12 kwietnia w szkole odbył się Turniej Mitologiczny, w którym udział brały klasy piąte. Celem imprezy było przybliżenie uczniom kultury starożytnej Grecji oraz kształtowanie nawyków zdrowej rywalizacji w atmosferze życzliwości i prawidłowego dopingu.


        Tuż po godzinie 9:00 sala gimnastyczna zmieniła się w arenę zmagań starożytnych Greków, w rolę których wcielili się piątoklasiści. Zanim rozpoczęto turniejowe rozgrywki wszyscy wspólnie zatańczyli zorbę. Chłopcy i dziewczęta odpowiadali na pytania dotyczące znajomości mitów i kultury greckiej. Ponadto rywalizowali w następujących konkurencjach sportowych: zapasach, biegach, rzucie oszczepem i rzucie dyskiem. Każda klasa w krótkiej scence prezentowała jednego z greckich bogów. Komisja oceniała również przebranie uczniów oraz zachowanie publiczności w trakcie trwania turnieju.
Po sumowaniu punktów okazało się, że I miejsce zajęła klasa Vc, drugie klasa Va i Vb, a trzecie Vd. Zwycięska klasa otrzymała puchar, który w przyszłym roku szkolnym przekaże swoim młodszym kolegom. Zdjęcia w galerii: Turniej mitologiczny.