Z inicjatywy samorządu uczniowskiego 6 grudnia w naszej szkole obowiązywał strój w kolorze czerwonym oraz mikołajkowe czapki. W ten sposób uczciliśmy lubiane przez wszystkich Mikołajki. Panująca w tym dniu świąteczna atmosfera przypomniała, że Boże Narodzenie już niebawem. Zobacz zdjęcia w galerii: Mikołajki 2012

IMG 2045

Każdy wie, że przed świętami Bożego Narodzenia najsłynniejszy na świecie święty czyli Święty Mikołaj ma dużo pracy. Pełne ręce roboty mieli także uczniowie, którzy pracowali wytrwale rywalizując w konkursie plastyczno – technicznym „Mikołaj”. Zorganizowała go w świetlicy szkolnej Marzena Kowalczyk. Przez cały tydzień od 19 do 23 listopada uczniowie klas 0--VI wytrwale tworzyli wizerunek Mikołaja. Do dyspozycji mieli kubki po jogurtach oraz polar i papier w mikołajkowych barwach. 

DSCF5021

Czytaj więcej...

Tak niedawno dźwięczał dzwonek oznajmiający koniec wakacyjnego lenistwa i początek nowego roku szkolnego, a już mamy grudzień i za chwilę wszystkie dzieci odwiedzi św. Mikołaj. W tym czasie w życiu klasy III b wiele się wydarzyło.

Czytaj więcej...

W czwartek 29 listopada samorząd uczniowski wraz z opiekunem p.I.Włoch zorganizowali dyskotekę andrzejkową dla uczniów klas 4-6. Tego popołudnia, na jedny ze szkolnych korytarzy, uczniowie bawili się w rytm starych i nowych tanecznych przebojów  Podczas zabawy można było sobie także powróżyć. Zobacz zdjęcia w galerii: Dyskoteka andrzejkowa 2012

IMG 1937

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w piątek, 23 listopada w naszej szkole pojawiło się kilkuset nowych, bardzo miłych uczniów. W tym dniu dzieciom, a także nauczycielom, na lekcjach i przerwach towarzyszyli pluszowi przyjaciele. Zdjęcia w galerii: Dzień Pluszowego Misia 2012

IMG 1872

 

Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3-go Maja w Śmiglu uczestniczy w programie Szkolnych Kas Oszczędności banku PKO BP. Zachęcamy do wzięcia udziału w programie.

 

Program SKO to:

- program przeznaczony dla uczniów od 6 do 13 roku życia,

- serwis bankowości elektronicznej zrozumiały, bezpieczny i atrakcyjny graficznie dla dzieci,

- legitymacja SKO dla dziecka stworzona na wzór karty płatniczej.

 

Czytaj więcej...

W dniach 24-28 września 2012r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny pt: „Logo świetlicy szkolnej”. Pomysłodawczynią i inicjatorką była p. Marzena Kowalczyk, która przeprowadziła go wspólnie z nauczycielką plastyki, p.Violettą Bogdanow.

logo swietlicy

Czytaj więcej...

W październiku i listopadzie uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu realizowali projekt pt. „Wiem, kim jestem”. Jego celem było zdobycie wiedzy o historii regionu i Polski. W ramach przedsięwzięcia uczniowie z klas  I-III wykonywali godła Polski, a z klas IV-VI uczestniczyli w konkursach i wyjechali do Muzeum Regionalnego w Kościanie.

SAM 0960

Czytaj więcej...

12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie obejrzeli program artystyczny przygotowany  przez koleżanki i kolegów z klasy IV c i IV d oraz wysłuchali piosenek patriotycznych wykonanych przez dziewczyny należące do kółka wokalno-instrumentalnego. Występ młodych artystów był prawdziwą lekcją historii dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Zdjęcia w galerii: Akademia z okazji Święta Niepodległości

IMG 1845

I.B.

Dnia 30 października br. w SP 52 w Poznaniu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych. Prawo startu w tych zawodach wywalczyły wcześniej drużyny dziewcząt oraz chłopców z naszej szkoły, które wygrały na szczeblu powiatowym oraz rejonowym. W zawodach brało udział 14 drużyn dziewcząt i 14 drużyn chłopców - po 2 zespoły z każdego rejonu Wielkopolski. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu w składzie: Nikola Kortus, Bogna Jankowska i Oliwia Szuster wywalczyły III miejsce.

IMG 6712

Czytaj więcej...