W piątek 16 września 2011r. uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Z wielkim zaangażowaniem porządkowali teren wokół szkoły i targowiska miejskiego. Zebrali duże ilości śmieci, które złożyli w wyznaczonych miejscach. Dzięki ich wysiłkom nasze miasto stało się jeszcze piękniejsze, bo bardziej czyste. 

MB900437513

 

      Choć wakacje to czas przyjemny, nadszedł ich kres. Nastał czas ponownego spotkania w szkolnych murach. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Świętą i błogosławieństwem ks. Zygmunta Bartkowiaka.

Czytaj więcej...

        W środę, 22 czerwca nadszedł upragniony dzień rozdania świadectw. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011 uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiglu zaczęli od mszy świętej w kościele farnym, po której wszyscy zebrali się na boisku szkolnym.

Czytaj więcej...

        W poniedziałek, 20 czerwca odbyły się apele, na których nagrodzono laureatów konkursów przedmiotowych, jakie odbyły się w naszej szkole w minionym roku szkolnym. Rozstrzygnięto także konkurs na najlepszy plakat promujący akcje „Zachowaj trzeźwy umysł”, który wykonała klasa VIe oraz wręczono nagrody zespołom, które zebrały największą ilość zużytych baterii. Zdjęcia w galerii: Apel - nagrody za konkursy kl 4-6

Czytaj więcej...

        W piątek 17 czerwca br. już tradycyjnie odbył się mecz piłki nożnej nauczyciele kontra uczniowie.

Czytaj więcej...

        12 czerwca 2011r. odbył się festyn pn. „Niedzielne spotkanie w szkole”. Celem imprezy było zaprezentowanie śmigielskiej społeczności, a w szczególności rodzicom, talentów naszych uczniów, które mogą rozwijać w szkole. Ci, którzy przybyli do dużej sali gimnastycznej mogli obejrzeć m.in. inscenizację z okazji Święta Szkoły, pokaz tenisa stołowego, tańce w wykonaniu klasy IIId. Można było także posłuchać młodych klarnecistek oraz trębaczy. Młodzież zaprezentowała również piosenki i wiersze o szkole. Grupa katechetyczna zaśpiewała piosenkę o papieżu, a klasa VIb o wakacjach w języku niemieckim. Wystąpił także zespół Pryzmat-Bis. Zebranym przybliżono kodeks „Szkoły bez przemocy” - programu społecznego, w którym bierze udział nasza placówka. Imprezie towarzyszyły wystawy: prac uczniowskich oraz fotograficzna „Z życia klasy”. Zdjęcia w galerii: Festyn Niedzielne spotkanie w szkole 2011

 

        Z okazji beatyfikacji Wielkiego Polaka – Jana Pawła II  w szkole odbyła się wystawa   pn. „Santo Subito”  oraz szkolny konkursu wiedzy religijnej o naszym papieżu.

 

Czytaj więcej...

        W środę 18 maja 2011r. przedstawiciele naszej społeczności uczniowskiej wzięli udział w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Dziecka panem Markiem Michalakiem zorganizowanym przez Zespół Szkół w Czaczu.

 

Czytaj więcej...

        W piątek 29 kwietnia 2011r. Szkoła Podstawowa w Śmiglu świętowała dwudziestą rocznicę nadania imienia Konstytucji 3 Maja. Dla wielu nauczycieli i pracowników szkoły to  wyjątkowe święto, gdyż byli świadkami tego wydarzenia sprzed dwudziestu lat.

Czytaj więcej...

        W poniedziałek 18 kwietnia 2011r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział w wyjątkowych zajęciach. Podczas nietypowej lekcji przypomnieli sobie najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Przedstawiciele Braci Rycerskiej KERIN opowiadali o dziejach przodków, pokazywali, jak kiedyś walczono. Były także zaręczyny Mieszka I z Dąbrówką. Dzięki tej „żywej lekcji historii” uczniowie mogli na chwilę przenieść się w czasy początków państwa polskiego. Więcej zdjęć w galerii: Żywa lekcja historii.