Nasza szkoła otrzymała Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka po zrealizowaniu przez uczniów klasy 1d i 1e wszystkich elementów programu. Uczniowie poszerzali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa dzieci w czterech sferach: na drodze, w szkole, w domu, w Internecie.🏅

certyfikat

W piątek 2 czerwca w szkole w Starej Przysiecie Drugiej odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Informatyczny. Naszą szkołę reprezentowali:
➡️klasy IV-VI: Mateusz Nowak i Patryk Kubowicz,
➡️klasy VII-VIII: Antonina Łęczyńska i Dominik Szczerbal.
Dominik i Antonina zdobyli 🥈 miejsce i dzisiaj odebrali z rąk Burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak dyplomy i nagrody. 👏
Gratulujemy 😊

konkurs informatyczny

9 maja odbył się w Starej Przysiece Drugiej Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz matematyki". Laureatkami konkursu z naszej szkoły zostały: Helena Landzwojczak z kl. 3 a, Lena Jagodzik z kl. 3 b oraz Olga Kuśnierek z kl. 3 e. Gratulujemy zwyciężczyniom!🙂👏   Fot. AJ

konkurs matematyczny kl3

Czytaj więcej...

17 maja klasy IIIb i IIIe wybrały się z wizytą do pasieki.Jej właściciel - pan Piotr - opowiedział dzieciom o pracy pszczelarza i znaczeniu pszczół w przyrodzie.Uczniowie mogli również obejrzeć ramki pszczelarskie oraz akcesoria pszczelarza. Dziękujemy Panu Piotrowi Świdzińskiemu za ciekawą lekcję przyrody.
Fot. HM 

pszczelarz

17 maja w Starym Bojanowie odbył się Gminny konkurs językowy: "English? Deutsch? Żaden problem!". Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Anna Ilmer, Lena Nowak i Patrycja Snela zajęła I miejsce. Gratulujemy!
Fot. AM

gminny konkurs jezykowy

 

Od stycznia do marca 2023r. reprezentacje klas VIII brały udział w projekcie pt. „Ponadczasowa recepta na szczęście” w ramach upowszechniania „Przewodnika człowieka szczęśliwego”, który jest głównym produktem projektu realizowanego w ramach programu Erasmus+. Każdy zespół miał do wykonania kilka zadań m.in. opracowanie ankiet, zaprezentowanie „Przewodnika” podczas zajęć z wychowawcą oraz wykonanie plakatu pt. „Przewodnik szczęśliwego nastolatka”. Realizując te zadania, zespoły walczyły o zdobycie jak największej ilości punktów. Za zaangażowanie i wywiązanie się z wyznaczonych zadań każda z grup otrzymała bon podarunkowy. Ostateczne wyniki rywalizacji prezentują się następująco: miejsce I – klasa VIIIB, miejsce II – VIIID i miejsce III – klasa VIIIC.

Fot. MW, AM, uczniowie szkoły

Galeria Projekt dla klas 8

 święto szkoły 252

Zbliża się 3 maja, czyli rocznica uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Dokumentu, w którym dostrzeżono, że ważny jest każdy człowiek, nieważne kim jest i skąd pochodzi. Nasza szkoła nosi zacne imię Konstytucji 3 Maja. W tym roku trochę inaczej celebrowaliśmy to święto, gdyż szkoła to nie tylko budynek i jej patron. Szkoła to dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, ale przede wszystkim uczniowie. Ciesząc się tym dniem, chceliśmy pokazać, że każdy z nas jest inny i ważny, bez względu na to, gdzie mieszka i ile ma lat. Każdy posiada jakiś talent, dlatego podczas dzisiejszego święta zaprezentowaliśmy niektóre z nich. 
Uczniowie odegrali krótką scenkę pt. "Niedokończona lekcja". Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali laureaci szkolnego konkursu piosenki, a umiejętności taneczne dziewczynki z grupy kadetek i juniorek Mażoretek IRIS oraz Alicja z zespołu Pryzmat. Rozstrzygnięty został również konkurs SPEEDCUBING.
Na zakończenie wszyscy uczniowie zatańczyli wspólnie na boisku szkolnym Kaczuszki i Macarenę.

święto szkoły 017  święto szkoły 033   święto szkoły 059   święto szkoły 066

Galeria: Święto szkoły 2023

Podczas organizacji święta wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu "Labolatoria Przyszłości". #labolatoriaprzyszłości. 

obiad maj

W terminie 31.03 - 6.04 uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiglu razem z uczniami ze Strykowa oraz Poznania uczestniczyli w warsztatach językowych w Londynie. Pierwszego dnia po wyczerpującej podróży uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. Następnie Dziś zwiedzili S katedrę św. Pawła oraz brytyjski parlament. Najodważniejsi pokonali 528 schodów, aby wspiąć się na Golden Gallery w katedrze. Kolejnym przystankiem było Chinatown. Po czym uczestniczyliśmy w zajęcia warsztatowych w National Gallery. Spacerowaliśmy również obok teatru Szekspirowskiego oraz przechodziliśmy przez most Millenium.

Londyn1

Czytaj więcej...

kondolencje 5