Monika Kowalska i Damian Urbaniak z klasy IVd reprezentowali naszą szkołę w III Powiatowym Konkursie Matematycznym pn. ”Co dwie głowy, to nie jedna”. W zmaganiach wzięło udział 16 dwuosobowych drużyn ze szkół w Kościanie, Bieżyniu, Bronikowie, Czaczu, Czempiniu, Głuchowie, Jerce, Racocie, Starym Bojanowie, Starym Luboszu, Oborzyskach Starych, Starej Przysiece Drugiej i Śmiglu. Gospodarzem konkursu był kościański Zespół Szkół nr 4.

SAM 1003


Czytaj więcej...

Stałym punktem corocznych imprez najmłodszych uczniów są przedstawienia dla najbliższych. Uroczystości związane ze Świętem Dziadków były pieczołowicie przygotowywane przez nauczycieli i rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych grup A i B. Programy artystyczne bawiły i cieszyły seniorów rodzin. „Herbatka u Dziadka” dostarczyła babciom i dziadkom wielu radości i wzruszeń. Dzieci w przepięknych strojach wcieliły się w role dziadków, bałwanków i zwierzątek. Na koniec z powagą wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły najbliższych do stołów pełnych słodkości. To były bardzo udane popołudnia. Zobacz zdjęcia w galerii: Dzień Babci i Dziadka w zerówce

IMG 0437


I.K.

 

foto: Ż. Szczepaniak, B. Firlej, Górniak


 

Rok 2013 ogłoszony został przez Senat Rokiem Powstania Styczniowego. W związku z powyższym 5 lutego 2013r. klasy V i VI Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu obejrzały prezentację multimedialna pt. „ Powstanie styczniowe- poszli na bój bez broni”. Dzięki prezentacji uczniowie poznali okoliczności wybuchu powstania, jego przywódców, charakter oraz skutki. Zapoznali się z obrazami przedstawiającymi sceny powstania oraz obejrzeli inscenizację walk powstańczych organizowaną co roku w Muzeum Wsi Radomskiej.  Prezentacja  ukazała dzieciom znaczenie i wartość powstania, którego 150 rocznicę  wybuchu obchodziliśmy w tym roku.

W czwartek, 31 stycznia odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas 4-6 zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Zobacz zdjęcia z imprezy: Dyskoteka karnawałowa 2013.

IMG 2243

Tradycyjnie w karnawale bawimy się na balach. Taką  właśnie zabawę zorganizowano w środę 30 stycznia w naszej szkole dla sześciolatków z klas 0 oraz klas Ic i Id. Do tańca przygrywał prawdziwy didżej. Dzieci przebrały się dzięki pomysłowości swoich rodziców w przepiękne stroje. Mamy upiekły placki, a panie wychowawczynie zapraszały do tańca i organizowały konkursy. Zabawa była świetna. Zdjęcia w galerii:Karnawałowy balik przedszkolaków i pierwszoklasistów

162

I.N., I.K., H.W., A.S.


Na początku stycznia w holu naszej szkoły powstała wystawa pt. „ Co mi w duszy gra”. Zaprezentowano na niej prace uczniów wykonane podczas konkursu plastycznego o tym samym tytule. I miejsce zajęła Wiktoria Dolczewska z klasy VId, II - Milena Skórzewska z klasy Ve, a III miejsce przyznano Indze Skrzypczak z klasy VId.

SAM 0995

Czytaj więcej...

Już od początku grudnia wystrój świetlicy szkolnej zmieniał się na świąteczny. Uczniowie w czasie zajęć plastyczno-technicznych wykonywali ozdoby na choinkę oraz postacie do żłóbka, a także makietę szopki betlejemskiej.

21 grudnia do świetlicy zawitali mali kolędnicy z oddziału przedszkolnego. Grupa „0”B wraz z wychowawczynią panią Iwoną Kamińską złożyli wszystkim pracującym w świetlicy nauczycielom świąteczne życzenia i podarowali własnoręcznie wykonaną kartkę. W tym dniu można było także podziwiać śpiew kolęd w wykonaniu dziewczyn z klas VIa i VIc, które przybyły do świetlicy z panią Danutą Strzelczyk.

Około godziny 12.00 uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się przy wspólnym świątecznym stole. Rozmawiali na temat bożonarodzeniowych zwyczajów, wspólnie śpiewali kolędy oraz łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.

Zdjęcia w galerii: Wigilijne spotkanie w świetlicy

DSCF5084

 

M. K.

 

W piątek 21 grudnia w szkole zapanował prawdziwie świąteczny nastrój. W tym dniu uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się na klasowych wigiliach. Łamano się opłatkiem i składano sobie życzenia, a także obdarowywano upominkami. Był również czas na bożonarodzeniowa jasełkę. Uczniowie z klasy Ve, przygotowani przez panie: I.Włoch, A.Wleklik i  A.Jóźwiak, przedstawili historię narodzenia Jezusa oraz zaśpiewali piękne polskie kolędy. Po przedstawieniu pan dyrektor Robert Plewka złożył wszystkim życzenia i zachęcił do wspólnego kolędowania. Zobacz zdjęcia w galerii: Jasełka 2012

IMG 2100


17 grudnia w Centrum Kultury w Śmiglu odbyło się podsumowanie konkursu „Bądź przyjacielem środowiska” w kategorii zbiórki zużytych baterii. W minionym roku szkolnym w naszej szkole dzieci zebrały 218,4 kg baterii co w przeliczeniu na jednego ucznia dało 0,4274 kg i pozwoliło zająć III miejsce na przysłowiowym pudle. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz z dyrektorem szkoły p.R.Plewką odebrali z rąk Burmistrza Śmigla nagrodę o wartości 400zł (radiomagnetofon CD/MP3). Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu zdobył Zespół Szkół w Czaczu, a miejsce drugie - Samorządowe Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej.

Samorzad uczniowski zachęca wszystkich uczniów do włączenia się w tegoroczną zbiórkę baterii. 

baterie3

12 grudnia 2012r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas V i VI. Pierwsze miejsce zajęła uczennica z klasy Ve - Milena Skórzewska, drugie - Katarzyna Adamczewska z klasy VIc, a trzecie - Magdalena Dworczak z klasy Va. Gratulujemy!

foto

Czytaj więcej...