Uczniowie klas 8 na lekcji fizyki sprawdzali rezystancję oporników za pomocą kodów paskowych rezystorów i za pomocą miernika uniwersalnego. Zadanie było wykonywane przy pomocy zestawów Arduino zakupionych w ramach realizacji projektu @Laboratorium Przyszłości.  (PA)

#labolatoriaprzyszlosci

fizyka lab przysz 1
fizyka lab przysz 2

 

27.10 i 2.11 odbyły się w naszej szkole Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym, najpierw młodzieży (klasy 7-8), następnie dzieci. W każdej kategorii nasi uczniowie uzyskali tytuł Mistrza Powiatu i awans na mistrzostwa rejonu.🙂👍🥇🏓Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 👏
Naszą szkołę reprezentowali:
➡️ w kategorii dzieci: Julia Zamelska, Julia Nowak, Lena Skalecka, Tymoteusz Wieczorek, Szymon Skalecki, Igor Borowski.

➡️ w kategorii młodzieży: Aleksandra Przybylska, Natalia Lemańska, Maria Żak, Piotr Wieczorek, Jakub Handke, Adrian Leśniczak.

tenis 10 22   tenis 11 22

DS

28 października uczniowie z klasy 3a świętowali Dzień Dyni. Trzecioklasiści mieli do wykonania kilka dyniowych zadań, z którymi poradzili sobie oczywiście super. Każdy dokonał opisu dyni, jednocześnie ucząc się pisać w szerokich liniach. Następnie ważono dynie i klasyfikowano według wielkości. Na koniec udekorowano dynie i stworzono z nich wystawę. To był bardzo udany dyniowy dzień.


dzień dyni 1   dzień dyni 2   dzień dyni 3   

Fot. OD

Uczniowie z kl. 5, 6, 7 i 8 zwyciężyli w Gminnych Mistrzostwach w Halowej Piłce Nożnej. Obie drużyny wywalczyły tym samym awans do etapu powiatowego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.
Fot. MB, KM

piłka kl.8 piłka kl.567

W październiku na lekcjach historii uczniowie klas piątych realizowali zajęcia, na których poznawali i poszerzali wiedzę z zakresu mitologii greckiej.Dzieci przygotowały stroje i atrybuty,opowiadały historie i wcieliły się w role bogów z Olimpu.

Fot. IR

mitologia kl.5

 

Uczniowie klas 8d i 8f uczestniczyli w ramach lekcji języka polskiego oraz akcji "Szkoła pamięta" w projekcie edukacyjnym. Najpierw prezentowali na lekcjach losy swoich rodzin w czasie II wojny światowej. Pokazywali także źródła: listy, zdjęcia, kartki, książki. Projekt zakończył spacer do miejsc związanych z rozstrzelaniami w 1939 w Śmiglu, ponieważ wśród młodzieży są praprawnukowie rozstrzelanych.
Fot. MW

8d szkola pamieta 8f

20 października uczniowie z klasy Va i Vc wybrali się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Podczas zwiedzania piątoklasiści obejrzeli obozowisko łowców i zbieraczy z epoki kamienia oraz wioskę wczesnopiastowską. Jednym z założeń wycieczki było ukazanie dzieciom kontrastu pomiędzy życiem dzisiejszym a życiem naszych przodków. 

Biskupin 1   Biskupin 2

Fot. BP

 

25 października uczniowie klasy 6b i 5d wyjechali na wycieczkę do kina w Lesznie oraz zwiedzili pałac w Trzebinach. W czasie wyjazdu piąto- i szóstoklasiści poznali wyniki badań Specjalistycznej Pracowni Terenowej Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz podziwiali uroki złotej polskiej jesieni w ponad 5 hektarowym parku przylegającym do pałacu.
Fot. MJ

wycieczka kl.6b 5d

 

OBIADY LISTOPAD

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy 2e i 3a biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Europa i Ja”, którego celem jest przybliżenie uczniom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie.
Fot. BŁ, OD

europa i ja1 europa i ja2