W sobotę 15 kwietnia odbyła się wyjątkowa uroczystość, upamiętniająca polskich oficerów zabitych 83 lat temu na rozkaz Stalina, a szczególnie syna Ziemi Śmigielskiej, Józefa Smelkowskiego – posterunkowego Policji Państwowej (zamordowanego w 1940 r. w Twerze). Najpierw zaproszeni goście (w tym członkowie rodziny Józefa Smelkowskiego), dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zebrali się w auli szkolnej, gdzie obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży. Był on poświęcony historii zbrodni z 1940 roku. Następnie uczestnicy uroczystości udali się przed budynek szkoły. Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu Burmistrz Śmigla – Małgorzata Adamczak i wnuk zamordowanego odsłonili pamiątkową tablicę. Potem zasadzono drugi w historii szkoły Dąb Pamięci. Drzewo posadzili wspólnie: przewodniczący Rady Miejskiej – Wiesław Kasperski; pierwszy zastępca komendanta powiatowego policji – Tomasz Garstecki, dyrektor szkoły – Robert Plewka, przedstawiciel uczniów – Jędrzej Nowak oraz wnuczki i wnukowie Józefa Smelkowskiego. Następnie ks. kanonik Krzysztof Mizerski dokonał poświęcenia sadzonki oraz tablicy pamiątkowej. Na zakończenie przedstawiciele uczniów złożyli pod tablicami poświęconymi Józefowi Smelkowskiemu i Tadeuszowi Daszkiewiczowi kwiaty oraz zapalili znicze. (MW)

dąb pamięci 019 dąb pamięci 068

Galeria Uroczystość posadzenia Dębu Pamięci

Ponad 20 uczniów klas VI przystąpiło do projektu "WłączaMy ZERO WASTE", którego koordynatorem jest Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO z Poznania. Pierwsze warsztaty, które odbyły się we wtorek 4 kwietnia, były wprowadzeniem w ideę projektu i poprowadziła je trenerka CREO pani Anna Kaczmarek. 

warsztaty creo1Fot. IS

Czytaj więcej...

W marcu w naszej szkole odbył się coroczny konkurs piosenki. W przesłuchaniach, które ze względu na dużą liczbę chorych dzieci, odbyły się w dwóch terminach udział wzięło ok 50 uczniów. Tegorocznych laureatów poznamy na końcu kwietnia podczas koncertu, który odbędzie się w ramach obchodów święta szkoły. 

konkurs piosenki 16   konkurs piosenki 35

Galerii zdjęć: Konkurs Piosenki 2023

Uczniowie z kl. 7 i 8 uczestniczyli w Mistrzostwach Gminy w Piłce Nożnej. Chłopcy zajęli 1 miejsce i awansowali do etapu powiatowego. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu zmagań.
Fot. KM

piłka gmina 78

życzenia dyrektor

SU życzenia

W środę, 5 kwietnia wręczono nagrody i dyplomy uczniom kl. 4-6, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Gratulujemy laureatom! 😀
Fot. MS, MW

konkurs ozdoba

W poniedziałek, 3 kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie i nauczyciele, by wesprzeć autystów i ich rodziny, ubrali się w barwy nieba.

dzien autyzmu001 dzien autyzmu002 dzien autyzmu003

O tym, że kreatywność uczniów nie ma granic, przekonaliśmy się w piątek, 31 marca, czyli dniu bez plecaka. Okazało się, że książki i przybory szkolne potrafią się zmieścić w najróżniejszych przedmiotach.
Fot. IW, AM, AS, RD, MS, MS
Część zdjęć wykonano przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości Laboratoria Przyszłości

klasa 2d klasa 4a klasa 8c

Galeria Dzień bez plecaka 2023

W dniach 20-24 marca obchodziliśmy Tydzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie śpiewali piosenki w różnych językach, oglądali bajki w języku angielskim, rozwiązywali quizy, tworzyli słowniczki i poznawali kulturę krajów z różnych zakątków świata, między innymi poprzez tworzenie makiet, fotoramek, plakatów i lapbooków. Chętni uczniowie z klas 5 i 6 wzięli również udział w lekcji zumby z wykorzystaniem utworu „Wednesday”.

Galeria Tydzień Języków Obcych

 tydzien jezyków025 tydzien jezyków081