Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole odbył się koncert laureatów szkolnego Konkursu Piosenki. Przed uczniami klas V-VIII zaprezentowali się najlepsi wokaliści w kategorii klas 4-8 oraz w kategorii "piosenka anglojęzyczna". Po prezentacjach ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody we wszystkich kategoriach. 

koncert lauteatów konkurs piosenki 2024 25   koncert lauteatów konkurs piosenki 2024 24    koncert lauteatów konkurs piosenki 2024 23

Zdjęcia w galerii: Koncert laureatów Konkursu Piosenki

22 marca uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu z absolwentem naszej szkoły, prokuratorem Panem Konradem Frąckowiakiem, w ramach projektu „Dlaczego warto się uczyć?”. Podczas spotkanie młodzież miała okazję dowiedzieć się na czym polega praca prokuratora i jak droga edukacyjna do niej prowadzi. Usłyszeli również o tym jak fukcjanują sądy i jak należy się zachować w instytucjach tej rangi. 

Dziękujemy Panu Konradowi Frąckowiakowi za przyjęcie zaproszenia i podzielenie się swoją wiedzą oraz doświadczeniem.

spotkanie z prokuratorem

Uczniowie klas 7 i 8 brali udział w spotkaniu z panią Jolantą Bartoś autorką książki STALKER. 📚 Były to jednocześnie ciekawe warsztaty dotyczące cyberbezpieczeństwa i stalkingu. 

foto 1

Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu w ramach realizacji projektu BLISKO.

Foto: Spotkanie z pisarką

O pilotowaniu samolotu, przewożeniu podróżnych na trasach krajowych i zagranicznych, o odpowiedzialności za stan technicznych samolotu oraz za bezpieczeństwo załogi i pasażerów 12 marca opowiedział uczniom klas 6 i 7 absolwent naszej szkoły, pan Daniel Pawlicki - pilot samolotów pasażerskich.
Było to kolejne ze spotkań z cyklu "Dlaczego warto się uczyć?" ,który realizowany jest w Szkole Podstawowej w Śmiglu. Pan Daniel Pawlicki opowiedział młodzieży, kiedy narodziła się u niego pasja i pragnienie latania; jak wyglądała jego droga do zdobycia licencji. Liczne zdjęcia i filmiki pozwoliły na spojrzenie na lot z perspektywy pilota. Pan Pawlicki wspomniał też o szkole, nauczycielach, którzy go uczyli, nauczycielu wychowania fizycznego panu Robercie Plewce, wychowawczyni, z którą do dzisiaj utrzymuje kontakt. Liczne pytania ze strony uczniów były dowodem na to, że zawód pilota okazał się dla nich bardzo interesujący, a spotkanie z absolwentem naszej szkoły inspirujące.

Dziękujemy serdecznie Panu Danielowi Pawlickiemu za spotkanie i życzymy, aby jak najdłużej czerpał satysfakcję z tego, co robi i nie ustawał w wysiłku budowania i umacniania
bezpieczeństwa naszej lotniczej rzeczywistości. Niech Pana entuzjazm wzrasta wrazz wysokością, jaką osiąga. Niech Pana umiejętności pilotażu rozwijają się wciąż na nowe wysokości.

spotkanie pilot002 spotkanie pilot003 spotkanie pilot004spotkanie pilot001

Już od kilku lat w ramach innowacji metodycznej chętni uczniowie utrwalają poznane struktury leksykalne z wykorzystaniem aplikacji Instaling https://instaling.pl/. Praca z tą aplikacją jest darmowa i polega na rozwiązywaniu codziennych kilkuminutowych sesji, podczas których uczniowie powtarzają i rozwijają zasób słów w języku angielskim.

bez tytulu

Czytaj więcej...

Na początku marca w naszej szkole odbył się szkolny Konkurs Piosenki. W przesłuchaniach udział wzięło ponad 60 dzieci. Najlepsi z nich już wkrótce zaprezentują się przed szkolną społecznością. 

konkurs piosenki 2024 04   konkurs piosenki 2024 18   konkurs piosenki 2024 41

Galeria: Konkurs Piosenki 2024

Dyrektor szkoły prosi Uczniów i Rodziców o zapoznanie się z planem kursów autobusów szkolnych w czasie rekolekcji tj. w dn. od 5 do 7 marca br.

Harmonogram kursów autobusów - rekolekcje

obiady marzec 2024

Dyrektor szkoły informuje, że w zakładce REKRUTACJA znajdują się aktualne informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025.

rekrutacja

 

 

W piątek, 2 lutego, uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w spotkaniu z byłym siatkarzem i reprezentantem Polski, Marcinem Prusem. Odbyło się ono w ramach projektu „Siatkarskie Ośrodki Szkolne, którego uczestnikiem jest jest nasza szkoła, a organizatorem przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Podczas spotkania sportowiec przekonywał uczniów, że warto się ruszać i mieć w życiu cel, do którego się dąży.
Fot. MW, IW, MP

spotkanie mprus030 spotkanie mprus031

Galeria Spotkanie z Marcinem Prusem