30 października w naszej szkole, w ramach projektu "Wiem, kim jestem" opracowanego przez panią Monikę Janowicz, odbył się "Konkurs recytatorski poezji patriotycznej". Wzięło w nim udział 26 uczniów z klas IV-VI. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy Ve Milena Skórzewska, drugie - Katarzyna Adamczewska z klasy VIc, a trzecie - Sylwia Kurzawa z klasy VIc.

W sobotę, 20 października rozegrano Wielkopolski Turniej Minisiatkówki o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Śmiglu. Do rywalizacji przystąpiło 14 zespołów z Poznania, Śremu, Szlichtyngowy, Wschowy i Śmigla. W pierwszym etapie zespoły zostały podzielone na dwie grupy siedmiozespołowe, które rozegrały mecze systemem każdy z każdym. Mecz trwał 8 minut. Po rozegraniu 42 spotkań wyłoniono zespoły, które zagrały w grupie finałowej o miejsca I – VII, oraz zespoły grające o miejsca VIII – XIV. Etap finałowy został rozegrany według takich samych zasad jak eliminacyjny.

DSC03028

Czytaj więcej...

Papież Jan Paweł II był wielkim miłośnikiem sportu i lubił aktywnie spędzać czas na łonie natury. Członkowie kółka katechetyczno-artystycznego w niezwykły sposób uczcili XII Dzień Papieski. W sobotni poranek, 13 października, wybrali się wraz z opiekunkami: p. Aldoną Wleklik, p. Agatą Jóźwiak i p. Iwoną Włoch na rajd rowerowy do Bronikowa. Przemierzając kolejne kilometry trasy, uczestnicy rajdu mogli podziwiać uroki najbliższej okolicy i przekonać się, jak piękna i barwna jest jesień. Zanim dotarli do mety, zatrzymali się w mieniącym się tego dnia wieloma kolorami, jarze bukowym. Po spacerze po popularnych Chinach, ruszyli w drogę w kierunku gospodarstwa agroturystycznego państwa Haberników. Po przybyciu na miejsca przyszedł czas na „małe co nieco”. Przy ognisku i wspólnym śpiewie czas szybko płynął. Po kilku godzinach chłopcy i dziewczęta ruszyli w drogę powrotną do Śmigla. Zobacz zdjęcia w galerii: Rajd rowerowy "LOLEK"

SAM 0910

 

 

Z okazji XII Dnia Papieskiego uczniowie klas III-VI pod kierunkiem  p.A.Wleklik, p.A.Jóźwiak i p.Ż.Prajs wykonali wystawę na temat :"Jan Paweł II - Papież Rodziny". Wystawa znajduje się w holu szkoły przy gabinecie pani wicedyrektor. Zostały wyeksponowane na niej prace uczniów: różańce, prace plastyczne przedstawiające papieża przy pracy i wśród dzieci oraz albumy związane z pontyfikatem Jana Pawła II.

IMG 1813

Czytaj więcej...

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole świętowaliśmy w piątek, 12 października. Rano odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów, a w samo południe rozpoczęła się uroczysta akademia (z nutką humoru). Część artystyczną, przygotowaną pod okiem p.Szmytowicz, p.Wysokińskiej oraz p.Szymańskiej, rozpoczęto od koncertu życzeń dla nauczycieli. Uczniowie przedstawili także scenki z życia szkoły oraz urządzili pokaz mody dla „belfrów”. Ta szczególna uroczystość, była również okazją do uhonorowania wybranych nauczycieli nagrodą dyrektora szkoły. Zdjęcia w galerii: Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej

IMG 1782

„A mogło się nie udać, bo byliśmy spóźnieni. Jednak dzięki paniom woźnym doszło do skutku. No i żółtodzioby stały się prawdziwymi uczniami klas pierwszych.”

Oczywiście mowa o ślubowaniu uczniów klas pierwszych naszej szkoły, które odbyło się w piątek 12 października. W tych uroczystych chwilach towarzyszyli pierwszakom ich rodzice, nauczyciele oraz koledzy z klas II, III i oddziałów przedszkolnych. Dyrektor szkoły, pan Robert Plewka pasował na uczniów 72 dzieci i przyjął ich ślubowanie.  

IMG 1719

Czytaj więcej...

Na przełomie września i października w naszej szkole odbyła się zbiórka kasztanów. Klasy rywalizowały między sobą w konkursie na zebranie największej ilości. Wśród klas I-III najwięcej kasztanów zebrała klasa IIIb, a wśród klas IV-VI – klasa Vb. Razem zebraliśmy ponad 3 tony. Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. 

Wyniki zbiórki:

Klasy 1-3: „O”A - 180 kg, „O”B - 8 kg, I A - 59 kg, I B - 49 kg, I C - 140,5 kg, I D - 111,5 kg, II A - 178,5 kg, II B - 297,5 kg, II C - 273,5 kg, II D - 191 kg, III A - 93,5 kg, III B - 456,5 kg, III C - 82,5 kg.

Klasy 4-6: IV A - 67 kg, IV B - 18,5 kg, IV C - 67 kg, IV D - 220,5 kg, V A - 37,5 kg, V B - 284 kg, V C - 193 kg, V D - 74 kg, V E - 69 kg, VI A - 29 kg, VI B - 5 kg, VI C - 30 kg, VI D - 45 kg.10 października 2012r. dzieci z grup przedszkolnych zaprosiły na spotkanie leśniczego z Żegrowa, pana Macieja Augustyniaka. Tematem przewodnim był: „ Las jesienią”. Pan Augustyniak, ogromny pasjonat, który kocha swoją pracę, barwnie opowiadał o złotej polskiej jesieni w lesie, jego mieszkańcach przygotowujących się do zimy oraz podzielił się ciekawostkami z życia łowczego.

IMG 1671

Czytaj więcej...

kwiaty

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy dyrekcji, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły serdeczne podziękowania i życzenia wielu sukcesów zawodowych, osiągnięcia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i uznania.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiglu


 

Choć wakacje to czas przyjemny, nadszedł ich kres. Nastał czas ponownego spotkania w szkolnych murach. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Świętą i błogosławieństwem ks. Zygmunta Bartkowiaka. O godz. 9:15 spotkaliśmy się na boisku szkolnym. W trakcie krótkiej uroczystości, w której udział wziął Burmistrz Śmigla pan Wiktor Snela, minutą ciszy uczciliśmy poległych podczas II wojny światowej oraz złożyliśmy symboliczną wiązankę kwiatów. Następnie Dyrektor Szkoły pan Robert Plewka powitał nowych uczniów naszej szkoły, a w szczególność przedszkolaków. Po części oficjalnej rozeszliśmy się do klas na krótkie spotkania z wychowawcami. Zobacz zdjęcia w galerii: Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013