Był taki dzień, który uczniowie szkoły podstawowej zapamiętają na dłużej. W przedświąteczny czwartek 22 grudnia 2011r. w świetlicy szkolnej zorganizowano wigilię.Nauczycielka Marzena Kowalczyk wspólnie z uczniami od kilku tygodni przygotowywała pomieszczenie do wspólnej biesiady.

Czytaj więcej...

Pisanie listów, to już nieco zapomniany system komunikacji korespondencyjnej. Miedzy innymi z tego powodu z inicjatywy nauczycielki Marzeny Kowalczyk w świetlicy szkolnej odnowiono konstrukcje poczty. Od wielu lat służyła uczniom do wspólnych zabaw. Z czasem jednak jej wygląd stał się mało estetyczny. Po pomalowaniu rekwizytu przez szkolnego konserwatora zyskał on nowa barwę.

Czytaj więcej...

W przedświąteczny czwartek 22 grudnia w naszej szkole panowała prawdziwie bożonarodzeniowa atmosfera. W tym dniu uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami na wigiliach klasowych, łamali się opłatkiem, otrzymywali drobne upominki. Następnie wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej i wspólnie śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. Na zakończenie dyrektor złożył wszystkim świąteczne życzenia. Zdjęcia: Wspólny śpiew kolęd.

IMG 0270

W piatek, 16 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego miały swój wielki dzień, był to dzień ich występu przed rodzicami, zorganizowany z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Część artystyczna przedstawiona przez dzieci poświęcona była w szczególności tradycjom związanym ze świętami, a przede wszystkim tradycji strojenia choinki. Przedstawienie wzbudzało wiele emocji choć wszyscy byli przygotowani do swej roli. Po występie były życzenia i łamanie się opłatkiem oraz obdarowanie rodziców własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi.

Czytaj więcej...

Uczniowie śmigielskiej szkoły podstawowej oraz gimnazjum w piątek 16 grudnia 2011 udali się na wycieczkę do Berlina. Chłopcy i dziewczęta zwiedzili siedzibę Bundestagu, spacerowali po centrum niemieckiej stolicy, podziwiali Bramę Brandenburską i niezwykły Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Ponadto obejrzeli wystawę w berlińskim Muzeum im. Martina Gropiusa „Drzwi w drzwi. Polska – Niemcy. 1000 lat w sztuce i historii”.

Czytaj więcej...

We wtorek, 20 grudnia uczniowie naszej szkoły, którzy uczą się gry na instrumentach dętych przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej w Śmiglu lub w Szkole Muzycznej w Kościanie wraz z p.I.Włoch grali dla swoich kolegów i koleżanek. Dzięki młodym instrumentalistom, na przerwach rozbrzmiewały melodie najpopularniejszych polskich kolęd. Swoje umiejętności zaprezentowały także dwie dziewczyny grające na gitarach.   Zdjęcia w galerii: Młodzi instrumentaliści grali kolędy.

IMG 0121

„Z szumem śmigieł wiatraków i z kolęda na ustach
przybyliśmy do Was , aby przekazać Wam dary
od naszych kolegów i koleżanek ze Szkoły  Podstawowej w Śmiglu”

            Takimi słowami uczniowie kółka katechetyczno–artystycznego jako współorganizatorzy akcji „Dzieci –Dzieciom” i przedstawiciele uczniów Szkoły Podstawowej w Śmiglu, 14 grudnia 2011r. rozpoczęli wizytę w Domu Dziecka w Bodzewie. 27 dzieci wraz ze swoim opiekunem p. A.Wleklik oraz panią pedagog I.Ratajczak i p. K.Biniaś, przekazało słodycze, przybory szkolne i zabawki dzieciom z Domu Dziecka .

IMG 0035

Czytaj więcej...

Dnia 13 grudnia 2011 r. odbył się konkurs plastyczny dla klas I, II i III. Tak jak co roku i w tym cieszył się dużym powodzeniem. Wzięło w nim udział ponad stu uczestników. Uczniowie klas pierwszych ozdabiali bombkę z papieru według własnego pomysłu różnymi materiałami, klasy drugie wykonały aniołka, natomiast klasy trzecie - gwiazdorka. Po konkursie organizatorki D. Żak i Z. Ratajczak wyeksponowały wyróżnione prace na wystawie, którą można obejrzeć na głównym korytarzu naszej szkoły. Uczniowie otrzymają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Zobacz zdjęcia w galerii:Świąteczny konkurs plastyczny klas 1-3

Z okazji mikołajek pracownicy Centrum Kultury w Śmiglu przygotowali dla dzieci teatrzyk kukiełkowy pt. ,,O królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba..." Kilka klas I - III z naszej szkoły z wielkim zaciekawieniem obejrzało to przedstawienie. Wszystkim dzieciom bardzo się podobało.Wielką niespodzianką było pojawienie się po spektaklu Św. Mikołaja, który na saniach przywiózł upominki dla dzieci. Każdy otrzymał czekoladowego Mikołaja.

teatrzyk CK

W minionym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w zbiórkę zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych w ramach VII edycji konkursu „Bądź przyjacielem środowiska”. Akcja organizowana jest  wspólnie przez Miejski Zakład Oczyszczania w Lesznie i Burmistrza Śmigla. Dzieci zebrały 200,60 kg baterii, co w przeliczeniu na jednego ucznia dało 0,4094 kg i pozwoliło zająć II miejsce na przysłowiowym pudle. 8 grudnia w Centrum Kultury w Śmiglu odbyło się rozdanie nagród. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz ze swoim opiekunem p.I.Włoch oraz dyrektorem szkoły p.R.Plewką odebrali z rąk Burmistrza Śmigla nagrodę o wartości 500zł (cyfrowy aparat fotograficzny).

baterie2