obiad grudzień 2022

Jadłospis na tydzień 28 listopada - 2 grudnia 2022r. dostępny w pliku pdf - kliknij tutaj

jadłospis

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka, w ramach którego będą realizowane zajęcia na temat czerniaka oraz metod skutecznej profilaktyki pierwotnej i wtórnej.

Dzięki lekcjom uczniowie nabędą umiejętności rozpoznania czerniaka oraz nauczą się regularnego samobadania skóry, a przede wszystkim, poznają czynniki podnoszące ryzyko zachorowania na czerniaka i zastosują zasady ochrony, dzięki czemu uchronią się, przed tym groźnym nowotworem.

Więcej na ten temat znajdziesz na tej stronie w zakładce "Pedagog szkolny". 

ulotka

 

18 listopada 2022r. w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu wręczone zostały dyplomy i nagrody laureatom tegorocznego konkursu "Przyrodnicze rymowanie-otaczajacego świata poznawanie-motyle wielkopolskich parków krajobrazowych" realizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. W konkursie udział wzięli uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych z terenu wojewodztwa wielkopolskiego. Ocenie podlegało 807 prac, w tym 603 prace plastyczne i 204 prace literackie Nagrodzono 115 osób. Z naszej szkoły zostało wyróżnionych dwoje uczniów:
🥇miejsce w kategorii bielinek kapustnik - Olaf Frąckowiak z kl.6e
🥉miejsce w kategorii rusałka ceik - Oliwia Sołtysiak z kl. 8d.

konkurs motyle

Czytaj więcej...

Jadłospis na tydzień 21-25 listopada 2022r. dostępny w pliku pdf - kliknij tutaj

jadłospis

9 i 10 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w inscenizacji przygotowanej w związku z obchodami Święta Niepodległości. Była to ciekawa lekcja historii przeplatana poruszającą recytacja oraz poezją śpiewaną. (MJ)

dzień niepodległości 022   dzień niepodległości 028   dzień niepodległości 117

Fot. IW, MW

8 listopada klasa 5e wybrała się na wycieczkę do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiglu. Dzięki życzliwości panów strażaków uczniowie mogli z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy piątoklasiści dowiedzieli się o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumieli, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Przy okazji uczyli udzielać się pierwszej pomocy. Z dużym zainteresowaniem obejrzeli wóz strażacki z całym oprzyrządowaniem. Atrakcją było wejście do wozu strażackiego.
Składamy serdeczne podziękowania strażakom za umożliwienie naszym uczniom poznania ich zawodu z bliska.

wizyta w OSP 1   wizyta w OSP 2   wizyta w OSP 3

MSz

7 listopada z inicjatywy uczennic z rady Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy w szkole dzień postaci z bajek i książek. Na 8 godzin w budynku zaroiło się od księżniczek, czarodziejów, Myszek Miki, postaci z baśni, przybyszów rodem z cyklu książek o Harrym Poterze itp. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w zabawie. 

dzien postaci002

Galeria Dzień postaci z bajek i książek

Imieniny biblioteki
27 października biblioteka obchodziła imieniny. Było "Sto lat" odśpiewane gromko niejeden raz, życzenia, laurki i cukierki od solenizantki. Przede wszystkim jednak dzieci wypożyczały książki, a pierwszoklasiści zapoznali się z biblioteką.

imieniny biblioteki 1  imieniny biblioteki 2

Przerwa na czytanie
28 października panie bibliotekarki przeprowadziły akcję "Przerwa na czytanie". Podczas drugiej przerwy dzieci zebrały się w auli, każde z książką. Można było leżeć, siedzieć lub stać i czytać, czytać, czytać...

przerwa na czytanie 1   przerwa na czytanie 2

HP