Harmonogram kursów autobusów szkolnych obowiązujący od 21 listopada 2023r. 

dowozy

odwozy

autobus szkolny

W piątek 17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas 4-8 mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia i licznie walczyli o "Certyfikat Mistrza". Szkolny patrol uczniowski sprawdzał również tę ważną umiejętność wśród nauczycieli. Do akcji na lekcjach włączli się również uczniowie klas III.

ŚDTM 2023 10   ŚDTM 2023 41   ŚDTM 2023 18

Fotogaleria: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2023

Dzisiaj ważne wydarzenie w naszej szkole - głosowanie na oddolne inicjatywy uczniów w ramach działania „Szkolny Budżet ZERO WASTE”. Do komisji konkursowej wpłynęło osiem wniosków. Każdy inny, każdy wartościowy, pomysłowy i w myśl zasady ZERO WASTE. W głosowaniu wzięło udział 733 uczniów. 

384552201 705092291553237 6253927783692794432 n 400761298 1029941794994268 4389797686228827750 n

Czytaj więcej...

W naszej szkole trwa akcja promocyjna uczniowskich projektów, które biorą udział  w konkursie na dofinansowanie w kwocie 1000 zł na jego realizację. Do komisji wpłynęło 8 wniosków. Głosowanie odbędzie się 8 listopada.

Projekt pt. "WłączaMY ZERO WASTE" jest realizowany w formule partnerskiej przez Stowarzyszenie CREO (Lider), Stowarzyszenie Metropolia Poznań, Norsensus Mediaforum (Norwegia), Društvo Ekologia Brez Meja (Słowenia).
Projekt finansowany z Funduszy EOG w ramach programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

W październiku w naszej szkole odbyła się zbiórka kasztanów. Klasy rywalizowały między sobą w konkursie na zebranie największej ilości. Najwięcej kasztanów dostarczyły klasy (zdobywając tym samym nagrody-niespodzianki): 5c; 2b; 2d. Zebrane w ten sposób środki zostały przekazane m.in. na zakup nagród i nowych insygniów pocztu sztandarowego. 

kasztany001

Szczegółowe wyniki zbiórki poniżej.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy 1e wzięli udział w lekcji robotyki,którą przeprowadziła pani Joanna Skrzypczak. Dzieci nauczyły się,w jaki sposób należy programować roboty.Sprzęt, z którego korzystali uczniowie,został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości
Fot. HM

Ie robotyka1 1e robotyka2

obiady listopad 23

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kościanie zaprosił uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym „Mój zębowy niezbędnik” w ramach projektu edukacyjnego „Mam zdrowe zęby!”. Praca konkursowa miała wywołać pozytywne skojarzenia, gdzie estetyka, kolorowy wygląd przyborów do mycia zębów przełoży się na budowanie zdrowych nawyków dbania o higienę jamy ustnej i zębów.
Zwycięzcy etapu szkolnego: Igor Jągowski klasa I b, Krystian Klecha klasa II a, Rozalia Koźlik klasa II e.
Gratulujemy i trzymamy kciuki na wyższym szczeblu! (IW)

konkurs

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji w trosce o dobrostan psychiczny naszych uczniów oraz nauczycieli podjęliśmy działania. Do najważniejszych należało zorganizowanie dla najmłodszych uczniów przestrzeni służącej relaksacji. Dzieci miały okazję przy odpowiednich technikach oddechowych wyciszyć się, a także wsłuchać w kojącą muzykę. Zapoznane zostały z bajką terapeutyczną, która przypomniała im, że każdy z nas jest inny, dzięki czemu jesteśmy wyjątkowi. Uczestniczyły się w zajęciach jogi, które prowadzone są w naszej szkole dla określonych grup przez cały rok. Starsi uczniowie podjęli tematykę zdrowia psychicznego w trakcie lekcji z wychowawcą. Mieli okazję zapoznać się z szeregiem materiałów mówiących m.in. o tym: co robić, kiedy odczuwasz niepokój, dlaczego relacje są ważne, jak być dla siebie lepszym. Poznali techniki oddechowe, które łagodzą stres. Drogowskazem do działań mających na celu dbania o zdrowie psychiczne były przygotowane dla społeczności szkolnej afirmacje.(JS)

Fot. JS, MW

ś dzien zdrowia psych1 ś dzien zdrowia psych2 ś dzien zdrowia psych3

Teacher day