Gratulujemy uczniom z klas 1-3 sukcesu w konkursie plastycznym na "Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową". W tym roku wśród laureatów konkursu znaleźli się: Tomasz Włodarczak, Dominika Sołtysiak, Alicja Pelec, Dobrochna Czubińska, Olga Marciniak, Hanna Górska, Marietta Łupicka, Zofia Pelczyńska, Hana Ratajczak, Alicja Ciorga. W środę 13 grudnia w Kościanie odebrali oni nagrody z rąk organizatorów.
14 grudnia uczniowie, których prace zakwalifikowały się do etapu powiatowego, otrzymali nagrody z rąk pana dyrektora .
Fot. AJ

kartka wreczenie nagrod

Klasa 4d wzięła udział w wirtualnych zawodach i zabawiła się w pomocników gwiazdora, włączając się do akcji #AktywnaPomoc. W szczytnym celu jedni pokonali 3 km, a drudzy wykonali 4000 kroków.
Fot. MW

4d aktywna pomoc

Uczniowie klas 7 zajęli 3 miejsce 🥉na turnieju powiatowym w piłce nożnej halowej. Gratulujemy zawodnikom i ich trenerowi!

pilka halowa klasa7

We wtorek 12 grudnia klasy Ia i Id odwiedziły Muzeum Rolnictwa i Przemysłu w Szreniawie. Poznały tam dawne zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe.
For. HJ

1a 1d wycieczka 

Mitologia grecka stała się tematem przedstawień teatrzyku kukiełkowego.Opowieści o bogach,herosach i ludziach cieszyły się zainteresowaniem uczniów. Mieli oni okazję poznać oraz utrwalić wiedzę o kulturze i sztuce starożytnej Grecji.
Fot. IR

mity greckie

 

Uczniowie kl.4d udali się 8 grudnia na poznańskie lotnisko „Ławica”. Mieli okazję poczuć się, jak pasażerowie samolotu oraz przyjrzeć się działaniom osób pracujących na lotnisku.
Fot. IW, MW

4d poznan lotnisko

 

5 grudnia uczniowie klas 2 a i 2 e pojechali kolejką wąskotorową do Robaczyna, gdzie w sali wiejskiej wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych. Następnie klasa 2 e udała się na seans filmowy do kina w Lesznie.
Fot. AJ, MP, ON

2a 2e wycieczka 2a 2e wycieczka2 2a 2e wycieczka3 2a 2e wycieczka4

Uczniowie z klas 3a, 3c, 4c, 4d i 6a przystąpili do kampanii "BohaterOn", której celem jest uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego. Trzecioklasiści m.in. obejrzeli filmy patriotyczne, wykonali laurki dla powstańców, wykonali gazetkę tematyczną, poznali historię powstania z lektury,odwiedzili miejsca pamięci w najbliższej okolicy. Czwarto- i szóstoklasiści na lekcjach języka polskiego wysłuchali piosenek patriotycznych, opowieści o historii małego powstańca. 
Fot. IM, MS, MW

bohaterON 1 Bohater ON2 bohater ON3
BohaterON dyplom

Gratulujemy Marcie Samoląg z kl. 7a i Nikodemowi Sikorze z kl. 7d zdobycia drugiego i trzeciego miejsca w finale konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych KWoKA, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie.
Fot. AM

KWoKa konkurs

28 listopada odbył się etap szkolny Konkursu Recytatorskiego „Emocje w wierszach dla dzieci”, w którym uczestniczyli przedstawiciele klas 2 i 3. 


konkurs recytatorski1 konkurs recytatorski2 konkurs recytatorski3