Z okazji Dnia Kobiet, Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zabawę dla uczennic naszej szkoły o nazwie "Odszukaj mnie". W zabawie udział wzięły chętne dziewczyny z klas 6-8. Nagrodą za odnalezienie koleżanki, na podstawie krótkiej charakterystyki, było wspólne zdjęcie w przygotowanej przez wolontariuszy "foto-ramce".

dzień kobiet

Fot.OK

Katarzyna Wiśniewska z kl. 8f oraz Anna Ilmer z kl. 8c wzięły dziś udział w II etapie konkursu "Junior English Combat" organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Lesznie. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wymagał od uczestników nie tylko znajomości zasad gramatyki, ale wiedzy z zakresu kultury krajów anglojęzycznych. Dziewczyny jako finalistki konkursu dziewczyny nie muszą podchodzić do sprawdzianu kompetencji językowych, który jest obowiązkowy dla kandydatów do leszczyńskiego Kopernika. Gratulujemy Kasi i Anii.
Fot. LK

2 lo konkurs

2 marca odbył się etap szkolny XXIII Gminnego Konkursu Ortograficznego pod patronatem Burmistrz Śmigla "Zostań mistrzem ortografii". W zmaganiach wzięło udział prawie 40 uczniów. W grupie klas IV- VI dyktando najlepiej napisały szóstoklasistki: Maria Skrzypczak, Marta Samoląg, Amelia Krysztof. W najstarszej grupie najmniej błędów popełniły: Patrycja Snela, Julia Skrzypczak, Lena Nowak. Dziewczyny będą reprezentować szkołę w etapie finałowym, który odbędzie się 14 marca 2023r. w naszej szkole. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

school 4958118 960 720

Podczas ostatnich lekcji klasy 8c i 8g podsumowały swoje wiadomości o lekturze ,, Kamienie na szaniec". Uczniowie pracowali w grupach i wykonywali murale. Przez chwilę poczuli się jak w okupowanej Warszawie i wcielili się w bohaterów, wypisujących na murach hasła Małego Sabotażu. Na plakatach znalazły się również informacje o bohaterach - ,,Rudym'', ,,Zośce'' i ,,Alku'' oraz daty ważnych akcji Szarych Szeregów.
Fot. ASz

332177515 644591430804343 4546309022679697901 n

Dziś uczniowie kl.7 i 8 uczestniczyli w niezwykłej prelekcji ph. "Dlaczego warto mieć marzenia?", wygłoszonej przez dra Sławomira Cieślę. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu realizowanego od kilku lat w naszej szkole pt. "Znani Śmigielanie". Nasz gość opowiedział o swoim życiu, niezwykłych pasjach. Jednocześnie przekonywał, że każdy powinien mieć w życiu cel i marzenia. Dziękujemy naszemu Gościowi, dr. n. med Sławomirowi Cieśli za wizytę w naszej szkole oraz wspaniały i pouczający wykład.
Fot. MW

wyklad

 

marzec 2023

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięca udziału w konkursie. 

konkurs na www

Regulamin konkursu. 

luty 2023

W związku z rozpoczynającymi się feriami zachęcamy, aby zapoznać się z informacjami Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz zamieszczonymi na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Z okazji ferii życzymy wszystkim członkom społeczności szkolnej pogodnego i radosnego wypoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten czas umożliwi Państwu/Wam pełne i bezpieczne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i interesujących przeżyć.

Bezpieczny wypoczynek w okresie ferii zimowych - WKO

Poradnik bezpiecznego wypoczynku

ferie001

Czytaj więcej...