W naszej szkole realizowano  projekt edukacyjny "Szkoła wolna od dymu tytoniowego", w ramach którego wychowawcy klas I-VI oraz oddziałów "0" prowadzili z uczniami zajęcia profilaktyczno-edukacyjne. Głównym celem było m.in. uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia, uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe oraz uwrażliwienie ich na negatywne oddziaływanie dymu papierosowego, związane z biernym paleniem.

Czytaj więcej...

Witajcie!                          Oskar, Pola

Wkrótce wiosna, a ostatnia wiadomość z życia klasy IIIb dotyczyła andrzejek. Czas się poprawić i opowiedzieć co dzieci od tamtej pory spotkało miłego.

Czytaj więcej...

27 lutego uczniowie klasy IVc i IVd wzięli udział w wycieczce do Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego w Henrykowie. Mieli tam okazję zapoznać się z budową i pracą w oczyszczalni oraz obejrzeć kolejne etapy oczyszczania ścieków. Uczestniczyli również w zajęciach edukacyjnych- obserwowali pod mikroskopem i poznawali "stworzonka", które występują w zanieczyszczeniach. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał upominek: czapkę przeciwsłoneczną i opaskę odblaskową z logo oczyszczalni.

lekcje1

Czytaj więcej...

Po raz kolejny nasza szkoła była gospodarzem gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie, który odbył się 1 marca br. udział wzięło 25 uczniów ze szkół: ze Śmigla, Starej Przysieki Drugiej, Starego Bojanowa, Bronikowa i Czacza. Naszą szkołę reprezentowali czwartoklasiści: Sebastian Serba, Wojciech Michalski i Ernest Łakomy.

 turn pozar3

Czytaj więcej...

W roku szkolnym 2012/2013 wdrażamy w pracy dydaktyczno-wychowawczej w czterech klasach pierwszych innowację pedagogiczną „Wykorzystanie koncepcji Planu Daltońskiego do stymulowania rozwoju odpowiedzialności, samodzielności i współpracy dzieci w wieku wczesnoszkolnym”.

Innowacja, zaplanowana na trzyletni okres nauki, realizowana jest zgodnie z rozporządzeniem MENiS z dnia 9 kwietnia 2002r. w sprawie warunków prowadzenia działalności innowacyjnej i eksperymentalnej przez publiczne szkoły i placówki (Dz.U. z 2002r. Nr56, poz506).

Czytaj więcej...

21 i 22 lutego br. odbyły się przesłuchania w Konkursie Piosenki. Jury w składzie Małgorzata Szymańska, Małgorzata Domagała i Iwona Włoch zadecydowało, że do koncertu finałowego, który odbędzie się 21 marca zakwalifikowały się następujące osoby:

- kl. I-II i "0" 

Adam Andrynowski, Agata Frąckowiak, Emilia Gnacińska, Weronika Kozak, Nadia Olejnik i Krzysztof Omieczyński;

- kl. IV-VI

Martyna Biała, Sylwia Kurzawa, Martyna Maślanka, Ewa Przymus, Paulina Szczepaniak, Wiktoria Wielińska.

Zdjęcia z przesłuchań w galerii: Konkurs Piosenki 2013 - przesłuchania

W czwartek 21 lutego, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbył się Turniej mitologiczny. Piątoklasiści musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również zdolnościami sportowymi i plastycznymi. Każda klasa zaprezentowała postać jednego z bogów greckich oraz przedstawiła w formie komiksu treść wylosowanego wcześniej  mitu. Ocenie podlegał również odpowiedni strój oraz sportowe zachowanie uczniów z poszczególnych klas. Po zaciekłej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła klasa Vd, drugie-klasa Vb i Ve, trzecie -klasa Vc, a czwarte-klasa Va.Puchar przechodni wręczyli uczniowie z klasy VIc,  zeszłoroczni zwycięzcy turnieju. 

 

Zobacz zdjęcia w galerii:Turniej mitologiczny 2013

IMG 2334

Z okazji Walentynek samorząd uczniowski zorganizował Konkurs Plastyczny na Kartkę Walentynkową. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas 4-6. Oceny prac dokonała komisja, w skład której weszli uczniowie oraz nauczyciele. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 14 lutego br. Z prac konkursowych powstała wystawa. I miejsce zdobyła Milena Skórzewska z klasy Ve, II miejsce - Wiktoria Dolczewska z VId, a III miejsce - Blanka Kubera z VIb. Wyróżnienia otrzymały: Jagoda Matuszczak z Ve, Anna Kaczmarek z VIa, Monika Tomkowiak z VId.

IMG 2474

Czytaj więcej...

Monika Kowalska i Damian Urbaniak z klasy IVd reprezentowali naszą szkołę w III Powiatowym Konkursie Matematycznym pn. ”Co dwie głowy, to nie jedna”. W zmaganiach wzięło udział 16 dwuosobowych drużyn ze szkół w Kościanie, Bieżyniu, Bronikowie, Czaczu, Czempiniu, Głuchowie, Jerce, Racocie, Starym Bojanowie, Starym Luboszu, Oborzyskach Starych, Starej Przysiece Drugiej i Śmiglu. Gospodarzem konkursu był kościański Zespół Szkół nr 4.

SAM 1003


Czytaj więcej...

Stałym punktem corocznych imprez najmłodszych uczniów są przedstawienia dla najbliższych. Uroczystości związane ze Świętem Dziadków były pieczołowicie przygotowywane przez nauczycieli i rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych grup A i B. Programy artystyczne bawiły i cieszyły seniorów rodzin. „Herbatka u Dziadka” dostarczyła babciom i dziadkom wielu radości i wzruszeń. Dzieci w przepięknych strojach wcieliły się w role dziadków, bałwanków i zwierzątek. Na koniec z powagą wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły najbliższych do stołów pełnych słodkości. To były bardzo udane popołudnia. Zobacz zdjęcia w galerii: Dzień Babci i Dziadka w zerówce

IMG 0437


I.K.

 

foto: Ż. Szczepaniak, B. Firlej, Górniak