W piątek, 28 czerwca nadszedł długo oczekiwany dzień rozdania świadectw. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013 uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiglu zaczęli od mszy świętej w kościele farnym, po której wszyscy zebrali się na boisku szkolnym. Oprócz dyrekcji, nauczycieli, dzieci  i rodziców, w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Śmigla – Roman Schiller,  przewodnicząca Rady Rodziców – Dominika Kotecka oraz jej zastępca pani Janina Kotlińska. Po powitaniu i przemówieniach nastąpiła ceremonia zmiany asysty pocztu sztandarowego. Ingę Skrzypczak i Paulę Skrzypczak zastąpiły Jagoda Matuszczak i Milena Skórzewska. Potem przyszedł czas na uhonorowanie najlepszych. Nagrodę Burmistrza Miasta dla najlepszego absolwenta, nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Śmiglu za najwyższa średnią w szkole oraz nagrodę ufundowaną przez radnych Rady Miejskiej Śmigla otrzymała uczennica klasy VIc Oliwia Szul. 

SAM 1527

Czytaj więcej...

W czwartek, 27 czerwca br. rozegrany został mecz piłki nożnej nauczyciele kontra uczniowie Zgodnie z tradycją pierwszy gwizdek poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu LECHA POZNAŃ.  W drużynie „belfrów” zagrali: Robert Plewka – dyrektor szkoły, Maria Józefczak, Danuta Strzelczyk, Dominika Rusek-Olejnik, Ryszard Primel, Michał Tomczak oraz uczennice Martyna Ziegler, Bogna Jankowska, Nikola Kortus.Szóstoklasistów reprezentowali: Jakub Okoniewski, Mikołaj Krystof, Patryk Ranka, Mateusz Łaszcz, Karol Domagała, Mateusz Suwiczak, Tobiasz Wikowicz, Patryk Siejak, Mateusz Zalisz, Mikołaj Kozak, Kamil Frąckowiak, Jakub Frąckowiak, Kamil Wojtysiak i Konrad Popiela. W tym roku nastąpiło historyczne zwycięstwo, po raz pierwszy w historii szkolnych rozgrywek wygrali uczniowie 7:4.  

SAM 1463   SAM 1345   SAM 1362

Przed meczem nagrodzono najlepszych sportowców naszej szkoły. Pamiątkowe statuetki i dyplomy w kategorii dziewcząt otrzymały:

Czytaj więcej...

W środę, 26 czerwca odbyły się apele, podczas których nagrodzono laureatów konkursów przedmiotowych, jakie odbyły się w naszej szkole w kończącym się roku szkolnym. Uczniom klas 1-3 dyplomy wręczał RomanSchiller - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Śmigla.  Podczas apeli wyróżniono klasy IIb i IVd, które zebrały największą ilość baterii oraz wręczono podziękowania klasom, które włączyły się w akcję „Stań po zielonej stronie mocy”. Dyplomy i upominki otrzymały także Inga Skrzypczak i Paula Skrzypczak, czyli ustępująca asysta pocztu sztandarowego. Zobacz zdjęcia w galerii: Apel - nagrody za konkursy 2013.

 

IMG 2928

 

W poniedziałek, 24 czerwca na "szkolnym parkiecie" po raz ostatni bawili się tegoroczni absolwenci. Szóstoklasiści spotkali się popołudniu, aby w tanecznym rytmie pożegnać mury swojej podstawówki, w której spędzą jeszcze tylko kilka dni. Atmosfera podczas zabawy była naprawdę gorąca. Zobacz zdjęcia w galerii: Dyskoteka szóstoklasistów 2013

SAM 1307

14 czerwca społeczność naszej szkoły wzięła udział w koncercie charytatywnym na rzecz Patryka Wojtysiaka. Został on zorganizowany przez Gimnazjum w Śmiglu. Na scenie zaprezentowali się: zespół pana Piotra Andrynowskiego (głównego pomysłodawcy), Emilia Ziegler, Jarosław Ciszewski, zespół „3po3” z Bronikowa. Przed gimnazjalistami zaśpiewali także uczniowie z naszej podstawówki - laureaci konkursu piosenki. Dochód z imprezy przeznaczono na wsparcie rehabilitacji Patryka, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Zobacz zdjęcia w galerii: Koncert dla Patryka

Warto dodać, że nasi uczniowie w tym roku szkolnym włączyli się także w zbiórkę makulatury na rzecz Patryka.

W sobotę 18 maja br. odbyły się XX Otwarte Biegi Uliczne Śmigla, w których jak co roku brali udział również uczniowie naszej szkoły. Organizatorami imprezy byli: Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu, Centrum Kultury w Śmiglu oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy udziale Starostwa Powiatowego w Kościanie oraz Urzędu Miejskiego Śmigla. Najmłodsi biegacze do pokonania mieli dystans 300 m, a uczniowie klas V i VI biegli na dystansie 800 m. 

DSC02983

Czytaj więcej...

Dnia 8 maja 2013r. w naszej szkole odbył się apel pod hasłem "EKOLOGIA  NA CO DZIEŃ". Za pomocą humorystycznej scenki, wierszy oraz piosenek uczniowie z klas Vc i IVb  zachęcali swoich kolegów do zachowania postaw proekologicznych. Wiodącymi tematami były aktualne problemy dotyczące segregacji odpadów, a co jest z tym związane, odpowiedniego wykorzystania kolorowych pojemników czy worków na śmieci. Apel miał na celu kształtowanie właściwych postaw i nawyków już od najmłodszych lat. Uczniów do występów przygotowały panie : K.Schulz i I.Mueller.

 IMG 2821

We wtorek 7 maja br. odbył się finał konkursu dla dzieci oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III pt. "Bieg po zdrowie". Głównym celem konkursu była promocja zdrowia i zdrowego stylu życia. Każda grupa wiekowa w ramach akcji miała do przygotowania określone zadanie:

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE I KLASY PIERWSZE - plakat zachęcający do udziału w XX Otwartych Biegach Ulicznych miasta Śmigla;

KLASY DRUGIE - tekst piosenki propagującej zdrowy styl życia i wspólne jej odśpiewanie;

KLASY TRZECIE - prezentacja krótkiej scenki propagującej udział w XX Otwartych Biegach Ulicznych miasta Śmigla lub krótki zestaw ćwiczeń do podkładu muzycznego i zaprezentowanie go.

DSCN3686

Czytaj więcej...

W poniedziałek 29 kwietnia uczciliśmy naszego patrona. W tym dniu odbył się krótki uroczysty apel poświęcony Konstytucji 3 Maja, przygotowany przez uczennice z klasy Ve pod okiem p.I.Włoch. Podczas uroczystości przypomniano, jak ważnym wydarzeniem w historii Polski była ustawa z 1791r. W tym roku przypadła 22 rocznica nadania naszej szkole imienia.

IMG 2814

Zobacz zdjęcia w galerii: Apel z okazji święta Konstytucji 3 Maja

W niedzielę 28 kwietnia odbył się w naszej szkole festyn. Rodzice, dyrekcja oraz nauczyciele przygotowali dla mieszkańców Śmigla, szczególnie dla tych najmłodszych, wiele atrakcji. Celem imprezy, zorganizowanej z okazji święta naszej szkoły, było zaprezentowanie talentów naszych uczniów, a także pokazanie, że w szkole można się dobrze bawić.

IMG 2668

Czytaj więcej...