W dniach 13-14 czerwca w Hali Stulecia w Sopocie odbył się IX Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby Szkół Podstawowych, w którym reprezentanci naszej szkoły zajęli 2 miejsce! Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu w składzie Filip Ludwiczak, Remigiusz Styziński i Eryk Grochowy, zapewniła sobie awans do tego turnieju po zwycięstwie w etapie wojewódzkim.

turniej Andrzeja Grubby 1   turniej Andrzeja Grubby 2   turniej Andrzeja Grubby 3

Rozgrywki prowadzono systemem grupowo-pucharowym. W swojej grupie nasza drużyna odniosła dwa pewne zwycięstwa w stosunku 3:0 z SP3 Gryfice oraz SP Olsztyn. W drodze do finału zmierzyli się także z Rawą Mazowiecką (3:0), SP67 Katowice (3:1) oraz SP Jeżewo (3:1). W finale młodzi zawodnicy rywalizowali z SP4 Limanowa. Po zaciętym pojedynku musieli jednak uznać wyższość rywala, przegrywając 1:3. Oprócz klasyfikacji drużynowej prowadzono także klasyfikację indywidualną. A w niej II miejsce zajął Filip Ludwiczak, który w całym turnieju przegrał tylko jeden pojedynek – w finale z Bartoszem Sułkowskim. Obaj zawodnicy otrzymali piękne puchary dla najlepszych zawodników turnieju. Opiekunem drużyny była Danuta Strzelczyk.