Za nami pierwszy dzień wirtualnej wymiany w ramach projektu programu Erasmus+, której organizatorami są szkoły litewskie. Podczas łączenia za pośrednictwem internetu uczniowie opowiadali o swoich szkołach, swoich zainteresowaniach. Rozmawiali w międzynarodowych grupach o tradycjach narodowych. Na części offline wykonywali plakaty. 

wymiana litwa d1001 wymiana litwa d1027

https://www.facebook.com/1792052791079841/videos/1112309766212254

Galeria Wymiana wirtualna - Litwa - dzień 1 

 

Dyrektor szkoły informuje, że od poniedziałku 21 lutego 2022 nastąpi zmiana godzin dowozów uczniów do szkoły z kierunków: Nietążkowo i Poladowo.
Nietążkowo 7:00 I kurs
Nietążkowo 7:15 II kurs
Poladowo 7:35 I kurs

autobus szkolny komunikat

 

W zakładce rekrutacja znajdują się aktualne informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2022/2023

 

 

W poniedziałek 14 lutego uczniowie klasy III d uczestniczyli w niezwykle ciekawych warsztatach chemicznych pod hasłem "Młodzi uczą młodych". W atmosferze zabawy, pod okiem pani Anety Matuszczak i kolegów z klas 8, dzieci miały możliwość wykonania eksperymentów i doświadczeń. Dowiedziały się, że umiejętności doświadczalne mogą być niezwykle inspirujące i ciekawe, bo wyjaśniają wiele zjawisk przyrodniczych. Miały okazję np. dowiedzieć się jak powstaje mydło lub jak chemicznie wyprodukować wykwintny kawior. Dzięki tym zajęciom dzieci obserwowały ciekawe zjawiska, a także poznały pracę chemika od kuchni.

warsztaty chemiczne 14

Zdjęcia w galerii: Warsztaty chemiczne w klasie IIId

obiady 5 8 luty

dyplom wosp

dyplom bohaterON

Czy moda może być ekologiczna? Oczywiście, że tak, co udowidnili uczniowie kl. 2a, biorąc udział w ekologicznej rewii mody.

3 moda eko 3 moda eko2 3 moda eko3

Karnwał to czas zabaw, w związku z tym uczniowie kl. 1e i 2e wzięli udział w balach przebierańców.

1e balik2e 

Uczniowie klasy 4A, podczas lekcji języka polskiego, choć na chwilę mogli poczuć się jak adepci akademii pana Kleksa. Chłopcy i dziewczęta wzięli udział w zajęciach kleksografii i przędzenia liter. Kleksy wyszły znakomite. Następnie czwartoklasiści układali krótkie opisy, w których mogli pokazać, jak wspaniałą mają wyobraźnię. Uczniowie zobaczyli w kleksach motyle, smoki, dinozaury, gwiazdy… Kolejnym zadaniem było stworzenie z włóczki napisów. Niektórzy wykonali również ciekawe obrazki. (r)

4a apk

 

Galeria 4a na lekcji kleksografii i przędzenia liter