2 czerwca 2012 r. w Zespole Szkół nr 4 w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny dla uczniów szkół podstawowych. Z naszej szkoły w konkursie uczestniczyło trzech uczniów: Bogusz Kulus z kl. VIb, Angelika Satora z kl. VIc i Oliwia Szul z kl. Vc. Bogusz Kulus zakwalifikował się do finału i zajął trzecie miejsce. Gratulujemy! 

KOROWÓD PRZEBIERAŃCÓW

Dnia 11 maja dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w tzw. Korowodzie Przebierańców. Był to przemarsz ulicami Śmigla poprzebieranych najmłodszych dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli. Całą imprezę organizowało Centrum Kultury w Śmiglu skąd wyruszyły dzieci. Punktem docelowym było spotkanie na pikniku koło CK i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Nasza grupa zerowa także uczestniczyła w tym konkursie, a dwie dziewczynki zostały nagrodzone za wykonanie swoich prac.

SAM 1704

Czytaj więcej...

Siedmioro uczniów naszej szkoły w piątek 25 maja br. wzięło udział w Festiwalu Piosenki "ŚPIEWAĆ MOŻE KAŻDY" SŁAWA 2012. W przesłuchaniach Szkołę Podstawową w Śmiglu reprezentowali laureaci Szkolnego Konkursu Piosenki, czyli Martyna, Nadia, Krzysiu, Mikołaj, Ewa, Wiktoria i Oliwia. Mimo dobrych prezentacji żadnemu z naszych uczniów nie udało się zdobyć wyróżnienia, które dawało możliwość występu podczas finału festiwalu. Wyjazd do Sławy był jednak dla wszystkich dobrym doświadczeniem i lekcją na przyszłość.

IMG 1218

Zobacz zdjęcia w galerii: Festiwal piosenki Sława 2012

W dniach 14-15 maja 2012r. uczniowie z klasy IVd, Vb, VId wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-turystycznej do Kotliny Kłodzkiej .Uczniowie zwiedzili Twierdzę w Kłodzku, Kaplicę Czaszek w Czermnej, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój i laboratorium dr Frankensteina  w Ząbkowicach Śląskich.

Czytaj więcej...

Dzieci z klasy IIb wzięły udział w zawodach sportowych i po pokonaniu rywali na szczeblu szkoły, a potem gminy sięgnęły po tytuł Mistrzów Powiatu Kościańskiego w Grach i Zabawach Sportowych. Drużyna startowała w składzie: Malwina Stachowiak, Anna Strzelczyk, Aleksandra Domagała, Nadia Olejnik, Piotr Mieloch, Jakub Ratajski, Tomasz Krzykała i Wiktor Witkiewicz oraz zawodnicy rezerwowi Roksana Kochanowicz i Mikołaj Kozak.

SAM 0034

Czytaj więcej...

W niedzielę 29 kwietnia 2012r. na boisku odbył się festyn. Został on zorganizowany przez Radę Rodziców, Dyrekcję oraz Grono Pedagogiczne z okazji święta naszej szkoły. Celem imprezy było zaprezentowanie śmigielskiej społeczności, a w szczególności rodzicom, talentów naszych uczniów oraz pokazanie, że jest to nie tylko miejsce, w którym można się uczyć, ale także bawić. 

IMG 0871

Czytaj więcej...

"Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz".     

Jan Kochanowski

W poniedziałek 23 kwietnia br. w auli szkolnej odbył się konkurs, którego głównym celem była promocja zdrowia oraz zdrowego stylu życia. Uczestnikami akcji były dzieci oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III. Każda grupa/klasa miała do przygotowania określone zadanie:

- oddział przedszkolny oraz klasy I - plansze tematyczne;

- klasy II - przygotowanie tekstu i wspólne odśpiewanie piosenki propagującej zdrowy styl życia;

- klasy III - przygotowanie i odegranie krótkiej scenki dotyczącej zdrowego stylu  życia.

Czytaj więcej...

We wtorek 27 marca uczniowie z klas Vd i VId , a w piątek 30 marca dzieci z kółka katechetyczno-artystycznego wraz z opiekunami wybrali się w wielkanocną podróż śmigielską kolejką wąskotorową. Wyprawa rozpoczęła się na dawnym dworcu, na którym na dzieci czekał rozweselający wszystkich zając. Podczas jazdy do Starego Bojanowa pani przewodnik opowiadała o konstrukcji kolejki wąskotorowej oraz o jej historii. W drodze powrotnej „pociąg” zatrzymał się w Robaczynie, gdzie na młodych podróżnych czekały prawdziwe atrakcje: m.in. poszukiwanie koszyczka ze słodyczami, kolorowanie wielkanocnej pisanki, wyścigi z jajkiem na łyżce, wielkanocne zagadki. Było bardzo wesoło i świątecznie. Wszyscy z dobrym humorem  powrócili do Śmigla. Zobacz zdjęcia w galerii: Wielkanocne przejazdy kolejką .

IMG 0810

Krótko przed Niedzielą Palmową uczniowie naszej "podstawówki" wraz z paniami: A Jóźwiak, V.Bogdanow i A.Wleklik  przygotowali wystawę świąteczną. W holu szkoły zaprezentowane zostały symbole życia i zwycięstwa - wielkanocne palmy i pisanki wykonane przez dzieci. Wystawa cieszy nie tylko oko, ale przede wszystkim  wprowadza w atmosferę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

IMG 0770

Czytaj więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 21 marca dzieci z naszego oddziału przedszkolnego przywitały wiosnę. Najpierw wykonały kolorowe wianki, w których chodziły przez cały dzień i bawiły się przy wiosennych piosenkach. Później zabrały, wykonaną wspólnie dzień wcześniej, marzannę aby ją spalić i  tym samym pożegnać zimę. Dzieci pożegnały zimową pannę śpiewając piosenkę „Uciekaj zimo” i wybrały się kolorowym pochodem w poszukiwaniu wiosny. 

SAM 1562

Zobacz zdjęcia w galerii: Marzec w przedszkolu

Czytaj więcej...