18 i 19 stycznia w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym. Uczniowie naszej szkoły startowali w dwóch kategoriach wiekowych.

W grupie kl. 7-8 tytuł mistrzyń wojewodztwa 🥇 zdobyła drużyna dziewczyn w składzie: Aleksandra Przybylska, Maria Żak, Dominika Sworacka, Natalia Lemańska. W grupie chłopców ekipa w składzie: Piotr Wieczorek, Kuba Handke i Adrian Leśniczak zajęła 4 lokatę.
W grupie młodszej grup na drugim stopniu 🥈podium stanęły: Zuzanna Wieczorek, Julia Zamelska oraz Lena Skałecka. Drużyna chłopców: Igor Borowski, Szymon Skałecki i Tymoteusz Wieczorek zajęła 3 miejsce🥉
Opiekunem była pani Danuta Strzelczyk.
Gratulujemy naszym sportowcom osiągniętych wyników.👏👍🙂
Fot. KS Polonia Śmigiel

326720259 729158822140505 5635888036469281131 n   326562441 1506387746553008 1111962753030355350 n

Jadłospis na tydzień 23-27 stycznia 2023r. dostępny w pliku pdf - kliknij tutaj

jadłospis

W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "Emocje w wierszach dla dzieci".Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu 🙂
Wyniki konkursu:
➡️klasy II: 🥇Sara Biernat lle, 🥈Filip Mendyka IId, 🥉 Sara Kubiak IIa
➡️klasy III: 🥇 Aleksandra Andrychowska IIIc, Helena Pelec IIId, Maja Skrzydlewska IIIb

konkurs recytatorski1   konkurs recytatorski2   konkurs recytatorski3

Fot. JS

SZANOWNI PAŃSTWO! RODZICE I OPIEKUNOWIE UCZNIÓW!

Od pewnego czasu obserwujemy, że coraz więcej osób dorosłych wchodzi do budynku szkoły.
W związku z powyższym uprzejmie prosimy o przyprowadzanie uczniów do budynku szkoły i odbieranie również sprzed szkoły- wzorem lat ubiegłych. Nasza prośba jest motywowana przede wszystkim względami bezpieczeństwa uczniów pozostawionych pod naszą opieką. Nie jest możliwym, aby znać rodziców i dziadków blisko tysiąca uczniów, a co za tym idzie, nie możemy wykluczyć, że na terenie szkoły znajdą się osoby niepowołane do odbioru dzieci.
Rodziców, Opiekunów, którzy mają potrzebę kontaktu z nauczycielami czy wychowawcami, prosimy, aby kierowali się do wejścia „A” (tzw. głównego wejścia ) i tam pani w portierni odnotuje Państwa wejście na teren szkoły, ponieważ każde wejście osoby postronnej na teren szkoły jest monitorowane pod kątem bezpieczeństwa uczniów.

Robert Plewka
dyrektor szkoły

Czytaj więcej...

obiady sty 23

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym na "Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową". Składał się on z dwóch etapów: szkolnego i powiatowego. Dzieci, których prace zostały zakwalifikowane do drugiego etapu otrzymały upominki i dyplomy. W etapie powiatowym udział wzięli uczniowie z 22 szkół powiatu kościańskiego. Śmigielanie zdobyli nagrody: II miejsce Marcelina Jagodzik oraz wyróżnienia: Klaudia Ziegler, Emilka Okoniewska, Amelia Jankowiak, Lena Jagodzik, Maja Skrzydlewska, Amelia Szulc. Gratulujemy!

konkurs kartka1 kartka BN 01  kartka BN 02

https://www.koscian.net/370_swiatecznych_kartek_,38783.html?fbclid=IwAR2bjW8OaGjwhaRj3spHeREnbM5TZrxcpLtucYhvJOg2DPiU-11uPdvI6-M

Szanowni Państwo,
informujemy, że z kiermaszu bożonarodzeniowego uzyskaliśmy kwotę 3100zł. Cześć kwoty zostanie przeznaczona na UNICEF-Prezent bez pudła.
Zakupimy:
- zestaw do walki z niedożywieniem;
- 200 sztuk szczepionki przeciwko gruźlicy;
- 30 dawek szczepionki przeciwko odrze;
- 100 dawek szczepionek do walki z krztuścem;
- 120 sztuk pasty terapeutycznej;
- mikroelementy w proszku 600 sztuk.

Pozostałe środki zostaną przeznaczone na pomoc dla chłopca Wiktora Ratajczaka-kwota 1600zł

Serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji

kiermasz.

Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu

14 grudnia 2022r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z autorem wielu ciekawych książek dla dzieci i młodzieży, panem Łukaszem Wierzbickim. W spotkaniu odział wzięło ok 150 dzieci. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie tego wydarzenia!

spotkanie z pisarzem1spotkanie z pisarzem2

Fot. KG

„Dzielenie się opłatkiem, prezenty, ciche melodie kolęd...” Takimi słowami uczniowie naszej szkoły rozpoczęli spotkanie z poezją bożonarodzeniową przeplataną pastorałkami i kolędami, które odbyło się w przedświąteczny czwartek w sali gimnastycznej. 🎄❤️🌠
W tym dniu odbyły się również klasowe spotkania wigilijne. Niektóre dzieci odwiedział Mikołaj. Zaś kolędnicy z klasy IIe ruszyli w drogę z kolędą na ustach nie tylko po szkole, ale także odwiedzili Urząd Miejski w Śmiglu.

przedświąteczny dzień 01    przedświąteczny dzień 105   przedświąteczny dzień 62

Galeria: Przedświąteczny dzień - Boże Narodzenie 2022

życzenia dyrektor