W sobotę 1 kwietnia uczniowie klas 5 i 6 wzięli udział w etapie gminnym Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2023. Piłkarze zdobyli 1 miejsce 🥇👏, tym samym uzyskując awans do kolejnego etapu. Gratulujemy i życzymy powodzenia! 
Fot. MB

piłka gmina

"Najpiękniejsze Kartka Wielkanocna" to konkurs plastyczny organizowany corocznie przez Starostwo Powiatowe w Kościanie. W tym roku w konkursie udział wzięły 363 osoby, w tym 46 z naszej szkoły wyłonionych w szkolnych eliminacjach.
W gronie laureatów znalazło się 12 naszych uczniów: Tomasz Szulc, Filip Budziński, Antonina Janicka, Oliwia Basiura, Hanna Walter, Hana Ratajczak, Zofia Piekarska, Aleksandra Andrynowska, Anna Kapłońska, Lena Jagodzik, Alicja Tomowiak, Adam Kaczmarek.
Serdecznie gratulujemy 👏🐇🐣😊
Fot.BŁ, RD

kartka wielkanocna 01kartka wielkanocna 02   kartka wielkanocna 03

kwiecień 23

XXIII Gminny Konkurs Ortograficzny „Zostań mistrzem ortografii” pod patronatem Burmistrza Śmigla, którego organizatorem była nasza szkoła, odbył się w wtorek, 14 marca br. Wzięło w nim udział 30 uczniów ze szkół z terenu gminy Śmigiel. Chłopcy i dziewczęta z klas IV-VIII mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z ortografii i interpunkcji, pisząc dyktanda o uczniowskich zainteresowaniach szóstoklasistów i szkolnych niepowodzeniach pewnego Mateusza. Teksty najeżone były niełatwymi wyrazami, ale uczestnicy dzielnie zmagali się z ortograficznymi pułapkami. Wśród uczniów klas IV-VI najlepsza okazała się Marta Samoląg ze Śmigla. Drugie miejsce zajął Władysław Jóźwiak ze szkoły Czaczu, a trzecie Maria Skrzypczak ze Śmigla. W drugiej kategorii kl. VII-VIII mistrzem ortografii została uczennica naszej szkoły, Lena Nowak. Za nią uplasowały się Aleksandra Dłużak ze Starej Przysieki Drugiej i Julia Skrzypczak ze Śmigla. Podziękowano również nauczycielom, którzy przygotowali młodych miłośników języka polskiego do konkursu. Gratulujemy uczniom naszej szkoły osiągniętych wyników!😀👏

gminny konkurs ortograficzny 13

Galeria: Gminny Konkurs Ortograficzny

istalling dyplom

Drodzy Ósmoklasiści! Szanowni Rodzice!
Prosimy o zapoznanie się z terminarzem "drzwi otwartch" w szkołach ponadpodstawowych. Zachęcamy do udziału w organizowanych wydarzeniach:

I Liceum Ogólnokształcące w Kościanie - 23.03.2023r. godz. 16.00 - 18.00
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kościanie - 24.03.2023r. godz. 15.00 - 18.00
Zespół Szkół Technicznych w Lesznie - 25.03.2023r. godz. 9.00
Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie - 25.03.2023r. godz. 9.00
Zespół Szkół Elektroniczno - Telekomunikacyjnych w Lesznie - 25.03.2023r. godz. 9.00
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie - 31.03.2023r. godz. 17.00 - 19.00 / 01.04.2023r. godz. 10.00 - 12.00
I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie - 15.04.2023r. godz. 9.00
II Liceum Ogólnokształcące w Lesznie - 22.04.2023r godz. 10.00
III Liceum Ogólnokształcące w Lesznie - 15.04.2023r. godz. 9.00

W razie pytań proszę o kontakt.


Z poważaniem
Izabella Szablewska
doradca zawodowy

Czytaj więcej...

Dzięki pomocom dydaktycznym dostępnym w szkole z programu "Laboratoria przyszłości" uczniowie klasy 5d zapoznali się z budową i działaniem mikroskopu optycznego. Dzieci nabyły umiejętności samodzielnej pracy z mikroskopem (nastawienie obrazu, regulacja ostrości). Nauczyły się również obliczać powiększenie obrazu oraz rozpoznawać poszczególne organelle w komórkach organizmu roślinnego i zwierzęcego. Bardzo cieszy, że piątoklasiści pracowali chętnie i z dużym zaangażowaniem, zachwycając się tym, co widzą przez szklany okular mikroskopu. (AM)

Fot. AM

mikrosko 5d

 

7 marca br. uczniowie naszej szkoły udział wzięli w XI Festiwalu Kulinarnym organizowanym przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie. Ideą wydarzenia była wymiana doświadczeń, umiejętności, świeżego spojrzenia i znajomości lokalnych tradycji kulinarnych przez wszystkich członków zespołów, które łączyła przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.
Festiwal składał się z dwóch różnych wydarzeń: gotowania na żywo oraz konkursu na najsmaczniejszą potrawę.  Magdalena Zbyrad – uczennica klasy 8b była uczestnikiem gotowania na żywo i jej drużyna zdobyła III miejsce. Magda przystąpiła dodatkowo do ww. konkursu. Jej ciasto beza Pavlowa zdobyło II miejsce:)
W konkursie na najsmaczniejszą potrawę udział ponadto wzięli: Amelia Szłapka, Daria Brzozowska, Judyta Kaczmarek, Kamila Nowak, Maja Żurawska, Maja Lasik, Marika Teresa Chomska, Nikola Wawrzynowska, Partycja Snela, Amanda Woźna, Marek Stelmach. 
 Dla uczniów naszej szkoły było to nowe, cenne doświadczenie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! (IS)
Fot. ZSP w Nietążkowie, OK
Festiwal Kulinarny

Z okazji Dnia Kobiet, Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zabawę dla uczennic naszej szkoły o nazwie "Odszukaj mnie". W zabawie udział wzięły chętne dziewczyny z klas 6-8. Nagrodą za odnalezienie koleżanki, na podstawie krótkiej charakterystyki, było wspólne zdjęcie w przygotowanej przez wolontariuszy "foto-ramce".

dzień kobiet

Fot.OK