Każdy wie, że przed świętami Bożego Narodzenia najsłynniejszy na świecie święty czyli Święty Mikołaj ma dużo pracy. Pełne ręce roboty mieli także uczniowie, którzy pracowali wytrwale rywalizując w konkursie plastyczno – technicznym „Mikołaj”. Zorganizowała go w świetlicy szkolnej Marzena Kowalczyk. Przez cały tydzień od 19 do 23 listopada uczniowie klas 0--VI wytrwale tworzyli wizerunek Mikołaja. Do dyspozycji mieli kubki po jogurtach oraz polar i papier w mikołajkowych barwach. 

DSCF5021

Z dnia na dzień przybywało chętnych z pomysłami. Tworząc prace, uczniowie mogli zapoznać się z różnymi wizerunkami świętego zamieszczonymi w książkach wypożyczonych z biblioteki szkolnej.

Ostatecznie powstało 58 mikołajów. Komisja konkursowa w składzie: A. Wleklik– nauczyciel religii, K. Biniaś – bibliotekarz, I. Ratajczak -  pedagog szkolny, M. Hałas – uczeń klasy Vd oraz W. Chudak  - uczeń klasy Vc, nie miała łatwego zadania.  I miejsce zdobyła Wiktoria Dolczewska z klasy VId, II - Maja Woś z klasy IId, a III - Anna Zając z klasy VIb.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród ufundowanych przez Radę Rodziców oraz sponsora odbyło się w Mikołajki, czyli 6 grudnia w świetlicy szkolnej. Wszystkie prace konkursowe tworzyły tematyczną wystawę w świetlicy, a następnie w holu szkoły.

Dodatkową atrakcją było przekazanie dla świetlicy szkolnej nowych gier planszowych, co sprawiło wielką radość uczniom.

DSCF5013


Mikołajkowe czapki 

 

Pod koniec listopada w świetlicy szkolnej uruchomiono „zakład krawiecki” Świętego Mikołaja. Pomocnicy świętego wykonywali miniaturowe czapki, które zostały rozdane uczniom przebywającym w świetlicy szkolnej z okazji Mikołajek, 6 grudnia. Pomysłodawcą akcji była Marzena Kowalczyk.

DSCF5011

Zobacz zdjecia w galerii: Mikołajki w świetlicy szkolnej

 


M.K.