19 grudnia 2013 r. dzieci przedszkolne z grupy 0A wystąpiły w przedstawieniu jasełkowym, które obejrzeli rodzice i Gwiazdor. Jasełka były przeplatane kolędami i pastorałkami. W śpiew włączyli się dorośli. Gwiazdor obdarował małych artystów prezentami. Na zakończenie miłego spotkania wszyscy uczestnicy tradycyjnie przełamali się opłatkiem. 

DSC 5748

Czytaj więcej...

W piątek 20 grudnia w naszej szkole wystawiono jasełka. Zobacz zdjęcia: Jasełka 2013

SAM 1734 

Dnia 18 i 19 grudnia w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania przy choince grup przedszkolnych. W czasie zajęć dzieci wysłuchały opowiadania świątecznego pt. "Ten wyjątkowy dzień", a także opowiadały o zwyczajach bożonarodzeniowych i przygotowaniach do Wigilii. Zobacz zdjęcia: Zerówki w szkolnej bibliotece

Dnia 7 listopada odbył się konkurs plastyczny pt. „ Cztery pory roku”, w którym udział wzięło 123 uczniów z klas I-VI. Spośród wszystkich prac wyłoniono 12 najlepszych, które zostały umieszczone w kalendarzu na 2014 rok. Kalendarz ten jest dostępny w sprzedaży od piątku 13 grudnia na terenie szkoły. Będzie go można również zakupić 16 grudnia, podczas „otwartego poniedziałku”. Może być on miłym upominkiem pod choinkę. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby dzieci i szkoły.

SAM 1681

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr jakie posiada, ale jego czynów.” JP II

W poniedziałek 9 grudnia uczennice z kółka katechetyczno-artystycznego reprezentowały naszą szkołę w czasie obchodów „Międzynarodowego Dnia Wolontariusza” w Nietążkowie. Na scenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kasprowicza w Nietążkowie występowali uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a także zaproszeni goście z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie. Spotkanie to było okazją do promowania akcji charytatywnych organizowanych w naszej szkole oraz integracji ze środowiskiem lokalnym. Zdjęcia w galerii: DZIEŃ WOLONTARIUSZA

IMG 3461

W listopadzie w świetlicy szkolnej zorganizowano konkurs plastyczno – techniczny pt.: „Magiczne Drzewko” pod opieką pani Marzeny Kowalczyk i pani Renaty Jankowskiej. Zadaniem uczniów było wykonanie z przygotowanych materiałów drzewka pełnego uroku. Pomysłowość i estetyka były kluczem do wyróżnienia w konkursie. Komisja w składzie: p. Violetta Bogdanow, p. Hanna Mielcarek, p. Izabela Ratajczak, uczennice klasy VIe Monika Buchwald i Katarzyna Woś, wyłoniła wśród 41 dzieł najlepsze. I miejsce zdobyła Felicja Śliwińska z kl. VIa, II miejsce Sandra Jóźwiak z kl. VId, III miejsce Martyna Juja z kl. IIIc, a wyróżnienie Maja Szumacher z kl. Vb.

DSCF9466

Czytaj więcej...

6 grudnia w naszej szkole zrobiło się czerwono i świątecznie. To za sprawą licznej grupy Mikołajów, którzy pojawili się, aby zasiąść w szkolnych ławkach. Zobacz zdjęcia: Mikołajki 2013

IMG 3450

4 grudnia odbył się, jak co roku, Turniej Mitologiczny. Piątoklasiści rywalizowali ze sobą w konkursie wiedzy i zawodach sportowych. Wykazać się musieli nie tylko znajomością mitów i związków frazeologicznych, ale również wiadomościami na temat kultury, sztuki i życia starożytnych Greków. Rywalizowali ze sobą w zapasach, wyścigu rydwanów, rzucie dyskiem i oszczepem, biegach.

IMG 3384

Czytaj więcej...

W ramach projektu edukacyjnego "Cztery pory roku" w bibliotece szkolnej odbyły się dwa konkursy recytatorskie. Pierwszy, 27 listopada dla uczniów klas I-III. W tej kategorii pierwsze miejsce zdobyła Jagoda Dudkowiak z klasy IIIc, drugie - Olaf Janicki z kl.IIId, a trzecie- Nikola Szymańska z kl.Ia i Martyna Majorek z kl.IIc. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Maślankiewicz z kl.Ia i Adam Andrynowski z kl.IIIb.

Drugi konkurs, dla uczniów klas IV-VI, odbył się 3 grudnia. Laureatami zostali: Julia Pieprzyk z kl.IVa - I miejsce,Tamara Kotlińska z kl.VIe - II miejsce, Weronika Targosz z kl.IVa - III miejsce. Olga Brzozowska z kl.Vb i Joanna Markowiak z kl.VIe otrzymały wyróżnienia. 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a laureatom gratulujemy. 

IMG 3356   IMG 3395   IMG 3397

Dnia 29.11.2013r. dzieci z grupy „0”B obchodziły święto Andrzejek. Zajęcia tego dnia były poświęcone wróżbom i zabawom, przy których śmiechu było co nie miara. Dzieci poznały zaklęcie, które razem z panią- czarodziejką- powtarzały przy kolejnej wróżbie. Przepowiednie zdradzały co czeka dzieci w przyszłości, inne były przestrogą lub dobrą radą. Najwięcej emocji wzbudzało u dzieci lanie wosku oraz wróżba z butami. Wróżby były przeplatane tańcami z różdżką, z kapeluszem czarodziejki oraz tańcem na gazetach. Na uczestników zabawy czekał też słodki poczęstunek. Zdjęcia w galerii: Andrzejki w zerówce

SAM 2766