W czwartek 24 listopada samorząd uczniowski wraz z opiekunem p.I.Włoch zorganizowali dyskotekę andrzejkową dla uczniów klas 4-6. Tego popołudnia jeden ze szkolnych korytarzy zamienił się w parkiet do tańca. Dla uczestników zabawy dziewczyny z samorzadu przygotowały także wróżby. Zobacz zdjęcia w galerii:Dyskoteka andrzejkowa 2011

 

SAM 2068

Ogłaszamy zbiórkę zużytych BATERII. 

Proponujemy, aby wzorem lat ubiegłych uczniowie gromadzili  przyniesione baterie w klasach, a w wyznaczonym terminie przynieśli na miejsce zbiórki. Pierwsze ważenie odbędzie się po feriach zimowych.

 

W dniach 21 listopada - 8 grudnia w naszej szkole przeprowadzona zostanie akcja GÓRA GROSZA. Celem akcji jest pomoc dla Domów Dziecka, rodzinnych domów dziecka oraz  rodzinom zastępczym. Każdy grosz się liczy.

  


11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Z tej okazji w czwartek, 10 listopada, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję obejrzeć insenizację przygotowaną przez panie Iwonę Włoch i Aldonę Wleklik. Dzieci z klasy IVe i IVa przedstawiły scenki z historii Polski związane z utratą, a później z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. W tym dniu wszyscy przyszli do szkoły odświętnie ubrani. Zobacz zdjęcia w galerii: Święto Niepodległości 2011

SAM 2024

W poniedziałek 7 listopada w naszej szkole odbył się gminny konkurs dla uczniów gimnazjów pn. „Międzyszkolne zmagania młodych ekologów”. Organizatorem konkursu był Urząd Miejski Śmigla i Szkoła Podstawowa w Śmiglu. W zmaganiach udział wzieły siedmioosobowe drużyny reprezentujące wszystkie gimnazja z gminy Śmigiel. Nagrody były współfinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wyniki konkursu:

Czytaj więcej...

Czwartkowe popołudnie (27 października) w naszej szkole należało do miłośników dobrej zabawy. Panie Piątek, Wójcik i p.Filipowska przygotowały dyskotekę okazji Halloween. W sali rozgościły się duszki, pająki, „płonące” dynie i sympatyczne czarownie, które miały przywołać nastrój grozy. Na uczestników zabawy czekały konkursy z nagrodami. Mogliśmy podziwiać występy wokalne oraz taneczne, które spotkały się z wielkim aplauzem. Wszyscy bawili się przy dobrej i sprawdzonej muzyce jak również pytali o termin kolejnej dyskoteki.Zobacz zdjecia w galerii: Dyskoteka Halloween  

DSCF8750

Niedawno w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Jak sama nazwa wskazuje jest to święto całej Europy, a przede wszystkim języków, którymi posługują się Europejczycy. W tym dniu uświadamiamy sobie, jak wiele korzyści przynosi nauka języków obcych. Dla urozmaicenia obchodów panie Dagmara Piątek, Dominika Wójcik oraz Natalia Filipowska przygotowały wystawę pod hasłem „Świat w naszych oczach – wspomnienia z wakacji”.

DSCF8778   

Czytaj więcej...

25 października 2011r. uczniowie klas IV a, c, e oraz członkowie Szkolnego Koła LOP uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Stacji Hydrologicznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Radzyniu koło Sławy. 

 SAM 1827

Czytaj więcej...

      Z okazji Dnia Papieskiego uczniowie naszej szkoły podczas godzin wychowawczych wysłuchali prelekcji oraz obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą błogosławionego Jana Pawła II.

papiez

Czytaj więcej...

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole nie odbywały się lekcje. Najpierw odbyło się pasowanie na ucznia, a następnie uroczysta akademia. Podczas części artystycznej, przygotowanej pod okiem p.Franek, p.Baranowskiej, p.Bojanowskiej-Gnacińskiej oraz p.Szymańskiej, uczniowie zaprezentowali scenki z życia szkoły, a także wręczając bukiety kwiatów, złożyli nauczycielom życzenia. Ta szczególna uroczystość, była również okazją do uhonorowania wybranych nauczycieli nagrodą dyrektora szkoły. Zdjęcia w galerii: Dzień Nauczyciela 2011

      W piątek, 14 października odbyło się długo oczekiwane przez wszystkich najmłodszych uczniów pasowanie na pierwszoklasistę i przedszkolaka. Dzień ten stanowił symboliczne przyjęcie najmłodszych w poczet pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej...