Schowek04

Od stycznia 2014r. uczniowie naszej szkoła będą brali udział w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej „eSzkoła Wielkopolska- Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”.

Czytaj więcej...

Tradycją naszej szkoły stało się, iż 25 listopada dzieciom podczas lekcji towarzyszą pluszowi goście. Są wśród nich misie, pieski, króliczki, kotki i inne maskotki. Tak było i w tym rokiu. Wszystko to po to, aby uczcić jakże miłe święto - Dzień Pluszowego Misia.

IMG 3317

Do akcji Samorządu Uczniowskiego przyłączyła się także świetlica szkolna.Tego dnia uczniowie przybyli na zajęcia z pluszakami. Towarzyszyły im one podczas zajęć plastycznych, gier i zabaw. W świetlicy z okazji tego święta przygotowano w kąciku czytelniczym tematyczną wystawę.

Ten dzień szczególnie obchodziła także szkolna biblioteka, w której odbyły się zajęcia dla dzieci z grup przedszkolnych. Podczas spotkania najmłodsi uczniowie zapoznali się z historią powstania pluszowego misia, rozwiązywali zagadki zwiazane z misiami, wysłuchali fragmentu książki Czesława Janczarskiego pt."Przygody i wędrówki Misia Uszatka". Na zakończenia każde dziecko otrzymało do pokolorowania ilustrację przedstawiającą bohatera dnia. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze.

Zdjęcia w galerii: Dzień Pluszowego Misia 2013

W czwartek, 20 listopada odbyła się, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas 4-6. Impreza była okazją do sprzedaży cegiełek, z której dochód przeznaczony będzie na rzecz fundacji "Pomóż i Ty".

IMG 3256

Zdjęcia w galerii: Dyskoteka andrzejkowa 2013

 

11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji we wtorek 12 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez uczniów z klasy IVa, IIIa i IIIc. Podczas uroczystości przypomniane zostały trudne chwile w dziejach naszej ojczyzny: rozbiory Polski, powstania, I wojna światowa. Chór zaśpiewał patriotyczne pieśni, które towarzyszyły żołnierzom w ówczesnych znojach. Uroczystość była niezwykłą lekcją historii i patriotyzmu. Zdjęcia w galerii: Apel z okazji Święta Niepodległości 2013

IMG 3150

Na przełomie października i listopada br. zorganizowano konkurs dla klas IV-VI, którego celem było kształtowanie właściwych postaw wobec innych oraz uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka. Uczniowie wspólnie tworzyli hasła promujące akcje charytatywne i pomoc bliźniemu. Zwyciężyła klasa IV b, która przygotowała następujące hasło:

„Rano budzik woła mnie: POMÓŻ INNYM, PROSZĘ CIĘ."

Nagrodą jest jeden „dzień bez pytania” wybrany przez klasę.

 I.R.

W czwartek 31 października 2013 r. w Szkole Podstawowej w Śmiglu przeprowadzono zbiórkę pieniędzypod hasłem "Wrzuć groszaka dla zwierzaka".Akcja miała na celu wsparcie Przytuliska w Koszanowie. Uczniowie zebrali łącznie kwotę 112 zł.

pies

Dziękujemy wszystkim za wsparcie.   

SU

W poniedziałek 4 listopada 2013r. w naszej szkole odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych. Każdą gminę powiatu kościańskiego reprezentował jeden zespół, łącznie 8 drużyn, po 4 w każdej kategorii. Gminę Śmigiel, zarówno w kategorii dziewcząt  jak i chłopców, reprezentowały drużyny z naszej szkoły. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Nikola Kortus, Bogna Jankowska i Aleksandra Małek. W skład zespołu chłopców weszli: Filip Ludwiczak, Remigiusz Styziński i Łukasz Ciorga.

IMG 3136   IMG 3122   IMG 3138

Wyniki rozgrywek:

Czytaj więcej...

19 października odbył się Szkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej dla uczniów klas IV – VI. Do rywalizacji zgłosiły się cztery zespoły: PKS ENERGA Żegrówko, POGOŃ, NSWM, FC ŚMIGIEL. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym, czyli każda drużyna rozegrała trzy spotkania. Niepokonana okazała się drużyna NSWM, która wygrała wszystkie konfrontacje i zgromadziła komplet 6 punktów. Rywalizacja o drugie i trzecie miejsce była bardzo zacięta. W przedostatnim meczu turnieju między PKS ENERGA Żegrówko i POGONIĄ padł remis - po 6 bramek. Dało to zwycięstwo punktowe i drugą lokatę ekipie z Żegrówka. Trzecie miejsce w turnieju po dwóch remisach i jednej przegranej zajęła drużyna POGONI. Poza podium uplasował się zespół FC Śmigiel. Turniej rozegrany zgodnie z duchem fair play był okazją do aktywnego spędzenia czasu wolnego, jak również sprawdzeniem umiejętności dobrego współdziałania i prawdziwego koleżeństwa. Organizatorami zawodów byli p. D. Rusek i p. M. Tomczak

01

Czytaj więcej...

14 października 89 dzieci zostało przyjętych do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Śmiglu. W tym dniu pierwszoklasiści spotkali się także z Polą i Oskarem, czyli bohaterami swoich książek, którzy na co dzień towarzyszą im w nauce. Program artystyczny opowiadający o najciekawszych zakątkach Śmigla oraz piękna dekoracja sali wprowadziły widzów w uroczysty nastrój. Występujący pierwszoklasiści przybliżyli zebranym historię miasta. Opowiedzieli o wykopaliskach w Bruszczewie, istniejącej 113 lat kolejce wąskotorowej oraz przypomnieli legendę o 100 śmigielskich wiatrakach.

 IMG 3024

Czytaj więcej...

„Zebraliśmy się tu dzisiaj w sprawie,
Aby razem spędzić ten czas na zabawie.
Choć goście szacowni i poważne miejsce,
Pozwolimy sobie pośmiać się przy święcie.
Obchodzą je dzisiaj wszyscy pedagodzy,
Krzewiciele wiedzy, wychowawcy drodzy
Oraz liczna grupa dzieci i młodzieży,
Która do systemu oświaty należy.
Czyli krótko mówiąc – jest to święto szkoły!
Jej to poświęcamy ten program wesoły.”

 

Tymi słowami,14 października rozpoczęła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Podczas części artystycznej uczniowie z klas VI a i e, przygotowani przez panie: I.Włoch, A.Wleklik i V.Bogdanow, pokazali krótką parodię dnia szkolnego. Koleżankom i kolegom przypomnieli jak ważnych rzeczy uczą się w szkole, a nauczycielom podziękowali za trud nauki i wychowania oraz złożyli życzenia. Ta szczególna uroczystość, była również okazją do uhonorowania wybranych nauczycieli nagrodą dyrektora szkoły.W tym dniu  odbyło się także pasowanie pierwszoklasistów. Zdjęcia w galerii: Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2013

SAM 1676