Jak co roku marzec to miesiąc obfitujący w liczne działania prowadzone pod hasłem "Tydzień Języków Obcych". W ramach realizacji tego projektu organizowano lekcje kulturowe, przygotowano wystawę oraz przeprowadzono różnorodne konkursy, które dawały uczniom szanse na wykazanie się nie tylko swoją wiedzą, ale również licznymi talentami artystycznymi.
Głównym celem tego projektu było kształtowanie postawy otwartości i szacunku wobec innych kultur, uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków, rozwijanie wiedzy uczniów na temat wybranych krajów oraz zachęcenie uczniów do współdziałania w zespołach.

Największą popularnością cieszył się konkurs plastyczny polegający na wykonaniu FOTORAMKI przedstawiającej wybrany kraj. Wszystkie prace można było podziwiać w auli szkolnej, a wybór najlepszych prac był niezwykle trudny. Poniżej przedstawiamy wyniki:
I miejsce:
Zosia Pelec, Julia Sołtysiak, Nikola Zalisz, Marta Stam (5c) oraz ex aequo Joanna Bazar i Zuzanna Kozak (6c)
II miejsce: Michał Zbyrad (5d)
III miejsce: Andrzej Panin i Justyna Primel (5a) oraz ex aequo Amelia Jurga i Martyna Ratajczak (6c).
wyróżnienia: Oliwia Juchocka i Michalina Stanisławska (4b) oraz Olga Walczak i Zuzanna Okoniewska (4b).

W konkursie tanecznym uczestnicy musieli zaprezentować wybrany taniec europejski i z całą pewnością wykonanie tego zadania wymagało ogromnego wkładu pracy, umiejętności współdziałania oraz odwagi. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Anna Zeiske, Irmina Zamelczyk, Nikola Zalisz, Nadia Szymkowiak, Marta Stam, Julia Sołtysiak, Joanna Sobierajska, Zosia Pelec (5c)
II miejsce: Maja Skrzydlewska, Emilia Klemeńska i Marika Małolepsza (4c)
III miejsce ex aequo : Lena Szymanowska,Gabriela Ratajczak,Roksana Kraczewska (5d) oraz Maja Basiura, Ola Braja, Klaudia Chomska, Lena Jagodzińska ( 6a)

Poza konkursami zespołowymi uczniowie mieli również okazję wykazać się indywidualnie. W quizie sprawdzającym wiedzę na temat języków europejskich tytuł MISTRZA zdobył Olivier Spychała (6c), a w konkursie NA DZIEŃ DOBRY najlepsza okazała się Malina Zandecka (5d), która potrafi przywitać się w 24 językach. Kolejne miejsca zajęły Joanna Sobierajska (5c) oraz Julia Szczepaniak (5d).
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom projektu za zaangażowanie, poświęcony czas i interesujące efekty ich pracy. Dyplomy i nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone w późniejszym terminie podczas szkolnego apelu.

Galeria Tydzień Języków Obcych 2024