Siedmioro uczniów naszej szkoły w piątek 25 maja br. wzięło udział w Festiwalu Piosenki "ŚPIEWAĆ MOŻE KAŻDY" SŁAWA 2012. W przesłuchaniach Szkołę Podstawową w Śmiglu reprezentowali laureaci Szkolnego Konkursu Piosenki, czyli Martyna, Nadia, Krzysiu, Mikołaj, Ewa, Wiktoria i Oliwia. Mimo dobrych prezentacji żadnemu z naszych uczniów nie udało się zdobyć wyróżnienia, które dawało możliwość występu podczas finału festiwalu. Wyjazd do Sławy był jednak dla wszystkich dobrym doświadczeniem i lekcją na przyszłość.

IMG 1218

Zobacz zdjęcia w galerii: Festiwal piosenki Sława 2012

W dniach 14-15 maja 2012r. uczniowie z klasy IVd, Vb, VId wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-turystycznej do Kotliny Kłodzkiej .Uczniowie zwiedzili Twierdzę w Kłodzku, Kaplicę Czaszek w Czermnej, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój i laboratorium dr Frankensteina  w Ząbkowicach Śląskich.

Czytaj więcej...

Dzieci z klasy IIb wzięły udział w zawodach sportowych i po pokonaniu rywali na szczeblu szkoły, a potem gminy sięgnęły po tytuł Mistrzów Powiatu Kościańskiego w Grach i Zabawach Sportowych. Drużyna startowała w składzie: Malwina Stachowiak, Anna Strzelczyk, Aleksandra Domagała, Nadia Olejnik, Piotr Mieloch, Jakub Ratajski, Tomasz Krzykała i Wiktor Witkiewicz oraz zawodnicy rezerwowi Roksana Kochanowicz i Mikołaj Kozak.

SAM 0034

Czytaj więcej...

W niedzielę 29 kwietnia 2012r. na boisku odbył się festyn. Został on zorganizowany przez Radę Rodziców, Dyrekcję oraz Grono Pedagogiczne z okazji święta naszej szkoły. Celem imprezy było zaprezentowanie śmigielskiej społeczności, a w szczególności rodzicom, talentów naszych uczniów oraz pokazanie, że jest to nie tylko miejsce, w którym można się uczyć, ale także bawić. 

IMG 0871

Czytaj więcej...

"Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz".     

Jan Kochanowski

W poniedziałek 23 kwietnia br. w auli szkolnej odbył się konkurs, którego głównym celem była promocja zdrowia oraz zdrowego stylu życia. Uczestnikami akcji były dzieci oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III. Każda grupa/klasa miała do przygotowania określone zadanie:

- oddział przedszkolny oraz klasy I - plansze tematyczne;

- klasy II - przygotowanie tekstu i wspólne odśpiewanie piosenki propagującej zdrowy styl życia;

- klasy III - przygotowanie i odegranie krótkiej scenki dotyczącej zdrowego stylu  życia.

Czytaj więcej...

We wtorek 27 marca uczniowie z klas Vd i VId , a w piątek 30 marca dzieci z kółka katechetyczno-artystycznego wraz z opiekunami wybrali się w wielkanocną podróż śmigielską kolejką wąskotorową. Wyprawa rozpoczęła się na dawnym dworcu, na którym na dzieci czekał rozweselający wszystkich zając. Podczas jazdy do Starego Bojanowa pani przewodnik opowiadała o konstrukcji kolejki wąskotorowej oraz o jej historii. W drodze powrotnej „pociąg” zatrzymał się w Robaczynie, gdzie na młodych podróżnych czekały prawdziwe atrakcje: m.in. poszukiwanie koszyczka ze słodyczami, kolorowanie wielkanocnej pisanki, wyścigi z jajkiem na łyżce, wielkanocne zagadki. Było bardzo wesoło i świątecznie. Wszyscy z dobrym humorem  powrócili do Śmigla. Zobacz zdjęcia w galerii: Wielkanocne przejazdy kolejką .

IMG 0810

Krótko przed Niedzielą Palmową uczniowie naszej "podstawówki" wraz z paniami: A Jóźwiak, V.Bogdanow i A.Wleklik  przygotowali wystawę świąteczną. W holu szkoły zaprezentowane zostały symbole życia i zwycięstwa - wielkanocne palmy i pisanki wykonane przez dzieci. Wystawa cieszy nie tylko oko, ale przede wszystkim  wprowadza w atmosferę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

IMG 0770

Czytaj więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 21 marca dzieci z naszego oddziału przedszkolnego przywitały wiosnę. Najpierw wykonały kolorowe wianki, w których chodziły przez cały dzień i bawiły się przy wiosennych piosenkach. Później zabrały, wykonaną wspólnie dzień wcześniej, marzannę aby ją spalić i  tym samym pożegnać zimę. Dzieci pożegnały zimową pannę śpiewając piosenkę „Uciekaj zimo” i wybrały się kolorowym pochodem w poszukiwaniu wiosny. 

SAM 1562

Zobacz zdjęcia w galerii: Marzec w przedszkolu

Czytaj więcej...

Wkrótce w naszej szkole zorganizowany zostanie festyn z okazji Święta Szkoły. Pierwsze przygotowania do niego rozpoczęli już uczniowie z kółka katechetyczno-artystycznego wraz z panią Aldoną Wleklik i panią Iwoną Baranowską pod czujnym okiem rodzica- pani Małgorzaty Bednarczyk, specjalistki w tej dziedzinie. Na swoich zajęciach wykonywali odlewy gipsowe. Malowanie figurek będzie jedną z atrakcji podczas kwietniowego  festynu. Już dziś zapraszamy na niego wszystkie dzieci oraz ich rodziców.

IMG 0763

Czytaj więcej...

Sześciu uczniów naszej szkoły uczących się gry na instrumentach dętych przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej w Śmiglu w sobotę 24 marca br. wzięło udział w XXVIII Wielkopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów Członków Orkiestr Dętych im. Jana Schulza w Osiecznej. Katarzyna Kamińska na klarnecie oraz Eryk Skrzypczak, Przemysław Bagiński, Adam Schulz, Krystian Kuczkowiak i Jakub Lemański na trąbkach rywalizowali w gronie 49 młodych muzyków reprezentujących łącznie 10 orkiestr ze Śremu, Krzywinia, Kościana, Leszna, Śmigla, Sierakowa Wlkp., Krobi, Miejskiej Górki, Góry Śląskiej oraz Osiecznej. W swojej grupie instrumentów dętych blaszanych do 12 lat nasi trębacze zajęli całe podium. Pierwsze miejsce zajął Eryk, drugie – Adam, a trzecie – Przemek, który uczy się grać od niespełna roku. Dodatkowo Eryk zdobył Grand Prix konkursu. Pierwszy raz w historii nagrodę dla najlepszego muzyka osieckiego konkursu zdobył przedstawiciel z najmłodszej grupy wiekowej. Serdecznie gratulujemy piątoklasiście sukcesu. Zdjęcia w galerii: Konkurs młodych instrumentalistów.

SAM 0115