Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 21 marca dzieci z naszego oddziału przedszkolnego przywitały wiosnę. Najpierw wykonały kolorowe wianki, w których chodziły przez cały dzień i bawiły się przy wiosennych piosenkach. Później zabrały, wykonaną wspólnie dzień wcześniej, marzannę aby ją spalić i  tym samym pożegnać zimę. Dzieci pożegnały zimową pannę śpiewając piosenkę „Uciekaj zimo” i wybrały się kolorowym pochodem w poszukiwaniu wiosny. 

SAM 1562

Zobacz zdjęcia w galerii: Marzec w przedszkolu

Wizyta w Bibliotece Miejskiej

Dnia 22 marca przedszkolaki odwiedziły Miejską Bibliotekę w Śmiglu. Panie przywitały ich bardzo ciepło, zapoznały z organizacją biblioteki, pomieszczeniami oraz zaprezentowały książki różnego formatu. Uwagę dzieci przykuły książki w kształcie auta, telefonu czy zegara oraz kącik z zabawkami dla najmłodszych. Panie przedstawiły też opowiadanie o „Tadku Niejadku”, na podstawie którego stworzyły z dziećmi kolorowy plakat. Ta wizyta zachęciła nas do kolejnych spotkań w świecie książek.     

Zajęcia na komputerach w gminnym Centrum Informacji

Przedszkolaki oswajały się z komputerami na zajęciach w GCI przy Centrum Kultury w Śmiglu. Oglądały prezentacje tematyczne, wykonywały różne zadania i śpiewały karaoke. Zajęcia przy komputerach cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci.

Wycieczka do Bukówca Górnego

Dnia 27 marca dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z kl.IIa wyjechały na wycieczkę do Bukówca Górnego. Dzieci zwiedzały Izbę Regionalną w Bukówcu, czyli chatkę zachowaną z dawnych lat wraz z jej urządzeniem wewnątrz. Bardzo gościnnie przyjął małych zwiedzających mieszkaniec Bukówca, który słynie ze swoich pięknych rzeźb w drzewie. Wszyscy poznawali dawne obrzędy związane z Wielkanocą, które w tamtym regionie są praktykowane. Chłopcy z gospodarzem wykonali klekotki, a dziewczynki małe lotko. Wszystkie dzieci ucieszyły się z gniazdek ze słodyczami, które zostawił tam dla nich Zajączek. Wielką atrakcją było skosztowanie chleba wypiekanego w tradycyjny sposób przez jedną mieszkanek.  Na koniec grupa podziwiała dawny Pałac we Włoszakowicach oraz salę trójkątną. Dzieci zabrały ze sobą wspomnienia z wioski, w której tradycja i jej podtrzymywanie przez młode pokolenie jest bardzo ważna.  

I.M.