Dnia 8 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego przy naszej szkole uczestniczyły w mikołajkowym przejeździe kolejką waskotorową w Śmiglu. Trasa wycieczki rozpoczynała się w Śmiglu i prowadziła do Starego Bojanowa. Była to szczególna podróż, bo w świątecznej atmosferze. Dzieci śpiewały kolędy, a Mikołaje częstowały je słodyczami.

SAM 1438

Czytaj więcej...

Uczniowie klas VIc i VId na lekcjach religii opracowali projekt nt: ”Kościoły i sanktuaria - zabytki naszego regionu”. Okres przygotowania prac trwał 4 tygodnie. Najpierw uczniowie zostali poinformowani o tym, że będą wykonywać projekt i zostali podzieleni na grupy. Następnie nastąpiło losowanie wybranych tematów i wspólne opracowanie planu projektu. Kolejna faza wymagała ze strony uczniów samodzielności, inwencji i inicjatyw.

IMG 0020

Czytaj więcej...

W dniach od 21 do 25 listopada 2011r. w świetlicy szkolnej nauczycielki Marzena Kowalczyk i Renata Jankowska zorganizowały konkurs pt. "Opakowanie świątecznego prezentu". Do plastycznej rywalizacji zgłosiło się 52 uczniów klas I-VI. Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie z otrzymanych materiałów papierniczych opakowania wybranego pudełka. Liczył się pomysł, a także technika i estetyka wykonania pracy. Właśnie te elementy brała pod uwagę przy ocenie komisja konkursowa w składzie: Krystyna Biniaś - nauczyciel bibliotekarz, Violetta Bogdanow - nauczyciel plastyki, Izabela Ratajczak - pedagog szkolny, Roksana Stachowiak i Wiktoria Kubiak - uczennice kl.VIa. Wybór najlepszych trzech prac był  naprawdę trudny, ponieważ uczniowie wykonali bardzo ciekawe prezenty. 

DSC02234

Czytaj więcej...

6 grudnia z okazji MIKOŁAJEK dzieci w naszej szkole przyszły ubrane na czerwono i w mikołajkowych czapkach. Można było poczuć, że święta tuż, tuż...

 

SAM 2180

 

Zobacz zdjecia w galerii:Mikołajki i prezenty

W listopadzie br. w oddziale przedszkolnym oraz w klasach I-III przeprowadzono Konkurs Plastyczny, majacy na celu m.in. zachęcenie dzieci do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowego odżywiania.

DSC02200

Czytaj więcej...

29 listopada odbył się w naszej szkole konkurs pn. "Bajki Ignacego Krasickiego". Podczas niego uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności recytatorskie. Udział wzięło w nim 25 uczestników.

SAM 2163

Czytaj więcej...

Dnia 30 listopada przedszkolaki w naszej szkole obchodziły andrzejki. Dzieci poznały najbardziej popularne wróżby, m.in. "studnia życzeń", "wyścig kapci", "jajka z wróżbą", "wróżba miłosna" oraz najatrakcyjniejsze - lanie wosku. Wróżbom towarzyszyły magiczne zaklęcia oraz tańce i słodki poczęstunek.  

Sam 1433p

Czytaj więcej...

25 listopada swoje świeto obchodziła najmilsza zabawka świata. W zwiazku ze Światowym Dniem Pluszowego Misia w piątek na lekcjach uczniom i nauczycielom towarzyszyły ulubione "pluszaki". W tym dniu w szkole zrobiło się naprawdę miło i przytulnie. Zobacz zdjecia w galerii: Dzień Pluszowego Misia

 

SAM 2117

W czwartek 24 listopada samorząd uczniowski wraz z opiekunem p.I.Włoch zorganizowali dyskotekę andrzejkową dla uczniów klas 4-6. Tego popołudnia jeden ze szkolnych korytarzy zamienił się w parkiet do tańca. Dla uczestników zabawy dziewczyny z samorzadu przygotowały także wróżby. Zobacz zdjęcia w galerii:Dyskoteka andrzejkowa 2011

 

SAM 2068

Ogłaszamy zbiórkę zużytych BATERII. 

Proponujemy, aby wzorem lat ubiegłych uczniowie gromadzili  przyniesione baterie w klasach, a w wyznaczonym terminie przynieśli na miejsce zbiórki. Pierwsze ważenie odbędzie się po feriach zimowych.

 

W dniach 21 listopada - 8 grudnia w naszej szkole przeprowadzona zostanie akcja GÓRA GROSZA. Celem akcji jest pomoc dla Domów Dziecka, rodzinnych domów dziecka oraz  rodzinom zastępczym. Każdy grosz się liczy.