W piątek 21 grudnia w szkole zapanował prawdziwie świąteczny nastrój. W tym dniu uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się na klasowych wigiliach. Łamano się opłatkiem i składano sobie życzenia, a także obdarowywano upominkami. Był również czas na bożonarodzeniowa jasełkę. Uczniowie z klasy Ve, przygotowani przez panie: I.Włoch, A.Wleklik i  A.Jóźwiak, przedstawili historię narodzenia Jezusa oraz zaśpiewali piękne polskie kolędy. Po przedstawieniu pan dyrektor Robert Plewka złożył wszystkim życzenia i zachęcił do wspólnego kolędowania. Zobacz zdjęcia w galerii: Jasełka 2012

IMG 2100


17 grudnia w Centrum Kultury w Śmiglu odbyło się podsumowanie konkursu „Bądź przyjacielem środowiska” w kategorii zbiórki zużytych baterii. W minionym roku szkolnym w naszej szkole dzieci zebrały 218,4 kg baterii co w przeliczeniu na jednego ucznia dało 0,4274 kg i pozwoliło zająć III miejsce na przysłowiowym pudle. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz z dyrektorem szkoły p.R.Plewką odebrali z rąk Burmistrza Śmigla nagrodę o wartości 400zł (radiomagnetofon CD/MP3). Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu zdobył Zespół Szkół w Czaczu, a miejsce drugie - Samorządowe Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej.

Samorzad uczniowski zachęca wszystkich uczniów do włączenia się w tegoroczną zbiórkę baterii. 

baterie3

12 grudnia 2012r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas V i VI. Pierwsze miejsce zajęła uczennica z klasy Ve - Milena Skórzewska, drugie - Katarzyna Adamczewska z klasy VIc, a trzecie - Magdalena Dworczak z klasy Va. Gratulujemy!

foto

Czytaj więcej...

Z inicjatywy samorządu uczniowskiego 6 grudnia w naszej szkole obowiązywał strój w kolorze czerwonym oraz mikołajkowe czapki. W ten sposób uczciliśmy lubiane przez wszystkich Mikołajki. Panująca w tym dniu świąteczna atmosfera przypomniała, że Boże Narodzenie już niebawem. Zobacz zdjęcia w galerii: Mikołajki 2012

IMG 2045

Każdy wie, że przed świętami Bożego Narodzenia najsłynniejszy na świecie święty czyli Święty Mikołaj ma dużo pracy. Pełne ręce roboty mieli także uczniowie, którzy pracowali wytrwale rywalizując w konkursie plastyczno – technicznym „Mikołaj”. Zorganizowała go w świetlicy szkolnej Marzena Kowalczyk. Przez cały tydzień od 19 do 23 listopada uczniowie klas 0--VI wytrwale tworzyli wizerunek Mikołaja. Do dyspozycji mieli kubki po jogurtach oraz polar i papier w mikołajkowych barwach. 

DSCF5021

Czytaj więcej...

Tak niedawno dźwięczał dzwonek oznajmiający koniec wakacyjnego lenistwa i początek nowego roku szkolnego, a już mamy grudzień i za chwilę wszystkie dzieci odwiedzi św. Mikołaj. W tym czasie w życiu klasy III b wiele się wydarzyło.

Czytaj więcej...

W czwartek 29 listopada samorząd uczniowski wraz z opiekunem p.I.Włoch zorganizowali dyskotekę andrzejkową dla uczniów klas 4-6. Tego popołudnia, na jedny ze szkolnych korytarzy, uczniowie bawili się w rytm starych i nowych tanecznych przebojów  Podczas zabawy można było sobie także powróżyć. Zobacz zdjęcia w galerii: Dyskoteka andrzejkowa 2012

IMG 1937

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w piątek, 23 listopada w naszej szkole pojawiło się kilkuset nowych, bardzo miłych uczniów. W tym dniu dzieciom, a także nauczycielom, na lekcjach i przerwach towarzyszyli pluszowi przyjaciele. Zdjęcia w galerii: Dzień Pluszowego Misia 2012

IMG 1872

 

Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3-go Maja w Śmiglu uczestniczy w programie Szkolnych Kas Oszczędności banku PKO BP. Zachęcamy do wzięcia udziału w programie.

 

Program SKO to:

- program przeznaczony dla uczniów od 6 do 13 roku życia,

- serwis bankowości elektronicznej zrozumiały, bezpieczny i atrakcyjny graficznie dla dzieci,

- legitymacja SKO dla dziecka stworzona na wzór karty płatniczej.

 

Czytaj więcej...

W dniach 24-28 września 2012r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny pt: „Logo świetlicy szkolnej”. Pomysłodawczynią i inicjatorką była p. Marzena Kowalczyk, która przeprowadziła go wspólnie z nauczycielką plastyki, p.Violettą Bogdanow.

logo swietlicy

Czytaj więcej...