Szanowni Państwo! Mamy nadzieję, że spodobały się Państwu produkty wypracowane podczas realizacji w naszej szkole projektu programu Erasmus+. Prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety celem oceny przydatności produktów projeku.

https://forms.office.com/r/EQ7qBJ559S

 

W ramach realizacji projektu wśród młodzieży, nauczycieli i przedstawicieli środowiska loklanego została przeprowadzona ankieta. Poniżej przedstawiamy jej wyniki

Wyniki ankiety Poland survey

 

Uczestnicy projektu Erasmus+ spotkali się z członkiniami Klubu Seniora "Tęcza". Podczas spotkali opowiedzieli o realizacji projektu, przedstawili też "Przewodnik człowieka szczęśliwego." Seniorki odpowiadały także na pytania, na które odpowiadali bohaterowie wywiadów.
Fot. AM

tecza erasmus spotkanie

Piątek 10 czerwca był ostatnim dniem pobytu naszych przyjaciół z Litwy, Rumunii i Francji w Śmiglu. Rankiem spotkaliśmy się na próbie przed galą podsumowującą projekt. O 10.30 do Centrum Kultury przybyli zaproszeni goście. Na uroczystości podsumowującej projekt (prowadzonej po polsku i po angielsku) pokazano lokalnej społeczności międzynarodową wersję „Przewodnika człowieka szczęśliwego”. Następnie podziękowano wszystkim tym osobom i instytucjom, które wsparły nas w realizacji projektu. Potem przyszedł czas na pożegnanie.

Wersja polska https://view.genial.ly/62a2d428b532a200112c7307/presentation-przewodnik-wersja-ostateczna-w-jezyku-polskim

Wersja angielska  https://view.genial.ly/62bdad6d8de97b00117d3ec7/presentation-final-international-guide

erasmus day5063

Fot. MW

Galeria Wymiana - dzień 5

9 czerwca uczestnicy projektu spotkali się w szkole. Najpierw pracowali nad słowniczkiem międzynarodowym w grupach. Następnie wzięli udział w lekcjach podstaw języka polskiego i języka niemieckiego. W tym czasie odwiedziła ich jedna z bohaterek przeprowadzonych wywiadów i burmistrz Śmigla, pani Małgorzata Adamczak. Następnie przyszedł czas na zajęcia integrujące grupy ph. „Multi-culti”, pokazujące różne sposoby spędzania wolnego czasu. Dziewczęta i chłopcy uczestniczyli w zajęciach sportowych, tanecznych prowadzonych przez jedną z bohaterek naszych wywiadów p. Cichocką oraz w warsztatach plastycznych, podczas których wykonywali torby. Po obiedzie odbył się pokaz talentów, podczas którego uczniowie z każdej szkoły prezentowali swoje talenty i pasje. Na zakończenie dnia odbyło się spotkanie pożegnalne, będące okazją do wspólnej zabawy, ale także podsumowania i wymiany spostrzeżeń.

erasmus day4027 erasmus day4042

Fot. AM; AN; LK; MK; MW

Galeria Wymiana - dzień 4

W środę 8 czerwca br. uczestnicy projektu udali się do lokalnych firm, podczas których poznali procesy technologiczne i zobaczyli, jak wygląda wypiekanie chleba i uprawa pomidorów. Po powrocie przyszedł czas na pracę nad produktami projektu. Każda szkoła przedstawiła krótkie podsumowanie prezentacji „self-made man" z poprzedniej wirtualnej wymiany, a następnie uczniowie tworzyli plakaty pokazujące wspólne cechy tych osób, uniwersalne wartości i wskazówki dla młodszych pokoleń. Uczestnicy projektu podsumowali także prezentacje dotyczące rozwoju przedsiębiorczości na ich terenach. Po południu uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w spacerze po Śmiglu, w trakcie którego obejrzeli najważniejsze punkty w mieście takie jak wzgórze z wiatrakami, kaplica poewangelicka, ołtarz z XVI w. w kościele św. Wita. Odwiedzili także siedzibę śmigielskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie wzięli udział w zawodach sprawnościowych.

erasmus day3020 erasmus day3025

Fot. AM; AN; LK; MK; MW

Galeria Wymiana - dzień 3

We wtorek uczestnicy wymiany najpierw poznawali naszą szkołę. Następnie wyjechali na wycieczkę do Poznania. W stolicy Wielkopolski zobaczyli m.in. miejsca związane z naszymi self- made-man Ignacym Paderewskim i Tadeuszem Mendlem - Hotel Bazar i Uniwersytet Ekonomiczny, a także ważne zabytki np. zamek Przemysła. (r)

Fot. MW; LK; MK

erasmus day2006 Erasmus_PL_2021_color.pngerasmus day2016

 Galeria Wymiana - dzień 2

W poniedziałkowy ranek 6 czerwca br. uczniowie i nauczyciele z Litwy, Rumunii, Francji i Polski spotkali się w Centrum Kultury na oficjalnym powitaniu. Po wystąpieniu dyrektora naszej szkoły i zaproszonych gości przyszedł czas na prezentację kolejnych grup. Po czym uczestnicy udali się na krótką przerwę, podczas której mogli spróbować okolicznościowego torta, przygotowanego przez jedną z lokalnych piekarni. Po niej wszyscy obejrzeli prezentacje o Polsce i Śmiglu oraz występy lokalnych artystów. Uczniowie wzięli także udział w quizie dot. Polski. Po południu grupy spotkały się na śmigielskiej kolejce. Uczniowie i nauczyciele mogli zwiedzić stację oraz przejechać się drezyną. Odbyli także podróż wąskotorówką do Starego Bojanowa, w trakcie której mogli podziwiać śmigielskie gospodarstwa ogrodnicze i rolne. Wieczorem spotkali się na uroczystej kolacji, gdzie do tańca przygrywał im jeden z bohaterów wywiadów, Bartosz Sikora. (r)

erasmus day1115  erasmus 1

Fot. MW

Galeria Wymiana - dzień 1

Witamy gości z Francji, Rumunii i Litwy, którzy przybyli do nas w ramach realizacji projektu programu Erasmus+

zd1 zd2 zd3