W październiku w naszej szkole odbyła się zbiórka kasztanów. Klasy rywalizowały między sobą w konkursie na zebranie największej ilości. Najwięcej kasztanów dostarczyły klasy (zdobywając tym samym nagrody-niespodzianki): 5c; 2b; 2d. Zebrane w ten sposób środki zostały przekazane m.in. na zakup nagród i nowych insygniów pocztu sztandarowego. 

kasztany001

Szczegółowe wyniki zbiórki poniżej.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy 1e wzięli udział w lekcji robotyki,którą przeprowadziła pani Joanna Skrzypczak. Dzieci nauczyły się,w jaki sposób należy programować roboty.Sprzęt, z którego korzystali uczniowie,został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości
Fot. HM

Ie robotyka1 1e robotyka2

obiady listopad 23

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kościanie zaprosił uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym „Mój zębowy niezbędnik” w ramach projektu edukacyjnego „Mam zdrowe zęby!”. Praca konkursowa miała wywołać pozytywne skojarzenia, gdzie estetyka, kolorowy wygląd przyborów do mycia zębów przełoży się na budowanie zdrowych nawyków dbania o higienę jamy ustnej i zębów.
Zwycięzcy etapu szkolnego: Igor Jągowski klasa I b, Krystian Klecha klasa II a, Rozalia Koźlik klasa II e.
Gratulujemy i trzymamy kciuki na wyższym szczeblu! (IW)

konkurs

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji w trosce o dobrostan psychiczny naszych uczniów oraz nauczycieli podjęliśmy działania. Do najważniejszych należało zorganizowanie dla najmłodszych uczniów przestrzeni służącej relaksacji. Dzieci miały okazję przy odpowiednich technikach oddechowych wyciszyć się, a także wsłuchać w kojącą muzykę. Zapoznane zostały z bajką terapeutyczną, która przypomniała im, że każdy z nas jest inny, dzięki czemu jesteśmy wyjątkowi. Uczestniczyły się w zajęciach jogi, które prowadzone są w naszej szkole dla określonych grup przez cały rok. Starsi uczniowie podjęli tematykę zdrowia psychicznego w trakcie lekcji z wychowawcą. Mieli okazję zapoznać się z szeregiem materiałów mówiących m.in. o tym: co robić, kiedy odczuwasz niepokój, dlaczego relacje są ważne, jak być dla siebie lepszym. Poznali techniki oddechowe, które łagodzą stres. Drogowskazem do działań mających na celu dbania o zdrowie psychiczne były przygotowane dla społeczności szkolnej afirmacje.(JS)

Fot. JS, MW

ś dzien zdrowia psych1 ś dzien zdrowia psych2 ś dzien zdrowia psych3

Teacher day

Szanowni Uczniowie i Rodzice!

Dyrektor szkoły prosi o zapoznanie się z harmonogramem kursów autobusów szkolnych w dniu 13 października br. (Dzień Edukacji Narodowej)
Dowozy -  bez zmian
Odwozy:
klasy I – III – ok. godz. 10:45
klasy IV – VIII – ok. godz. 11:50
przedszkole – godz. 13:00

bus

Czytaj więcej...

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Zrób porządek w szafie". Od 10 października do 15 listopada przed wejściem do szatni szkolnej będzie postawiony kontener, do którego można oddać: odzież, tekstylia domowe (ręczniki, zasłony, firany, obrusy itp) oraz obuwie (wymienione rzeczy należy spakować w worek).
Ważne, by odzież była spakowana oddzielnie od obuwia i tekstyliów. Oddana odzież nie może być wilgotna.
Do pojemnika można oddawać tylko wskazane rzeczy. Nie będą odbierane dywany, wózki, nosidełka dziecięce, akcesoria sportowe (np. namioty, buty narciarskie itp.) pierzyny, ścinki materiałów.
Jeśli uda nam się zebrać dużą ilość ww. rzeczy, być może szkoła zostanie obdarowana sprzętem sportowym.
Zachęcamy do włączenia się w akcję!

plakat czyszczenie szafy 1

Czytaj więcej...

Poczet sztandarowy naszej szkoły zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Ceremoniału Sztandarowego "Na baczność, czy na spocznij?". W konkursie organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kościanie udział wzięło łącznie 18 szkół, w tym 14 szkół podstawowych. Julia Matecka, Maja Matecka i Tadeusz Zimniak musieli wykazać się wiedzą praktyczną i teoretyczną z zakresu m.in. ceremoniału i sybolów narodowych.
Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły 🏆👏

konkurs poczet

📷 IW

W sobotę 30 września br. firma Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego zaprosiła rodziców z dziećmi na spotkanie pełne wrażeń. Była to okazja do spędzenia wolnego czasu w aranżacji Dzikiego Zachodu (przygotowanego przez firmę) oraz wysłuchania licznych prelegentów, którzy zabrali dzieci do świata bajek. Wśród zaproszonych gości znalazła się pani Magdalena Habernik – Tomowiak (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej), która miała przyjemność przeczytania dzieciom bajki „Kowboj Kuba i wstrętny Franek” oraz zorganizowania dla nich animacji.
Była to okazja do wdrożenia „Szkolnego Projektu Edukacyjnego. Cudowne i pożyteczne – zaczarowany świat bajek” w porozumieniu ze Szkołą Podstawową im. Marii Konopnickiej w Krzycku Wielkim. W/w przedsięwzięcie realizowane było we współpracy z firmą Werner Kenkel, Miejską Biblioteką Publiczną im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie oraz Komendą Miejskiej Policji w Lesznie.
Zachęcamy do zapoznania się z relacją wydarzenia - kliknij tutaj.

Magdalena Habernik-Tomowiak
Izabela Wajske