W środę, 27 czerwca odbyły się apele, na których nagrodzono laureatów konkursów przedmiotowych, jakie odbyły się w naszej szkole w kończącym się roku szkolnym. Uczniom klas 1-3 dyplomy wręczał Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla Pan Wiesław Kasperski, który był fundatorem nagród w jednym z konkursów.  Podczas apelu wyróżniono klasy Ib i IVe, które zebrały największą ilość baterii. Podziękowania i upominki otrzymali także członkowie ustępującego Samorządu Uczniowskiego: Roksana Stachowiak, Wiktoria Kubiak, Adam Wasielewski, Maksymilian Spławski oraz ustępujący chorąży pocztu sztandarowego Jakub Grześkowiak. Zobacz zdjęcia w galerii: Apel - nagrody za konkursy 2012

IMG 1573

We wtorek 26 czerwca odbyła się dyskoteka dla uczniów klas szóstych. Dla tegorocznych absolwentów  była to ostatnia okazja do wspólnej zabawy w murach szkoły.

IMG 1563

Zobacz zdjecia w galerii: Dyskoteka szóstoklasistów

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, we wtorek 26 czerwca zorganizowano apele poświęcone bezpieczeństwu. Policjanci z Komendy Powiatowej w Kościanie przeprowadzili pogadanki z uczniami o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać podczas letnich ferii oraz jak zachować się w takich sytuacjach i do kogo zwrócić się o pomoc.

IMG 1492

Czytaj więcej...

W poniedziałek 25 czerwca br. w naszej szkole odbyły się wybory do nowej rady Samorzadu Uczniowskiego. W wyborach kandydowało 10 uczniów z klas trzecich i czwartych. Największą liczbę głosów zdobyli: Wiktor Chudak, Monika Kowalska, Mateusz Hałas, Katarzyna Woś oraz Monika Buchwald. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

IMG 1429

Zobacz zdjęcia w galerii: Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2012

5 czerwca br. świętowaliśmy „Dzień Szkoły bez przemocy”. W ramach obchodów przeprowadzono apele wychowawcze 5, 20 i 21 czerwca br. poświęcone tematyce agresji i przemocy. Uczniowie klasy IVa wraz z wychowawcą przygotowali i przedstawili scenkę profilaktyczną na temat bezpiecznej szkoły. Po przedstawieniu podsumowano konkurs plastyczny w ramach programu „Szkoła bez przemocy” pod hasłem KIBICUJĘ FAIR PLAY. Wszystkie prace biorące udział w konkursie zasługiwały na brawa, a komisja w składzie: p. Krystyna Biniaś, p. Violetta Bogdanow oraz p. Izabela Ratajczak wybrały prace, które następnie zostały nagrodzone. Ponadto w czytelni szkolnej udostępniono literaturę dotyczącą zapobiegania agresji i przemocy w szkole.

IMG 1380

Czytaj więcej...

Uczniowie klas VI c i VId na lekcjach religii wykonali prace metodą projektu na temat: "Zło dobrem zwyciężaj". Tematyka prac dotyczyła wzorców osobowych. Postacie przedstawione na plakatach mogą służyć przykładem i być dla nas wzorem do naśladowania. Prace uczniów można było zobaczyć na wystawie w holu szkoły.

wystawa1

Czytaj więcej...

W niedzielę, 17 czerwca miało miejsce niezwykłe spotkanie. Na terenie przy śmigielskim przedszkolu uczniowie z klasy II b bawili się na PIKNIKU RODZINNYM. Dorośli i dzieci (około 81 osób ) wspólnie spędzali czas na świeżym powietrzu. Każdy mógł wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych. Chętnych do zabawy nie brakowało. Były wyścigi w workach, tor przeszkód, skoki na skakance, rzuty do celu, strzały na bramkę i wiele innych atrakcji. Mamy przygotowały pyszny poczęstunek. Można było zjeść kiełbaski pieczone w ognisku oraz pachnące świeżością placki i inne słodycze.

DSCN1414

Czytaj więcej...

W związku z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 Samorząd Uczniowski ogłosił środę 6 czerwca Dniem Kibica. W tym dniu uczniowie przyszli ubrani do szkoły w biało-czerwone stroje, a wielu z nich zaopatrzyła się także w akcesoria kibica: czapki, koszulki, flagi itp.. Na przerwach panował atmosfera jak na prawdziwym meczu piłkarskim.

IMG 1346

Zobacz zdjęcia w galerii: Dzień Kibica

2 czerwca 2012 r. w Zespole Szkół nr 4 w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny dla uczniów szkół podstawowych. Z naszej szkoły w konkursie uczestniczyło trzech uczniów: Bogusz Kulus z kl. VIb, Angelika Satora z kl. VIc i Oliwia Szul z kl. Vc. Bogusz Kulus zakwalifikował się do finału i zajął trzecie miejsce. Gratulujemy! 

KOROWÓD PRZEBIERAŃCÓW

Dnia 11 maja dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w tzw. Korowodzie Przebierańców. Był to przemarsz ulicami Śmigla poprzebieranych najmłodszych dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli. Całą imprezę organizowało Centrum Kultury w Śmiglu skąd wyruszyły dzieci. Punktem docelowym było spotkanie na pikniku koło CK i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Nasza grupa zerowa także uczestniczyła w tym konkursie, a dwie dziewczynki zostały nagrodzone za wykonanie swoich prac.

SAM 1704

Czytaj więcej...