We wtorek 27 marca uczniowie z klas Vd i VId , a w piątek 30 marca dzieci z kółka katechetyczno-artystycznego wraz z opiekunami wybrali się w wielkanocną podróż śmigielską kolejką wąskotorową. Wyprawa rozpoczęła się na dawnym dworcu, na którym na dzieci czekał rozweselający wszystkich zając. Podczas jazdy do Starego Bojanowa pani przewodnik opowiadała o konstrukcji kolejki wąskotorowej oraz o jej historii. W drodze powrotnej „pociąg” zatrzymał się w Robaczynie, gdzie na młodych podróżnych czekały prawdziwe atrakcje: m.in. poszukiwanie koszyczka ze słodyczami, kolorowanie wielkanocnej pisanki, wyścigi z jajkiem na łyżce, wielkanocne zagadki. Było bardzo wesoło i świątecznie. Wszyscy z dobrym humorem  powrócili do Śmigla. Zobacz zdjęcia w galerii: Wielkanocne przejazdy kolejką .

IMG 0810

Krótko przed Niedzielą Palmową uczniowie naszej "podstawówki" wraz z paniami: A Jóźwiak, V.Bogdanow i A.Wleklik  przygotowali wystawę świąteczną. W holu szkoły zaprezentowane zostały symbole życia i zwycięstwa - wielkanocne palmy i pisanki wykonane przez dzieci. Wystawa cieszy nie tylko oko, ale przede wszystkim  wprowadza w atmosferę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

IMG 0770

Czytaj więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 21 marca dzieci z naszego oddziału przedszkolnego przywitały wiosnę. Najpierw wykonały kolorowe wianki, w których chodziły przez cały dzień i bawiły się przy wiosennych piosenkach. Później zabrały, wykonaną wspólnie dzień wcześniej, marzannę aby ją spalić i  tym samym pożegnać zimę. Dzieci pożegnały zimową pannę śpiewając piosenkę „Uciekaj zimo” i wybrały się kolorowym pochodem w poszukiwaniu wiosny. 

SAM 1562

Zobacz zdjęcia w galerii: Marzec w przedszkolu

Czytaj więcej...

Wkrótce w naszej szkole zorganizowany zostanie festyn z okazji Święta Szkoły. Pierwsze przygotowania do niego rozpoczęli już uczniowie z kółka katechetyczno-artystycznego wraz z panią Aldoną Wleklik i panią Iwoną Baranowską pod czujnym okiem rodzica- pani Małgorzaty Bednarczyk, specjalistki w tej dziedzinie. Na swoich zajęciach wykonywali odlewy gipsowe. Malowanie figurek będzie jedną z atrakcji podczas kwietniowego  festynu. Już dziś zapraszamy na niego wszystkie dzieci oraz ich rodziców.

IMG 0763

Czytaj więcej...

Sześciu uczniów naszej szkoły uczących się gry na instrumentach dętych przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej w Śmiglu w sobotę 24 marca br. wzięło udział w XXVIII Wielkopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów Członków Orkiestr Dętych im. Jana Schulza w Osiecznej. Katarzyna Kamińska na klarnecie oraz Eryk Skrzypczak, Przemysław Bagiński, Adam Schulz, Krystian Kuczkowiak i Jakub Lemański na trąbkach rywalizowali w gronie 49 młodych muzyków reprezentujących łącznie 10 orkiestr ze Śremu, Krzywinia, Kościana, Leszna, Śmigla, Sierakowa Wlkp., Krobi, Miejskiej Górki, Góry Śląskiej oraz Osiecznej. W swojej grupie instrumentów dętych blaszanych do 12 lat nasi trębacze zajęli całe podium. Pierwsze miejsce zajął Eryk, drugie – Adam, a trzecie – Przemek, który uczy się grać od niespełna roku. Dodatkowo Eryk zdobył Grand Prix konkursu. Pierwszy raz w historii nagrodę dla najlepszego muzyka osieckiego konkursu zdobył przedstawiciel z najmłodszej grupy wiekowej. Serdecznie gratulujemy piątoklasiście sukcesu. Zdjęcia w galerii: Konkurs młodych instrumentalistów.

SAM 0115


Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole odbył się koncert finalistów Konkursu Piosenki. Przed społecznością szkolną zaprezentowało się 19 wokalistów wyłonionych w przesłuchaniach spośród 91 uczestników. Po koncercie ogłoszono wyniki oraz nagrodzono zwycięzców. Wśród klas I-III najlepsi okazali się: Nadia Olejnik - miejsce I, Martyna Maślanka - miejsce II i ex quo miejsce III - Krzysztof Omieczyński i Mikołaj Kozak. W kategorii klas IV-VI miejsce I zajęła Oliwia Borowiak, II - Ewa Przymus i III - Wiktoria Wielińska. Wszystkim finalistom oraz zwycięzcom gratulujemy!!! Zobacz zdjęcia w galerii: Konkurs Piosenki koncert

IMG 0719

15 marca br. troje uczniów: Katarzyna Kamińska z klasy VIb, Oliwia Szul z klasy V c oraz Jakub Grześkowiak z klasy VI c, reprezentowało naszą szkołę w XII Gminnym Konkursie Ortograficznym o nagrodę burmistrza Śmigla, który odbył się w Zespole Szkół w Czaczu. II miejsce zdobyła nasza szóstoklasistka – Katarzyna Kamińska. Serdecznie jej gratulujemy!

IMG 1911     IMG 1905 

Zuzanna Kotecka, Krystian Hoffmann i Adam Ratajczak reprezentowali nasza szkołę w IX Gminnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas VI, który odbył się w środę 14 marca. Gospodarzem zmagań szóstoklasistów była w tym roku szkoła w Czaczu. W konkursie udział wzięło pięć trzyosobowych drużyn ze Śmigla, Czacza, Bronikowa, Starego Bojanowa oraz Starej Przysieki Drugiej. Dzieci walczyły nie tylko o sukces indywidualny, ale także o Puchar Przewodniczacego Rady Miejskiej Śmigla dla najlepszej drużyny. Mimo tego, że żaden z naszych uczniów nie zajął miejsca na przysłowiowym "pudle" (najlepsza była Zuzanna, która zajęła 4 miejsce), to nasza reprezentacja zdobyła najwięcej punktów i odebrała puchar z rąk pana Wiesława Kasperskiego - przewodniczacego RM Śmigla. Serdecznie gratulujemy!

SAM 0095    SAM 0097

5 marca w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy "Nowe Przygody Mikołajka". Przeznaczony był on dla czwartoklasistów. Nasi mali czytelnicy musieli się wykazać znajomością treści lektury. Udział wzięło w nim 38 uczniów. Organizatorkami konkursu i jednocześnie jurorkami były panie: Krystyna Biniaś, Violetta Bogdanow i Iwona Baranowska. Zwycięzcami zostali: I miejsce-Oskar Fortuniak z klasy IV d, II miejsce-Mateusz Hałas z klasy IV d i III miejsce-Tobiasz Bartkowiak z klasy IVc.

mikolajek

Z okazji Dnia Kobiet czwartek, 8 marca ogłoszono Dniem Kolorowego Kwiatka. Z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele przyszli ubrani w rzeczy z motywem kwiatowym lub mieli przypięte różnobarwne kwiatowe kotyliony. W tym dniu w naszej szkole zapachniało wiosną. Zdjęcia w galerii: Dzień Kobiet

IMG 0658