Tak niedawno dźwięczał dzwonek oznajmiający koniec wakacyjnego lenistwa i początek nowego roku szkolnego, a już mamy grudzień i za chwilę wszystkie dzieci odwiedzi św. Mikołaj. W tym czasie w życiu klasy III b wiele się wydarzyło.

Czytaj więcej...

W czwartek 29 listopada samorząd uczniowski wraz z opiekunem p.I.Włoch zorganizowali dyskotekę andrzejkową dla uczniów klas 4-6. Tego popołudnia, na jedny ze szkolnych korytarzy, uczniowie bawili się w rytm starych i nowych tanecznych przebojów  Podczas zabawy można było sobie także powróżyć. Zobacz zdjęcia w galerii: Dyskoteka andrzejkowa 2012

IMG 1937

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w piątek, 23 listopada w naszej szkole pojawiło się kilkuset nowych, bardzo miłych uczniów. W tym dniu dzieciom, a także nauczycielom, na lekcjach i przerwach towarzyszyli pluszowi przyjaciele. Zdjęcia w galerii: Dzień Pluszowego Misia 2012

IMG 1872

 

Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3-go Maja w Śmiglu uczestniczy w programie Szkolnych Kas Oszczędności banku PKO BP. Zachęcamy do wzięcia udziału w programie.

 

Program SKO to:

- program przeznaczony dla uczniów od 6 do 13 roku życia,

- serwis bankowości elektronicznej zrozumiały, bezpieczny i atrakcyjny graficznie dla dzieci,

- legitymacja SKO dla dziecka stworzona na wzór karty płatniczej.

 

Czytaj więcej...

W dniach 24-28 września 2012r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny pt: „Logo świetlicy szkolnej”. Pomysłodawczynią i inicjatorką była p. Marzena Kowalczyk, która przeprowadziła go wspólnie z nauczycielką plastyki, p.Violettą Bogdanow.

logo swietlicy

Czytaj więcej...

W październiku i listopadzie uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu realizowali projekt pt. „Wiem, kim jestem”. Jego celem było zdobycie wiedzy o historii regionu i Polski. W ramach przedsięwzięcia uczniowie z klas  I-III wykonywali godła Polski, a z klas IV-VI uczestniczyli w konkursach i wyjechali do Muzeum Regionalnego w Kościanie.

SAM 0960

Czytaj więcej...

12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie obejrzeli program artystyczny przygotowany  przez koleżanki i kolegów z klasy IV c i IV d oraz wysłuchali piosenek patriotycznych wykonanych przez dziewczyny należące do kółka wokalno-instrumentalnego. Występ młodych artystów był prawdziwą lekcją historii dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Zdjęcia w galerii: Akademia z okazji Święta Niepodległości

IMG 1845

I.B.

Dnia 30 października br. w SP 52 w Poznaniu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych. Prawo startu w tych zawodach wywalczyły wcześniej drużyny dziewcząt oraz chłopców z naszej szkoły, które wygrały na szczeblu powiatowym oraz rejonowym. W zawodach brało udział 14 drużyn dziewcząt i 14 drużyn chłopców - po 2 zespoły z każdego rejonu Wielkopolski. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu w składzie: Nikola Kortus, Bogna Jankowska i Oliwia Szuster wywalczyły III miejsce.

IMG 6712

Czytaj więcej...

30 października w naszej szkole, w ramach projektu "Wiem, kim jestem" opracowanego przez panią Monikę Janowicz, odbył się "Konkurs recytatorski poezji patriotycznej". Wzięło w nim udział 26 uczniów z klas IV-VI. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy Ve Milena Skórzewska, drugie - Katarzyna Adamczewska z klasy VIc, a trzecie - Sylwia Kurzawa z klasy VIc.

W sobotę, 20 października rozegrano Wielkopolski Turniej Minisiatkówki o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Śmiglu. Do rywalizacji przystąpiło 14 zespołów z Poznania, Śremu, Szlichtyngowy, Wschowy i Śmigla. W pierwszym etapie zespoły zostały podzielone na dwie grupy siedmiozespołowe, które rozegrały mecze systemem każdy z każdym. Mecz trwał 8 minut. Po rozegraniu 42 spotkań wyłoniono zespoły, które zagrały w grupie finałowej o miejsca I – VII, oraz zespoły grające o miejsca VIII – XIV. Etap finałowy został rozegrany według takich samych zasad jak eliminacyjny.

DSC03028

Czytaj więcej...