Po raz kolejny nasza szkoła była gospodarzem gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie, który odbył się 1 marca br. udział wzięło 25 uczniów ze szkół: ze Śmigla, Starej Przysieki Drugiej, Starego Bojanowa, Bronikowa i Czacza. Naszą szkołę reprezentowali czwartoklasiści: Sebastian Serba, Wojciech Michalski i Ernest Łakomy.

turn pozar3

W kategorii szkół podstawowych, najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliła Józefina Kaczorowska ze szkoły w Starym Bojanowie uzyskując 24 punkty i zajmując tym samym pierwsze miejsce. O dwa punkty mniej i drugie miejsce zdobył również uczeń  ze Starego Bojanowa - Kamil Błocian. Miejsce trzecie zajęła Wiktoria Skoracka ze szkoły w Czaczu.

W kategorii szkół gimnazjalnych zwycięzcą został Marcin Dąbrowski ze Śmigla uzyskując 29 punktów. Dwa kolejne miejsca rozstrzygnęły się po dogrywce. Ostatecznie drugie miejsce zajęła Iga Kozica – uczennica Gimnazjum w Starym Bojanowie, a trzecie Paulina Nowak z Bronikowa.

Dyplomy oraz nagrody rzeczowe zwycięzcom wręczyła Wiesława Poleszak-Kraczewska – zastępca Burmistrza Śmigla.

Finaliści śmigielskich eliminacji będą reprezentować gminę podczas turnieju powiatowego, który odbędzie się 19 marca w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie.