W dniach od 21 do 25 listopada 2011r. w świetlicy szkolnej nauczycielki Marzena Kowalczyk i Renata Jankowska zorganizowały konkurs pt. "Opakowanie świątecznego prezentu". Do plastycznej rywalizacji zgłosiło się 52 uczniów klas I-VI. Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie z otrzymanych materiałów papierniczych opakowania wybranego pudełka. Liczył się pomysł, a także technika i estetyka wykonania pracy. Właśnie te elementy brała pod uwagę przy ocenie komisja konkursowa w składzie: Krystyna Biniaś - nauczyciel bibliotekarz, Violetta Bogdanow - nauczyciel plastyki, Izabela Ratajczak - pedagog szkolny, Roksana Stachowiak i Wiktoria Kubiak - uczennice kl.VIa. Wybór najlepszych trzech prac był  naprawdę trudny, ponieważ uczniowie wykonali bardzo ciekawe prezenty. 

DSC02234

Czytaj więcej...

6 grudnia z okazji MIKOŁAJEK dzieci w naszej szkole przyszły ubrane na czerwono i w mikołajkowych czapkach. Można było poczuć, że święta tuż, tuż...

 

SAM 2180

 

Zobacz zdjecia w galerii:Mikołajki i prezenty

W listopadzie br. w oddziale przedszkolnym oraz w klasach I-III przeprowadzono Konkurs Plastyczny, majacy na celu m.in. zachęcenie dzieci do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowego odżywiania.

DSC02200

Czytaj więcej...

29 listopada odbył się w naszej szkole konkurs pn. "Bajki Ignacego Krasickiego". Podczas niego uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności recytatorskie. Udział wzięło w nim 25 uczestników.

SAM 2163

Czytaj więcej...

Dnia 30 listopada przedszkolaki w naszej szkole obchodziły andrzejki. Dzieci poznały najbardziej popularne wróżby, m.in. "studnia życzeń", "wyścig kapci", "jajka z wróżbą", "wróżba miłosna" oraz najatrakcyjniejsze - lanie wosku. Wróżbom towarzyszyły magiczne zaklęcia oraz tańce i słodki poczęstunek.  

Sam 1433p

Czytaj więcej...

25 listopada swoje świeto obchodziła najmilsza zabawka świata. W zwiazku ze Światowym Dniem Pluszowego Misia w piątek na lekcjach uczniom i nauczycielom towarzyszyły ulubione "pluszaki". W tym dniu w szkole zrobiło się naprawdę miło i przytulnie. Zobacz zdjecia w galerii: Dzień Pluszowego Misia

 

SAM 2117

W czwartek 24 listopada samorząd uczniowski wraz z opiekunem p.I.Włoch zorganizowali dyskotekę andrzejkową dla uczniów klas 4-6. Tego popołudnia jeden ze szkolnych korytarzy zamienił się w parkiet do tańca. Dla uczestników zabawy dziewczyny z samorzadu przygotowały także wróżby. Zobacz zdjęcia w galerii:Dyskoteka andrzejkowa 2011

 

SAM 2068

Ogłaszamy zbiórkę zużytych BATERII. 

Proponujemy, aby wzorem lat ubiegłych uczniowie gromadzili  przyniesione baterie w klasach, a w wyznaczonym terminie przynieśli na miejsce zbiórki. Pierwsze ważenie odbędzie się po feriach zimowych.

 

W dniach 21 listopada - 8 grudnia w naszej szkole przeprowadzona zostanie akcja GÓRA GROSZA. Celem akcji jest pomoc dla Domów Dziecka, rodzinnych domów dziecka oraz  rodzinom zastępczym. Każdy grosz się liczy.

  


11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Z tej okazji w czwartek, 10 listopada, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję obejrzeć insenizację przygotowaną przez panie Iwonę Włoch i Aldonę Wleklik. Dzieci z klasy IVe i IVa przedstawiły scenki z historii Polski związane z utratą, a później z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. W tym dniu wszyscy przyszli do szkoły odświętnie ubrani. Zobacz zdjęcia w galerii: Święto Niepodległości 2011

SAM 2024

W poniedziałek 7 listopada w naszej szkole odbył się gminny konkurs dla uczniów gimnazjów pn. „Międzyszkolne zmagania młodych ekologów”. Organizatorem konkursu był Urząd Miejski Śmigla i Szkoła Podstawowa w Śmiglu. W zmaganiach udział wzieły siedmioosobowe drużyny reprezentujące wszystkie gimnazja z gminy Śmigiel. Nagrody były współfinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wyniki konkursu:

Czytaj więcej...