 gofrów. Zebraliśmy kwotę 3295 złotych, która została przekazana na konto Zuzi. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie DZIEKUJEMY!
Szczególne podziękowania za zakup potrzebnych artykułów spożywczych kierujemy do Rady Rodziców.

Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje również społeczności lokalnej za wsparcie akcji zbiórki materiałów higienicznych i opatrunkowych, które zostały wysłane na Ukrainę.

Jednocześnie dziękujemy za przyłączenie się do akcji zbiórki karmy dla psów, które przywiezione z terenów Ukrainy znalazły schronienie w przytulisku w Koszanowie.

gofry dla Zuzi 01  gofry dla Zuzi 03   gofry dla Zuzi 04   gofry dla Zuzi 05   gofry dla Zuzi 06   gofry dla Zuzi 07

(DR)