Wyjazd do Szreniawy

W grudniu, dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią i opiekunami wybrały się do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Dzieci obejrzały żywą szopkę bożonarodzeniową, przedstawienie pt. "Wróżka i Elf".  Przedszkolacy wykonali piękne prace plastyczne świątecznych aniołków. Dużą radość sprawiły dzieciom zwierzęta: konie, krowy, owce, kozy, świnie i inne. Z zainteresowaniem oglądały eksponaty samolotów rolniczych. Na koniec pobytu każde dziecko zakupiło pamiątki na kiermaszu świątecznym.

20141209 125631

Jasełka 

Pod koniec grudnia 2014r. tradycyjnie w naszej szkole odbywały się jasełka. Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały przedstawienie dla swoich najbliższych. Jasełka odbyły się 18 grudnia. Na przedstawienie przybyli  licznie goście. Dzieci bardzo przeżywały święto. Z zapałem odgrywały swoje role i śpiewały dziecięce kolędy. W uroczystości brał udział Mikołaj, który ze swoistym humorem zabawiał obecnych. Na koniec rozdał prezenty. Przed pożegnaniem wszyscy, duzi i mali przełamali się tradycyjnie opłatkiem. Wieści z zerówki - wyjazd do Szreniawy i jasełka

20141218 171459

IK

Jak co roku, w ostatnim dniu przed bożonarodzeniową przerwą, w szkole zapanowała prawdziwie  świąteczna atmosfera. Uczniowie wraz ze swoimi  wychowawcami i nauczycielami zorganizowali klasowe wigilie, łamali się opłatkie, obdarowywali prezentami. Był również czas na bożonarodzeniowe jasełka, które rozpoczęły uczennice z klasy Vc piosenką „W grudniowe noce”. Następnie podczas przedstawienia pt. „Betlejemskie cuda” mali aktorzy z klasy IVd, pod kierunkiem pani Iwony Włoch i pani Aldony Wleklik, przypomnieli szkolnej społeczności wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Zaśpiewano także kilka tradycyjnych polskich kolęd oraz mniej znanych pastorałek. Dyrektor szkoły pan Robert Plewka oraz pani wicedyrektor Agata Kulus złożyli uczniom i nauczycielom życzenia świateczne. Jasełka 2014

IMG 5073    IMG 5080   IMG 5115

 

We wtorek 16 grudnia członkowie samorządu uczniowskiego reprezentowali naszą szkołę w czasie obchodów Gminnego Dnia Wolontariusza. Na scenie Zespołu Szkół w Bronikowie występowali uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a także zaproszeni goście. Spotkanie to było okazją do promowania akcji charytatywnych organizowanych w naszej szkole oraz integracji ze środowiskiem lokalnym. Gminny Dzień Wolontariusza

DSC03973

                                                                                I.W.

 

W dniach 7.11.-18.12.2014r. w naszej szkole realizowano projekt pt. „Nastolatek w przestrzeni medialnej”. Jego głównym celem był wzrost wiedzy i umiejętności dzieci, rodziców i nauczycieli w zakresie prawidłowego funkcjonowania w środowisku tzw. nowych mediów. Programem objęci zostali uczniowie klas 4-6, ich rodzice oraz nauczyciele.

Podczas spotkań z uczniami położono większy nacisk na elementy z zakresu edukacji prawnej oraz konsekwencji działań podejmowanych w przestrzeni medialnej. Przypomniano dzieciom, gdzie przebiega granica między żartem, a aktem przemocy, jak reagować na zagrażające sytuacje, gdzie szukać pomocy oraz jakie konsekwencje grożą sprawcom cyberprzemocy. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

Czytaj więcej...

Na początku listopada ogłoszony został konkurs na logo naszej szkoły. Na przygotowanie i złożenie prac uczniowie mieli czas do końca miesiąca. W grudniu obradowała komisja konkursowa, która zadecydowała, że I miejsce zdobyła Zuzanna Olejnik z klasy IVa i to jej logo będzie wizytówką naszej szkoły. Dodatkowo wyróżniono: Lenę Domagałę - kl.Ie, Ksawiera Murka - kl.If, Lenę Biernat - kl.Ic oraz Aleksandrę Olejnik - kl.IIIc. Gratulujemy zwycięzcom! Wystawa najlepszych prac oraz wręczenie nagród odbędzie się w styczniu.  

logo1    laureat logo

Z dnia na dzień, w przeciągu tygodnia, od 17 do 21 listopada 2014r. w świetlicy szkolnej przybywało aniołów. Powodem ich pojawienia się był konkurs plastyczno-techniczny pt. „Anioł”. Pomysłów wśród uczestników uczniów klas „0”-VI było wiele. Na stanowisku konkursowym bieliło się, a także złociło. Powstawały istne dzieła sztuki. Ostatecznie powstały 72 anioły.

Komisja konkursowa w składzie: Izabela Wajske - pedagog szkolny, Maria Józefczak- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Violetta Bogdanow - nauczyciel plastyki oraz członkowie SU - Aleksandra Domagała i Igor Chudak, 26 listopada dokonała wyboru trzech najładniejszych prac oraz przyznała wyróżnienie. Nie było to jednak łatwe zadanie.

DSCF4632   DSCF4737   DSCF4815

Czytaj więcej...

5 grudnia obchodziliśmy w szkole MIKOŁAJKI. Na korytarzach zrobiło się czerwono i świątecznie; jedni chodzili w mikołajkowych czapkach, inni - w czerwonych strojach. Mikołajki 2014

IMG 5042


SU

4 grudnia odchodzimy imieniny Barbary, patronki górników. Z tej okazji naszą szkołę odwiedził górnik inż. Adam Łochowicz. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego gr. OA oraz uczniowie klasy If. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci z uwagą słuchały opowieści gościa i chętnie odpowiadały na jego pytania. Na koniec uczniowie otrzymali czako górnicze oraz słodką niespodziankę. Spotkanie zostało uwieńczone wspólnym zdjęciem. Wizyta górnika

IMG 5024   IMG 5023

IK

Drużyny dziewcząt oraz chłopców z naszej szkoły, po zwycięstwie na szczeblu powiatowym oraz rejonowym, wzięły udział w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych, które odbyły się 2 grudnia w Szkole Podstawowej nr 50 w Poznaniu. Łącznie w zawodach wzięło udział 27 drużyn, 14 dziewczęcych i 13 chłopięcych. Prawo startu w Mistrzostwach miały po dwa zespoły z każdego rejonu Wielkopolski.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu, w składzie: Oliwia Szuster, Aleksandra Małek i Alicja Węgierska zajęły piąte miejsce. Mistrzem województwa zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Luboniu.

Chłopcy, w składzie: Filip Ludwiczak, Remigiusz Styziński i Tomasz Krzykała, wykazali się lepszą formą i ponownie zajęli najwyższe miejsce na podium tym samym zdobywając tytuł Mistrza Wielkopolski. W finale pokonali drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu, wynikiem 3:2.

Opiekunem tenisistów była Danuta Strzelczyk.

IMG 7404   IMG 7410   IMG 7413

AKA

W czwartek 27 listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Z naszej szkoły udział wzięło w nim 18 uczniów. Niestety żadnemu z nich nie udało się zakwalifikować do etapu rejonowego. Najlepsi okazali się: Jan Radojewski, Natasza Marciniak oraz Franciszek Majorek, wszyscy z klasy VId.

pióro

Ośmioro uczniów natomiast próbowało swoich sił w Wojewódzkim Konkursie Humanistycznym, którego etap szkolny odbył  się w piątek 28 listopada. Tutaj również żaden z uczestników nie zdobył wymaganej liczby punktów i niestety nikt nie zakwalifikował się do kolejnego etapu. Najlepsze wyniki uzyskali: Natasza Marciniak – VId, Olga Brzozowska – Vib oraz Franciszek Majorek – VId.

 

Czytaj więcej...