We wtorek 3 czerwca br. w Urzędzie Miejskim Śmigla odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Rodzina bez przemocy”. Wśród laureatów konkursu znalazła się nasza reprezentantka, uczennica klasy VIe Joanna Markowiak, która  zdobyła III miejsce. Gratulujemy!  

IMG 4362

I.R.

W piątek 30 maja zorganizowano w klasach I-VI oraz w oddziałach przedszkolnych konkurs plastyczny, którego głównym celem było rozwijanie zainteresowań uczniów tematyką bezpieczeństwa.

Dzieci z grup „0” oraz uczniowie klas I-III wykonywali prace plastyczne związane z bezpieczeństwem w domu. Uczniowie klas IV-VI przygotowywali prace plastyczne związane z bezpieczeństwem na drogach i w miejscach publicznych.

SAM 1958

Czytaj więcej...

W maju br. zorganizowano zbiórkę pieniężną na rzecz dzieci z Kościańskiego Ośrodka Rehabilitacji. Zbieraliśmy pieniądze o nominale:  1, 2 i 5 gr. Pozyskane pieniążki w kwocie 121,01 zł przekazano do oddziału PCK w Kościanie.

Dziękujemy za pomoc.

moneta

S.U.

Podczas tegorocznego Dnia Śmigla, który odbył się 31 maja, swoje umiejętności i programy artystyczne prezentowali uczniowie wszystkich szkół z gminy, także śmigielskie przedszkole. Naszą szkołę reprezentowały laureatki Szkolnego Konkursu Piosenki w kategorii klas IV-VI. Na scenie „pod wiatrakami” Ewa Przymus zaśpiewała piosenkę Edyty Gepert „Kocham cię życie”, Michalina Kołacka - „Najpiękniejsza w klasie” z repertuaru Majki Jeżowskiej, a Nadia Olejnik wykonała utwór „Mam tę moc” z filmu „Kraina lodu”.

SAM 1838   SAM 1834   SAM 1835

W piątek 30 maja br. pięciu finalistów Szkolnego Konkursu Piosenki: Ewa Przymus, Nadia Olejnik, Michalina Kołacka, Paulina Szczepaniak i Adam Andrynowski, wzięło udział w XIV Festiwalu Piosenki "Śpiewać może każdy" w Sławie. Festiwal ma charakter dwuetapowego konkursu i jest imprezą o zasięgu ponadregionalnym. Wyróżnienie otrzymał Adam Andrynowski z klasy IIIb i tym samym zakwalifikował się do finału, który odbędzie się 15 czerwca na terenie SCKiW w Sławie. 

piosenka

Dnia 30 maja w świetlicy szkolnej, podobnie jak w całej szkole obchodzony był szkolny Dzień Dziecka. Z tej okazji dla uczniów uczęszczających do świetlicy  zakupiono nowe gry planszowe oraz namiot. Fundusze pochodziły z budżetu szkoły.

Świetlicowy upominek jako pierwsi dostrzegli uczniowie klasy IIa i IIb. Wraz z wychowawcami przybyli do świetlicy na projekcję filmu pt.: „Kijanka i wieloryb”. Po powitaniu i życzeniach z okazji Dnia Dziecka oraz wspólnym zdjęciu z nowymi grami, uczniowie otrzymali bilety na seans. Zapłatą był podwójny uśmiech, który towarzyszył dzieciom podczas pobytu w świetlicowym kinie.

DSCF2458

Czytaj więcej...

W piątek 30 maja dzieci obchodziły w szkole Dzień Dziecka. Najmłodsi w uczniowie – grupa „0”B oraz klasa I b wyjechały z tej okazji na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej do Kościana. Oprócz oglądania wozów strażackich oraz przymierzania hełmu strażaka, dzieci mogły z bliska zobaczyć jak wygląda codzienna służba strażaka. Ponadto zaprezentowano dzieciom jak działa sprzęt używany podczas akcji ratowniczej, a panie miały okazje przekonać się jak czuje się osoba ratowana na dużej wysokości. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość użycia węża z wodą. Wizyta w straży pożarnej to edukowanie najmłodszych jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Dzień pełen wrażeń zakończył się wyjściem dzieci na lody do restauracjiWizyta dzieci w PSP w Kościanie

SAM 2998

W czwartek 22 maja dzieci z oddziału przedszkolnego gościły u siebie pana Piotra Błaszkowskiego - trębacza i dyrygenta Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Śmigla. Gość był zaproszony na zajęcia w ramach tygodnia muzycznego w zerówce. Dzieci miały możliwość obejrzenia trąbki i puzonu oraz posłuchać gry na tych instrumentach. Odważniejsze przedszkolaki mogły także spróbować wydobyć dźwięk z trąbki. Zajęcia wzbudzały wiele emocji i zainteresowania ze strony dzieci. Muzyk w przedszkolu

SAM 2951

W ramach projektu  „Właściwe zachowanie podstawą bezpieczeństwa” dzieci z klas I-III oraz grup przedszkolnych brały udział w zajęciach zorganizowanych w Gminnym Centrum Informacji na temat bezpieczeństwa w sieci. Dla starszych uczniów odbyły się, w ramach godzin wychowawczych (klasy IV) oraz zajęć komputerowych (klasy V), pogadanki z pracownikami Banku PKO BP w Śmiglu. Tematem spotkań było bezpieczne logowanie i internetowe transakcje bankowe. Pracownikom obu instytucji dziękujemy. 

SKO

 

W piątek 9 maja dzieci z oddziału przedszkolnego Gr.0 B wzięły udział w zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Śmiglu „Korowodzie przebierańców”. Przemarsz dzieci przebranych za różne postaci z bajek, baśni i wierszy miał swój początek przy budynku Biblioteki Publicznej w Śmiglu, gdzie najmłodsi z różnych okolicznych szkół i przedszkoli zaznaczyli swój udział. Ulicami miasta przeszły księżniczki, czarownice, królowie, rycerze, krasnale oraz wiele, wiele innych bohaterów znanych wszystkim bajek. Dzieci prezentowały się przepięknie, humory im dopisywały mimo niezbyt sprzyjającej pogody.

SAM 2905