12 czerwca 2011r. odbył się festyn pn. „Niedzielne spotkanie w szkole”. Celem imprezy było zaprezentowanie śmigielskiej społeczności, a w szczególności rodzicom, talentów naszych uczniów, które mogą rozwijać w szkole. Ci, którzy przybyli do dużej sali gimnastycznej mogli obejrzeć m.in. inscenizację z okazji Święta Szkoły, pokaz tenisa stołowego, tańce w wykonaniu klasy IIId. Można było także posłuchać młodych klarnecistek oraz trębaczy. Młodzież zaprezentowała również piosenki i wiersze o szkole. Grupa katechetyczna zaśpiewała piosenkę o papieżu, a klasa VIb o wakacjach w języku niemieckim. Wystąpił także zespół Pryzmat-Bis. Zebranym przybliżono kodeks „Szkoły bez przemocy” - programu społecznego, w którym bierze udział nasza placówka. Imprezie towarzyszyły wystawy: prac uczniowskich oraz fotograficzna „Z życia klasy”. Zdjęcia w galerii: Festyn Niedzielne spotkanie w szkole 2011

 

        Z okazji beatyfikacji Wielkiego Polaka – Jana Pawła II  w szkole odbyła się wystawa   pn. „Santo Subito”  oraz szkolny konkursu wiedzy religijnej o naszym papieżu.

 

Czytaj więcej...

        W środę 18 maja 2011r. przedstawiciele naszej społeczności uczniowskiej wzięli udział w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Dziecka panem Markiem Michalakiem zorganizowanym przez Zespół Szkół w Czaczu.

 

Czytaj więcej...

        W piątek 29 kwietnia 2011r. Szkoła Podstawowa w Śmiglu świętowała dwudziestą rocznicę nadania imienia Konstytucji 3 Maja. Dla wielu nauczycieli i pracowników szkoły to  wyjątkowe święto, gdyż byli świadkami tego wydarzenia sprzed dwudziestu lat.

Czytaj więcej...

        W poniedziałek 18 kwietnia 2011r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział w wyjątkowych zajęciach. Podczas nietypowej lekcji przypomnieli sobie najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Przedstawiciele Braci Rycerskiej KERIN opowiadali o dziejach przodków, pokazywali, jak kiedyś walczono. Były także zaręczyny Mieszka I z Dąbrówką. Dzięki tej „żywej lekcji historii” uczniowie mogli na chwilę przenieść się w czasy początków państwa polskiego. Więcej zdjęć w galerii: Żywa lekcja historii.

 

        12 kwietnia w szkole odbył się Turniej Mitologiczny, w którym udział brały klasy piąte. Celem imprezy było przybliżenie uczniom kultury starożytnej Grecji oraz kształtowanie nawyków zdrowej rywalizacji w atmosferze życzliwości i prawidłowego dopingu.

Czytaj więcej...

Dzięki uprzejmości firmy PF Computer Technology ze Śmigla, od dziś możemy cieszyć się nową stroną internetową naszej szkoły.