W środę 1 lutego br. gościliśmy w naszej szkole grupę toruńskich artystów. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w spektaklu teatralnym pt. „Piekielnie anielska sztuka”. Przedstawienie było wyjątkową mieszanką edukacji z ogromną dawką humoru. Aktorzy poruszali niezwykle ważne problemy agresji i przemocy rówieśniczej, a także tematykę uzależnień.  Zdjecia w galerii: Piekielnie anielska sztuka

IMG 0342

I.R.

Z okazji tego święta w pierwszych dniach lutego klasy IIa, IIc i III d przygotowały przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”. Gości zaproszono do sali widowiskowej Centrum Kultury w Śmiglu, korzystając z uprzejmości jego dyrektora, pana Eugeniusza Kurasińskiego. Na scenie mali aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności. Babcie i dziadkowie świętowali przy stole. Słodkie wypieki, które podano do kawy, przygotowały mamy. Dzieci podarowały też miłym gościom własnoręcznie wykonane upominki.

DSC05422

Czytaj więcej...

Dnia 23 stycznia przedszkolaki zaprosiły do szkoły swoje kochane babcie i dziadków, aby uczcić ich święto. Na miłych gości czekały występy przedszkolaków pełne wierszy, piosenek i tańców oraz słodki poczęstunek.  Uwieńczeniem uroczystości były podarunki dla seniorów wykonane przez wnuków. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy dużo zdrowia i pogody ducha oraz radości z sukcesów swoich wnuków.  Zdjecia w galerii: Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu  

DSC02427

I.M.

W dniu 10 stycznia uczniowie klas drugich oraz III c i III d wzięli udział w balu karnawałowym, który rozpoczęli polonezem. Dzieci przebrane w piękne stroje bawiły się doskonale. Czas umilał świetny didżej, pan Roland Ratajczak. Jak zawsze mamy upiekły pyszne ciasto, a panie wychowawczynie wszystko zorganizowały. Dla trzecioklasistów była to pewnie ostatnie taka zabawa. 

DSCF4360

Czytaj więcej...

Umiesz i lubisz śpiewać – zgłoś się i weź udział w Szkolnym Konkursie Piosenki.

Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń naszej szkoły, który do 8 lutego 2012r.  zgłosi chęć udziału w konkursie na karcie uczestnika oraz przygotowuje jeden, wybrany przez siebie utwór (akompaniament – forma dowolna). Przesłuchania konkursowe odbędą się 1 marca br. od godz. 14:00 w sali 150.   Szczegółowych informacji udziela oraz zgłoszenia przyjmuje pani Małgorzata Szymańska.

W połowie stycznia w holu szkoły stworzona został wystawa pt. „Muzyka w obrazie”. Zaprezentowano na niej prace uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastyczny o tej samej nazwie.

IMG 0311

Czytaj więcej...

We wtorek, 17 stycznia 2012r. klasy Ic i IVd, a w czwartek, 19 stycznia klasy Ia i b wraz z opiekunami wybrały sie na wycieczkę do Leszna. W Centrum Kultury i Sztuki uczniowie obejrzeli film w technologii 3D pt. "Kot w butach". Wszyscy z wielkim zainteresowaniem śledzili przygody lubianego przez siebie kota, przyjaciela Shreka. Dzieciom film bardzo sie podobał. 

kino Leszno 1      kino Leszno2    

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie. Takie hasło przyświeca akcji, do której na przełomie listopada i grudnia przyłączyła się nasza szkoła. Towarzystwo „NASZ DOM” (organizator tej akcji) pragnie uświadomić dzieciom i młodzieży, iż każda drobna moneta może pomóc. Zebrane fundusze przekazywane są najbardziej potrzebującym Domom dla Dzieci, rodzinnym domom dziecka i zawodowym rodzinom zastępczym. Po przeliczeniu przez uczniów zebranych pieniędzy, na początku stycznia (zgodnie z życzeniem organizatora) paczka z monetami została przekazana towarzystwu. W naszej szkole zebraliśmy 323,28 zł (12317 monet).

Był taki dzień, który uczniowie szkoły podstawowej zapamiętają na dłużej. W przedświąteczny czwartek 22 grudnia 2011r. w świetlicy szkolnej zorganizowano wigilię.Nauczycielka Marzena Kowalczyk wspólnie z uczniami od kilku tygodni przygotowywała pomieszczenie do wspólnej biesiady.

Czytaj więcej...

Pisanie listów, to już nieco zapomniany system komunikacji korespondencyjnej. Miedzy innymi z tego powodu z inicjatywy nauczycielki Marzeny Kowalczyk w świetlicy szkolnej odnowiono konstrukcje poczty. Od wielu lat służyła uczniom do wspólnych zabaw. Z czasem jednak jej wygląd stał się mało estetyczny. Po pomalowaniu rekwizytu przez szkolnego konserwatora zyskał on nowa barwę.

Czytaj więcej...