Sukcesem naszych uczniów zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców - Igrzyska Dzieci, które odbyły się 22 marca w Obornikach. Prawo startu w turnieju miało 14 drużyn, po 2 z każdego rejonu z Wielkopolski. Dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Aleksandra Przybylska, Zuzanna Wieczorek i Maria Żak wywalczyły złote medale. W kategorii chłopców nasza drużynaw składzie: Piotr Wieczorek, Jakub Handke i Adrian Leśniczak wywalczyła srebro. 

tenis 02

Dwa dni póżniej w Obornikach odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. W zawodach udział wzięła drużyna dziewczyn z naszej szkoły w składzie: Julia Borowska, Natalia Lemańska, Dominika Sworacka. Śmigielanki powtórzyły sukces swoich młodszych koleżanek i zdobyły złoty medal.
Dziewczynom, chłopakom i pani trener Danucie Strzelczyk gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

tenis 01

Wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach w ramach programu Laboratoria Przyszłości oraz przygotowując się do wymiany wirtualnej z Francją, realizowanej w ramach programu Erasmus+, uczniowie klas ósmych pod wodzą szefowej kuchni i nauczycielki języka angielskiego, Anny Nowickiej, przygotowywali tradycyjne polskie pierogi.

Fot.MW

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci,

gotowanie polskie001 gotowanie polskie045gotowanie polskie045 

Galeria Gotowanie z Erasmusem

W pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizował ,,kolorowy dzień’’. W ten sposób uczniowie postanowili rozprawić się z zimą i przywitać upragnioną wiosnę. Dziewczęta i chłopcy przyszli tego dnia w różnobarwnych ubraniach. Niektóre klasy przygotowały także tradycyjne marzanny.

Fot. WZ, MW

dzien wiosny004 dzien wiosny040

Galeria Witamy wiosnę

21 marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji wielu uczniów, nauczycieli i rodziców założyło kolorowe skarpetki. Celem akcji było uświadomienie członkom społeczności szkolnej, że osoby z zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby zdrowe. Oni też oczekują miłości, szacunku, uwagi  i akceptacji. Data 21 marca nie jest przypadkowa, ponieważ osoby z tą chorobą w 21 parze chromosomów mają trzy chromosomy zamiast dwóch. W tym dniu chceliśmy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy chromosom-tak, jak dodatkowa niepasująca skarpetka.

Fot. WZ, MW

Dzien kolorowej skarpetki

Uczniowie klasy 2e sprawdzali umiejętność posługiwania się językiem angielskim w codziennych sytuacjach. Dzieci przygotowały karty dań i ćwiczyły zamawianie potraw w restauracji.
Fot.AN

2e angielski

W piątkowy ranek, 18 marca klasa I e na pożegnanie zimy wykonała marzanny, a później śpiewając wiosenne piosenki, szukała w parku wiosny.
Fot. BŁ

1 przygotowanie wiosna

Już niebawem przed uczniami klas ósmych wybór szkoły ponadpodstawowej. By ułatwić im decyzję organizowane są spotkania z przedstawicielami szkół. Jedne odbyły się zdalnie, inne stacjonarnie. W ostatnich dniach gościliśmy u sobie przedstawicieli I Liceum Ogólnokształcącego w Kościanie oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie. (IS)

Fot. IS

doradztwo1

Dowozy ranne będą przebiegały bez zmian, zgodnie z codziennym harmonogramem.

Odwozy:
Wszystkie odwozy będą odbywały się ze szkoły. Autobusy nie odjadą
z przystanku przy Placu Wojska Polskiego.

klasy I-III ok. godz. 11:50 - Nietążkowo/Poladowo/ Żegrówko

klasy IV-VI - ok. godz. 12:20 – Nietążkowo/Poladowo/ Wydorowo/ Żegrówko

klasy VII-VIII oraz przedszkole ok. godz. 13:15 – Nietążkowo/Poladowo/ Wydorowo/ Żegrówko.

Kursy do Wydorowa będą o godz. 12:20 oraz 13:15.

Świetlica szkolna czynna będzie do godziny 15:30; ostatnie kursy autobusów o godz. 13:15.

bus

Czytaj więcej...

Zazieleniło się dziś w naszej szkole. To jednak nie sprawa wiosny … jeszcze 😉 Dziś obchodzi się dzień świętego Patryka - patrona Irlandii . Świętują wszyscy Irlandczycy … i także uczniowie naszej szkoły, którzy mieli na sobie zielone elementy np. kapelusze, trzylistne koniczynki - które nieodłącznie kojarzą się ze świętym Patrykiem oraz trollem Lepreuchanem” ☘️
Fot. AM, L]

patryk day1patryk day2 

W poniedziałek 14 marca obchodziliśmy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie klas 6-8 zapoznali się z historią i ciekawostkami na temat liczby Pi. Rozwiązywali zagadki i rebusy z ludolfiną w roli głównej.
W tym dniu odbył się także Szkolny Konkurs Matematyczny. Najlepsi uczniowie z klas 5-8 walczyli o awans i prawo reprezentowania szkoły w Gminnym Konkursie Matematycznym.
W czwartek 17 marca ponad stu uczniów z klas 2-8 podjęło trud rozwiązania zadań w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2022.

konkursy matematyczne 01   konkursy matematyczne 02   konkursy matematyczne 06

Galeria: Matematyczny tydzień w naszej szkole

(IW)