Tak niedawno dźwięczał dzwonek oznajmiający koniec wakacyjnego lenistwa i początek nowego roku szkolnego, a już mamy grudzień i za chwilę wszystkie dzieci odwiedzi św. Mikołaj. W tym czasie w życiu klasy III b wiele się wydarzyło.

Najpierw odbył się konkurs skoków na skakance zorganizowany przez wychowawcę dla dzieci z wszystkich  klas trzecich. Każde dziecko mogło popisać się swoimi umiejętnościami i powalczyć o przygotowane nagrody. Za udział w zabawie uczestnicy otrzymywali po cukierku, a zwycięzcy drobne upominki. Nagrody ufundowali  rodzice uczniów z kl. IIIb.

            Konkurs dzieciom się podobał, ale zdaniem uczestników ..... za szybko się skończył!

 DSCN1822

            We wrześniu również odbyły się w klasie IIIb wybory do samorządu klasowego.

            Najpierw dzieci pod kierunkiem wychowawcy przygotowały kampanię wyborczą. Były plakaty, ulotki, a nawet przesłuchania kandydatów. Każdy wyborca mógł zadać pytania chętnym do pracy w samorządzie klasowym. Największym przeżyciem zarówno dla kandydujących jak i wyborców było jednak samo głosowanie. Wybory wygrała Ola Domagała, która zaskoczyła wszystkich ciekawym pomysłem i obiecała, że jako przewodnicząca klasy zorganizuje klasowy przegląd talentów. Oprócz niej w skład samorządu klasowego weszli Malwina Stachowiak i Bartosz Rzyski.

            Po wyborach wszyscy życzyli Oli, Malwinie i Bartkowi owocnej pracy.

 DSCN1840

            W październiku dzieci zaprezentowały podczas wystawy przygotowanej na korytarzu szkolnym albumy o Śmiglu.

            Jeszcze w klasie drugiej, w trakcie pieszej wycieczki, każdy uczeń mógł zebrać wiadomości o ważnych i ciekawych miejscach w naszym miasteczku, a następnie umieścił je w albumie. Pomoc rodziców przy tym przedsięwzięciu była dopuszczalna, a nawet konieczna.

            Powstały bardzo ciekawe prace, które budziły zainteresowanie uczniów oraz odwiedzających naszą szkołę dorosłych.

 DSCN1960

            W klasie IIIb każdy może pochwalić się swoimi zdolnościami.

            Samorząd klasowy raz w miesiącu patronuje prezentacji uczniowskiej pt." MAM TALENT". Chętni mogą wystąpić i pokazać, co potrafią najlepiej robić. Oprócz tego mamy zespoły redakcyjne wydające dwa niezależne miesięczniki. Emilka Gnacińska i Aleksandra Domagała są autorkami pisma pod tytułem "Wesoła klasa III b", a Maja Wielińska samodzielnie redaguje pismo pt. "Kolorowa przygoda".

             Koledzy i koleżanki bardzo chętnie czytają gazetki, w których mogą znaleźć wiadomości z życia klasy, zagadki, dowcipy, zadania poszerzające i sprawdzające wiedzę oraz wiele innych ciekawych informacji.

 DSCN2064

            Trzecioklasiści wzięli również udział w akcji  zbierania kasztanów. Zaangażowali się prawie wszyscy uczniowie naszej klasy, ale zwycięstwo wśród wszystkich klas 1-3 zawdzięczamy Tomkowi Krzykale i Piotrowi Mielochowi. Chłopcy zostali nazwani  „Kasztanowymi królami”  i otrzymali gromkie brawa od swoich kolegów.

 

            Koniec listopada to czas wróżb andrzejkowych. Dzieci miło spędziły wtorkowe popołudnie na wspólnej zabawie pełnej magii.

            Same ustawiły i nakryły stoły, przyniosły niezbędne rekwizyty, a przede wszystkim przygotowały wróżby. Nad całością działań czuwał samorząd klasowy. Dorośli zadbali tylko o bezpieczeństwo - zwłaszcza przy laniu wosku.

            Chociaż nie wszystkie wróżby były pomyślne, to każdy wracał do domu w dobrym humorze, ponieważ pamiętał, że przecież to tylko zabawa.

           DSCN2026

 

           

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii: Z życia klasy IIIb

wychowawca kl. IIIb     

                                                                                                                     Maria Józefczak