Klasy III d i III e 2 czerwca pojechały na wycieczkę do Puszczykowa i Rogalina. Najpierw odwiedziły Muzeum Literackie im. Arkadego Fidlera, gdzie uczniowie mogli podziwiać przywiezione przez pisarza i podróżnika okazy przyrodnicze z różnych stron świata. Mieli też możliwość zobaczenia pamiątek z okresu wojny. Zwiedzili też wnętrze piramidy egipskiej. Jednak największe zainteresowanie i entuzjazm wzbudziła możliwość obejrzenia repliki okrętu Santa Maria, tego samego którym Krzysztof Kolumb dopłynął do Ameryki. W Rogalinie niezapomnianych wrażeń dostarczyło dzieciom zwiedzanie pałacu rodu Raczyńskich oraz udział w warsztatach kaligrafii. Był też czas na spacer po parku, gdzie uczestnicy wycieczki zobaczyli 700-letnie dęby. Na koniec uczniowie podziwiali dzieła polskich artystów w znajdującej się obok pałacu galerii malarstwa. Cały wyjazd dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń. (MZ)

Fot. MZ, AJ

285182088 3211618592456580 2596300632968051643 n 285689658 3211618499123256 7671707908090697463 n

 

W poniedziałek, 30 maja klasa III d odwiedziła pasiekę pana Świdzińskiego. Dzieci miały okazję poznać tajniki pracy pszczelarza. Wszyscy chętnie skorzystali z możliwości przymierzenia stroju, w którym pracuje pszczelarz i z apetytem spróbowali wyprodukowanego przez pszczoły pana Piotra miodu. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali pogadanki o życiu tych pożytecznych i pracowitych owadów. To było bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie. (MZ)

Fot. MZ

284615944 3211612595790513 796832827510111063 n

2 czerwca uczniowie naszej szkoły przeprowadzili wywiad z p. Anną Hryniewicz-Szulc w ramach projektu programu Erasmus+ oraz uczestniczyli w warsztatach artystycznych, podczas których wykonywali prace z gliny. MW

Fot. AM, IS

wyawiad HS

W piątek, 3 czerwca uczniowie naszej szkoły kibicowali zawodnikom uczestniczącym w Mitingu Lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy.🙂🏃🏃‍♀️
Fot. KM

mittin la

2 czerwca 2022 r. w szkole w Starej Przysiecie Drugiej odbył się V Międzyszkolny Konkurs Informatyczny. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów (dwie 2-osobowe drużyny) wyłonionych w szkolnych eliminacjach.💻🖱⌨️ 
W kategorii klas 4-6 miejsce II wywalczyli Karol Kubiak i Tadeusz Zimniak, a w kategorii klas 7-8 miejsce III zdobyli Kinga Buchwald i Wiktor Braja.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 👏

konkurs informatyczny

Tego samego dnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Kościanie odbył się VI Powiatowy Konkurs o tytuł Mistrza Teologii. Troje naszych uczniów: Maksymilian Chudek, Sebastian Nadolny i Patryk Witkiewicz stanęło do konkursowych rywalizacji. Uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczacymi Starego i Nowego Testamentu, historii Kościoła, najnowszych wydarzeń z życia wspólnoty wierzacych oraz znajomości małego katechizmu. Spośród naszych uczniów najwyższe - 5 miejsce - zajął Maksymilian Chudek. Rywalizacja 25 uczniów z całego powiatu była zaciekła, jednak nikt nie dawał za wygraną, a różnice punktów były minimalne. (FM)

konkurs teologiczy

31 maja 2022r. uczennica naszej szkoły Nadia Romaniuk uczestniczyła w podsumowaniu konkursu organizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Poznaniu „Palić, nie palić-oto jest pytanie?”, które odbyło się w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu.
Była to już XXII edycja konkursu, który skierowany jest do uczniów klas piątych szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. W tym roku zadanie konkursowe polegało na samodzielnym wykonaniu fotografii promującej zdrowy styl życia, wolny od tytoniu i e-papierosów. Nadia zajęła pierwsze miejsce w etapie powiatowym i jej praca reprezentowała powiat kościański w finale wojewódzkim, podczas którego została wyróżniona (II miejsce) spośród prawie tysiąca zdjęć. Piątoklasistka za zajęcie drugiego miejsca w finale wojewódzkim otrzymała w nagrodę hulajnogę. Podczas gali wręczenia nagród fotografie uczestników były prezentowane na kinowym ekranie. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu „Za stary na bajki”.
Dzień podsumowania tego konkursu nie był przypadkowy. Otóż 31 maja od roku 1987 obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu.
Gratulujemy uczennicy i życzymy równie owocnych udziałów w innych konkursach. (AK)

Nadia 04Nadia 03Nadia 01Nadia 02

Czytaj więcej...

"Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie."
W naszej szkole od marca do maja odbywała się akcja charytatywna Góra Grosza. Nasi uczniowie nie zawiedli - zbierali monety, z których udało się zebrać kwotę 505,06zł. Pieniądze zostały przekazane na konto organizatorów. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do akcji. (OK)

góra grosza

Dzien dziecka

Klasa 7e wybrała się w piątek, 27 maja do Poznania. Uczniowie do stolicy Wielkopolski podróżowali pociągiem. W Poznaniu obejrzeli film w kinie oraz spacerowali ulicami Starego Miasta. Odbyli także przejażdżkę tramwajem, ucząc się przy okazji, jak korzystać ze środków transportu publicznego.

7e