Z okazji beatyfikacji Wielkiego Polaka – Jana Pawła II  w szkole odbyła się wystawa   pn. „Santo Subito”  oraz szkolny konkursu wiedzy religijnej o naszym papieżu.

 

Czytaj więcej...

        W środę 18 maja 2011r. przedstawiciele naszej społeczności uczniowskiej wzięli udział w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Dziecka panem Markiem Michalakiem zorganizowanym przez Zespół Szkół w Czaczu.

 

Czytaj więcej...

        W piątek 29 kwietnia 2011r. Szkoła Podstawowa w Śmiglu świętowała dwudziestą rocznicę nadania imienia Konstytucji 3 Maja. Dla wielu nauczycieli i pracowników szkoły to  wyjątkowe święto, gdyż byli świadkami tego wydarzenia sprzed dwudziestu lat.

Czytaj więcej...

        W poniedziałek 18 kwietnia 2011r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział w wyjątkowych zajęciach. Podczas nietypowej lekcji przypomnieli sobie najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Przedstawiciele Braci Rycerskiej KERIN opowiadali o dziejach przodków, pokazywali, jak kiedyś walczono. Były także zaręczyny Mieszka I z Dąbrówką. Dzięki tej „żywej lekcji historii” uczniowie mogli na chwilę przenieść się w czasy początków państwa polskiego. Więcej zdjęć w galerii: Żywa lekcja historii.

 

        12 kwietnia w szkole odbył się Turniej Mitologiczny, w którym udział brały klasy piąte. Celem imprezy było przybliżenie uczniom kultury starożytnej Grecji oraz kształtowanie nawyków zdrowej rywalizacji w atmosferze życzliwości i prawidłowego dopingu.

Czytaj więcej...

Dzięki uprzejmości firmy PF Computer Technology ze Śmigla, od dziś możemy cieszyć się nową stroną internetową naszej szkoły.